ALTINOK: ALLAH HEPİMİZİ YENİ YEZİD VE MUAVİYELERDEN KORUSUN
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´un ev sahipliğinde Keçiören Belediyesi´nin katkılarıyla Çubuk Sarısu Köyü Cemevlerini Yaşatma ve Kültür Derneği tarafından Muharrem Ayı Orucu Açma, Hz. İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma Programı düzenlendi. Başkan Altınok, “Allah hepimizi yeni Yezid ve Muaviyelerden korusun, Yezide lanet olsun. Hepimiz Aleviyiz, değerlerimiz, inancımız aynıdır” dedi.
Tarih: 9.9.2019 19:26:59/ 268okunma / 0yorum

Estergon Türk Kültür Merkezi´nde düzenlenen Muharrem Ayı Orucu Açma, Hz. İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma Programına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´un yanı sıra Sarısu Köyü Cemevlerini Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı Ali Abbas Karaışık, Meşeli Köyü Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Haydaroğlu, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Özkan, Aydos Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Özgür Cinalioğlu katıldı.

“BİRLİĞİMİZİ KORUYALIM”

Kur´an Tilavetiyle başlayan programda Başkan Altınok, Muharrem ayının matem ayı olduğuna dikkat çekerek, “Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.) torunu Hz. Hüseyin de tıpkı babası gibi yiğitliği, mertliği, dürüstlüğü, doğruluğu ile bilinir. Kerbela olayı İslam tarihindeki en acı olaylardan biridir, aynı zamanda da birçok şeyin de başlangıcıdır. Şu anda yine İslam coğrafyası kan revan içinde, yeni felaketler, yeni acılar yaşanıyor, bunlardan ders almalı, birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) buyurduğu gibi ‘Mümin müminin kardeşidir.´ Daha sonraki dönemlerde aralara bentler açılmış, kutsal değerleri, acıları, kederleri aynı olan bir toplum ayrı düşmüş veya düşürülmüş, bu aylar bizim birliğimizin beraberliğimizin tesis edildiği günler olmalı” dedi.

/resimler/2019-9/9/1928534572562.jpg

“HEPİMİZ ALEVİYİZ”

Başkan Altınok, Türklerde Yezid ve Muaviye adlarının olmadığını da belirterek, “Allah hepimizi yeni Yezid ve Muaviyelerden korusun, Yezide lanet olsun. Hepimiz Aleviyiz, değerlerimiz, inancımız aynıdır, İslam´ın yayılmasında Hz. Ali (a.s) bir aslan ve bir kahramandır, yaşarken cennetle müjdelenmiş 10 kişiden biridir, O günden bugüne Türklerin ve Osmanlının başarısında Bektaşi dergâhlarının çok büyük katkısı vardır” diye konuştu.

Altınok sözlerini, “Bir arada olmak, bu acıyı teneffüs etmek, Muharrem ayında beraber oruç açmak için bir aradayız. Bu program vesilesiyle İmam Hüseyin´e, İmam Hasan´a, tüm Kerbela şehitlerine ve Ehl-i beyte bir kez daha rahmet diliyorum,  Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin Sevgili Peygamber Efendimizin (S.A.V) iki gözüdür, onları bu ayda bir kez daha rahmetle anıyoruz, Allah orucunuzu kabul etsin” diyerek tamamladı.

KARAIŞIK: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Sarısu Köyü Cemevlerini Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı Ali Abbas Karaışık, Başkan Altınok´a desteği için teşekkür ederek, “Bizler ülkemizin bütünlüğü, milletimizin bölünmezliği ilkesinden ayrılmadan Mustafa Kemal Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması ve milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşaması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedikten sonra Hz. Hüseyin´in ‘İnsan aklı ancak hakka uymakla mükemmelleşir´ sözünü hatırlatarak tamamladı.

/resimler/2019-9/9/1929520355085.jpg

GÜNGÖR: MUHARREM AYI GÖZYAŞI AYIDIR

Keçiören Yayla Mahallesi Muhammediye Camii Ehl-i Beyt Din Alimi Seyyid Suca Güngör de Muharrem ayının yas, matem ve gözyaşı ayı olduğunu vurguladı.

Mersiye ve oruç açma dualarının ardından katılımcılar hep birlikte orucunu açtı.

 

 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEÇİÖREN´DE HİLELİ ÜRÜN SATAN İŞLETMELERE CEZA
KEÇİÖREN´DE HİLELİ ÜRÜN SATAN İŞLETMELERE CEZA
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde ilçede vatandaşların sağlığını tehdit eden iki işletmeye yasal işlem uygulandığını belirtti.
KEÇİÖREN´DE ÇOCUK TİYATROLARI SÖMESTR BOYUNCA DEVAM EDECEK
KEÇİÖREN´DE ÇOCUK TİYATROLARI SÖMESTR BOYUNCA DEVAM EDECEK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çocuk tiyatrolarının sömestr boyunca da devam edeceğini söyledi.
KEÇİÖREN´DE SÖMESTR BOYUNCA TELEFERİK VE DENİZ DÜNYASI ÜCRETSİZ
KEÇİÖREN´DE SÖMESTR BOYUNCA TELEFERİK VE DENİZ DÜNYASI ÜCRETSİZ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte tüm öğrencilere teleferik ve Deniz Dünyası gezisinin ücretsiz olduğunu duyurdu.
KEÇİÖREN BAŞKAN ALTINOK´LA DAHA HUZURLU
KEÇİÖREN BAŞKAN ALTINOK´LA DAHA HUZURLU
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bir vatandaşın sosyal medya üzerinden ilettiği talebi üzerine gecekondu yıkımı için talimat verdi.
KEÇİÖREN´DE 18 BRANŞTA “OKULLAR LİGİ VE TURNUVALAR” BAŞLADI
KEÇİÖREN´DE 18 BRANŞTA “OKULLAR LİGİ VE TURNUVALAR” BAŞLADI
Keçiören Belediyesi, gençler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve onlara spor bilincini aşılamak amacıyla Okullar Ligi ve Turnuvalar adı altında organize edilen spor etkinliğini başlattı.
TÜRKMEN ŞEHİTLERİ KEÇİÖREN´DE ANILDI
TÜRKMEN ŞEHİTLERİ KEÇİÖREN´DE ANILDI
Keçiören Belediyesi, Irak´ta Baas rejimi tarafından 16 Ocak 1980´de katledilen dönemin Irak Türkmenleri lideri Albay Abdullah Abdurrahman ve yol arkadaşları, Necdet Koçak, Rıza Demirci ve Adil Şerif adına anma programı düzenledi.
SAĞLIK KONUSUNDA TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK TEMEL GÖREVDİR
SAĞLIK KONUSUNDA TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK TEMEL GÖREVDİR
Keçiören Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen sağlık eğitiminde belediye personellerine yönelik koah, verem ve astım hastalıkları hakkında eğitim verildi.
“SIFIR ATIK” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
“SIFIR ATIK” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Keçiören Belediyesinin, ‘Sıfır Atık Projesi´ kapsamında geri dönüşüm eğitimlerine devam ediliyor.
ALTINOK: GELİNİ BULMAK SİZDEN, DÜĞÜNÜ YAPMAK BİZDEN
ALTINOK: GELİNİ BULMAK SİZDEN, DÜĞÜNÜ YAPMAK BİZDEN
Göreve geldiği ilk günden beri nikâh masasına oturmak isteyip de ekonomik durumu olmayan çiftlere çağrı yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören´de bekâr kalmayacak.
YARALI KEDİ TEDAVİ EDİLDİ
YARALI KEDİ TEDAVİ EDİLDİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bir vatandaşın sosyal medya hesabı Instagram üzerinden ilettiği talebi doğrultusunda 19 Mayıs Mahallesinde köpekler tarafından yaralanan kedinin tedavi yapılarak koruma altına alınması talimatını verdi.
ALTINOK: MİLYONLARCA YÜREĞE DOKUNDUK
ALTINOK: MİLYONLARCA YÜREĞE DOKUNDUK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yatalak hasta Mehmet Demir´i (91) evinde ziyaret etti.
GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR ORİGAMİYLE TANIŞTI
GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR ORİGAMİYLE TANIŞTI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla düzenledikleri programla 9-14 yaş grubu görme engelli çocukları “Origami Kâğıt Katlama Sanatı” ile tanıştırdıklarını belirtti.
KEÇİÖREN´DE 6000 FİDAN DAĞITILDI
KEÇİÖREN´DE 6000 FİDAN DAĞITILDI
“Keçiören´de herkesin bir dikili ağacı olacak” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımızla, çocuklarımızla ve gençlerimizle Keçiören´in bütün sokaklarını yeşillendireceğiz.
KEÇİÖREN´DE “ALO ÇÖP ACİL” HİZMETTE
KEÇİÖREN´DE “ALO ÇÖP ACİL” HİZMETTE
Keçiören´de “Alo Çöp Acil” hizmeti hayata geçirildi.
KEÇİÖREN´DE SAĞLIK EĞİTİMLERİ HIZ KAZANDI
KEÇİÖREN´DE SAĞLIK EĞİTİMLERİ HIZ KAZANDI
Menopoz ve osteoporoz dönemlerine ilişkin kadınlara yönelik sağlık bilgilerinin sunulduğu sempozyum düzenlendi.
Turgut Altınok Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Turgut Altınok Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
BAŞKAN ALTINOK: TÜM GAZETECİLERİMİZE SAĞLIK, ESENLİK VE BAŞARILAR DİLİYORUM
SAĞLIK İÇİN SPOR
SAĞLIK İÇİN SPOR
İnsanlar sadece kendilerine karşı değil ailelerine, çocuklarına, devletine ve milletine karşı da sorumludurlar.
KAR MANZARALARI HAYRAN BIRAKTI
KAR MANZARALARI HAYRAN BIRAKTI
Ankara genelinde etkisini yoğun bir şekilde hissettiren kar yağışı Keçiören´de ortaya koyduğu kartpostallık görüntülerle görenleri kendisine hayran bıraktı.
KEÇİÖREN´DE 2020´NİN İLK “HALK GÜNÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KEÇİÖREN´DE 2020´NİN İLK “HALK GÜNÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Her hafta Salı günü Keçiören Belediyesi başkanlık binasında düzenlenen Halk Günü´nde vatandaşın yeni yıl tebriklerini kabul eden Başkan Altınok, aynı zamanda talep ve beklentileri de dinledi.
YÜZME BİLMEYEN GENÇ KALMASIN
YÜZME BİLMEYEN GENÇ KALMASIN
Başkan Turgut Altınok, klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra eğitime destek verilmesi konusunda hayata geçirdiği çeşitli projelerle Türkiye´deki birçok belediyeye örnek olurken, bu hizmetleri yeni dönemde de hataya geçirmeyi sürdürüyor.
KEÇİÖREN´DE KARLA MÜCADELE
KEÇİÖREN´DE KARLA MÜCADELE
Keçiören´de kar yağışının yoğun bir şekilde devam etmesinden dolayı, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması 24 saat çalışma yapılıyor.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar