10 MİLYONLUK CAN SUYU DESTEĞİ GELİYOR
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan esnafa 1.200 Liralık nakdi yardım yapılacağını açıkladı.
Tarih: 7.5.2021 12:59:11/ 829okunma / 0yorum

Demirel, esnafa yapılacak nakdi yardımın yerel yönetimler açısından bir ilk olduğunun altını çizerek, "Esnafımızın ayakta kalması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Etimesgut Belediye Meclisi, Başkan Demirel başkanlığında esnafa yapılacak yardımı görüşmek için olağanüstü toplandı. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapılan toplantıda yapılacak yardım hakkında bilgi veren Demirel, esnafa bu zor süreçte destek olunması gerektiğinin altını çizdi.

DESTEK SAĞLAMAMIZ GEREKİYOR

Demirel, "Pandemi sürecinde belediye olarak dar gelirli, yoksul, muhtaç ve kimsesizler ile engellilere yönelik önemli sosyal destekler sağlıyoruz. Esnafımız da pandemi sıkıntılı günler yaşıyor, tam kapanma günlerinde işyerini açamıyor. Birçok esnafımız yasada belirtilen dar gelirli grubunda yer aldı. Böylesine  bir dönemde zor durumda kalan esnafımızı yalnız bırakamayız. Onların yanında olmamız elimizden geldiği kadarıyla, bütçe imkanlarımız ölçüsünde destek sağlamamız gerektiğini düşünüyorum. Belediyeler ayni yardımda bulunabiliyor. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemi sürecini yaşıyoruz. Ortada da ciddi bir sağlık sorunu, bu sorunun beraberinde getirdiği olumsuzluklar var. Biz bu duruma seyirci kalamayız, görmezlikten gelemeyiz. Gerekli hukuki araştırmaları yaptık ve kriterlerimizi belirledik." dedi.

/resimler/2021-5/7/1306105358852.jpg

3 PARTİ EVET İYİ PARTİ ÇEKİMSER

Demirel daha sonra; yapılacak nakdi yardımın hukuki dayanaklarını, yardım miktarını ve yararlanma şartlarını içeren Başkanlık Yazısı´nı ilgili komisyonlara havale etti. Komisyon raporu oy birliği MHP, AK Parti ve CHP oyları ile kabul edilirken, İYİ Parti Grubundan 5 üye ´Belediyenin böyle bir yetkisi yok´ diyerek çekimser kaldı.

İşte yapılacak yardımın detayları:

ETİMESGUT´TA İKAMET ŞARTI

1 Mayıs itibariyle Etimesgut´ta ikamet eden pandemi koşulları sebebiyle dar gelirli duruma düşen, gelir vergisi, kurumlar vergisi veya basit usulde vergilendirmeye tabi esnaf, sanatkar, çiftçi ve diğer işletme ve şirket sahipleri yardım kapsamına alındı.

/resimler/2021-5/7/1306292234370.jpg

1.200 LİRALIK YARDIM

2020 yılına ait vergi matrahı, zararla kapatıldığı için hiç gösterilmeyen veya 2020 yılı brüt asgari ücretin 1 yıllık tutarı olan 35.316,00 TL´ yi geçmeyen tutarda vergi matrahı beyan eden; gelir vergisi, kurumlar vergisi veya basit usulde vergilendirmeye tabi esnaf bu destekten yararlanabilecek. Şartları taşıyan esnafa 1.200 Lira nakdi yardım yapılacak.

GELİR GRUBU YÜKSEK ESNAF KAPSAM DIŞI

Faaliyet konusu kuyumculuk, inşaat şirketi ve müteahhitlik faaliyeti, döviz alım-satı bürosu, akaryakıt istasyonu ve akaryakıt alım-satım faaliyetleri, oto alım-satım galeri faaliyetleri olan esnaf ve işletmeciler veya şirket sosyal yardım kapsamı dışında bırakıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yardımlar, belediyenin www.etimesgut.bel.tr kurumsal web sitesindeki müracaat işlemleri kısmından, postayla ya da bizzat yapılabilecek. Müracaatta ikamet belgesi ve 2020 yılı vergi matrahını veya tahakkuk eden vergiyi gösterir vergi levhası belge sureti veya vergi tahakkuk evrakı istenecek. Sosyal yardım ödemeleri hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacak...

Anahtar Kelimeler: MİLYONLUK SUYU DESTEĞİ GELİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ AÇILDI
DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi ile Bağlıca Kapalı Pazar yeri hizmete girdi.
ETİMESGUT´TA ÇİFTE AÇILIŞ
ETİMESGUT´TA ÇİFTE AÇILIŞ
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Eğitim Yaşam ve Spor Merkezi ile yine aynı bölgede yer alan Bağlıca Kapalı Pazar Yeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete giriyor.
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE  ZABITA MERKEZİ AÇILDI
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE ZABITA MERKEZİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tunahan Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete girdi. Tunahan Pazar yeriyle ilçedeki kapalı Pazar yeri sayısı 9´a toplam pazar sayısı 15´e ulaştı.
KARATENİN YILDIZLARI DEMİREL´İ ZİYARET ETTİ
KARATENİN YILDIZLARI DEMİREL´İ ZİYARET ETTİ
Avrupa ve Dünya Şampiyonu Furkan Kaynar ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Etimesgut Belediyesi Gelişimspor Kulübü karatecileri Belediye Başkanı Enver Demirel´i ziyaret ettiler.
TÜRK TARİH MÜZESİNİN AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPTI
TÜRK TARİH MÜZESİNİN AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPTI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Türk Tarih Müzesi ve Parkı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hizmete açıldı. Bahçeli, "Bu açık hava müzesini, gelecek nesillere emanet edilerek, onların tarih şuuruna erişmelerine destek olacak güzide bir yatırım, mümtaz bir eser olarak görüyorum. Üstelik çok da önemli telakki ediyorum. Burada Türk tarihinin bir özeti vardır" diyerek Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel´i tebrik etti.
TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI 29 AĞUSTOS´TA AÇILIYOR
TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI 29 AĞUSTOS´TA AÇILIYOR
Ergenekon´dan günümüze Türk tarihini heykel, kompozisyon, panaromik resim, rölyef ve bilgi panolarıyla anlatan Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı 29 Ağustos Pazar günü 17.00´da açılıyor.
ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN
ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN
Zabıta ekipleri trafik lambalarında su satan çocukların ellerinde kalan sularının tamamını satın alarak çocukları evlerine gönderdiler.
ETİMESGUT´TA PROF. DR.  HAYDAR BAŞ PARKI AÇILDI
ETİMESGUT´TA PROF. DR. HAYDAR BAŞ PARKI AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından Bağlıca Mahallesi´nde yapımı tamamlanan Prof. Dr. Haydar Baş Parkı törenle açıldı.
VALİ VE KAYMAKAMLAR TÜRK OTAĞI´NDA TOPLANDI
VALİ VE KAYMAKAMLAR TÜRK OTAĞI´NDA TOPLANDI
Ankara Valisi Vasip Şahin mutat kaymakamlar toplantısını Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nda bulunan 120 metrekarelik Türkiye´nin en büyük Türk Otağı´nda gerçekleştirdi.
YANGINZEDE KÖYLÜLERE 240 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ
YANGINZEDE KÖYLÜLERE 240 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ
Etimesgut Belediyesi, Akdeniz Bölgesi´nde etkili olan yangınlar nedeniyle hayvanları telef olan köylülere yardım elini uzattı.
YAPRACIK KÖY KONAĞI AÇILDI
YAPRACIK KÖY KONAĞI AÇILDI
Etimesgut Belediyesi Aşağı Yurtçu, Ballıkuyumcu Köy Konaklarının ardından ilçeye bir konak daha kazandırdı
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN SEL BÖLGESİNE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN SEL BÖLGESİNE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ
Etimesgut Belediyesi sel e su baskınlarının yaşandığı ve Bozkurt ilçesine de yardım elini uzattı.
ŞEHİT VE DEVLET BÜYÜKLERİ EMANETLERİ SERGİSİ AÇILDI
ŞEHİT VE DEVLET BÜYÜKLERİ EMANETLERİ SERGİSİ AÇILDI
Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerin üniforma, kıyafet ve malzemelerinin yer aldığı 69´uncu Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde açıldı.
BU MÜZEYİ HERKES GÖRMELİ
BU MÜZEYİ HERKES GÖRMELİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara´nın yerel gazeteci ve yazarlarını Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nda ağırladı.
OKULLARA TEFTİŞ SPORCULARA DESTEK ZİYARETİ
OKULLARA TEFTİŞ SPORCULARA DESTEK ZİYARETİ
Kaymakam İzzettin Sevgili ve Başkan Demirel 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi belediyenin okullarda yaptığı çalışmaları incelediler.
ETİMESGUT ORMANLARI GELECEĞE NEFES OLUYOR
ETİMESGUT ORMANLARI GELECEĞE NEFES OLUYOR
Etimesgut Belediyesi, son 10 yılda "Dikili bir Ağacın Olsun, Geleceğe Nefes Ol´ adıyla düzenlediği ağaç dikme kampanyalarıyla ilçenin dört bir yanını ağaçlarla donattı.
BALLIKUYUMCU KÖY KONAĞI VE PARKI HİZMETE AÇILDI
BALLIKUYUMCU KÖY KONAĞI VE PARKI HİZMETE AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan BallıKuyumcu Köy Konağı törenle hizmete girdi.
TÜRKİYE´NİN EN KAPSAMLI TÜRK TARİH MÜZESİ
TÜRKİYE´NİN EN KAPSAMLI TÜRK TARİH MÜZESİ
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz Türk Tarih Müzesi ve Parkı´na hayran kaldı.
YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
Geçtiğimiz günlerde özellikle Akdeniz Bölgesinde başlayan ve bazı bölgelerde devam eden orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar ve hayvanlar için Etimesgut Belediyesi yardım tırları oluşturdu.
TARIM ALETLERİ BELEDİYEDEN
TARIM ALETLERİ BELEDİYEDEN
Etimesgut Belediyesi yaptığı uygulama ile çiftçilerin yanında oldu.
ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR
ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR
Etimesgut Belediyesi´nden arsa takas yoluyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na devredilen Eti-Park İş Merkezi (ETİ-PARK) Binası, Adalet Bakanlığı Bölge İstinaf Mahkemesi oluyor.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar