ALTINOK: ATATÜRK DÜNYA TARİHİNE MÜHRÜNÜ VURMUŞ BİR LİDERDİR
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. yıldönümü nedeniyle düzenlenen çeşitli törenlerle anılırken Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zekasıyla, dehasıyla, bilgisiyle, tecrübesiyle 7 düvelle mücadele ederek yeni bir devlet kurmuş, milletler tarihine, dünya tarihine mührünü vurmuş bir liderdir. Atatürk´e bu ülkede yaşayan herkesin saygı ve şükran duyması lazım” dedi.
Tarih: 11.11.2019 18:56:17/ 188okunma / 0yorum

Ulu önderin ebediyete intikalinin 81. yılında ilk olarak Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi´nde düzenlenen törene Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, şube müdürleri, müdürler, öğretmenler, veliler ve öğrencilerle birlikte katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Atatürk oratoryosunu izledi. Duygusal anların yaşandığı ve Atatürk´ün hayatından kesitlerin sinevizyon gösterisi ile yansıtıldığı oratoryonun ardından “Özlemimdeki Atatürk” konulu şiir, mektup, resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

ATATÜRK, TÜRK MİLLETİNİN ORTAK PAYDASIDIR

Atatürk´ün Türk milletinin ortak paydası olduğunu vurgulayan Başkan Altınok, resim kategorisinde 1. olan Nisa Şahbaz´a ödülünü takdim etti. Programa katılan gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Altınok, Keçiören´in Kurtuluş Savaşı´nda karargâh olduğunu ve Atatürk´ün kaldığını hatırlatarak gençleri, Atatürk Bahçesi Botanik Park, teleferik, şelale, Deniz Dünyası ve Estergon Türk Kültür Merkezi´ni kapsayan mini Keçiören turuna davet etti.

“KEÇİÖREN TÜRKİYE CUMHURİYETİ´NİN KURULDUĞU YERDİR”

Gençlerle bol bol fotoğraf çektiren Altınok, resim sergisini gezdikten sonra Yunus Emre Kültür Merkezi´ndeki Atatürkçü Düşünce Derneği Keçiören Şubesi´nin yeni yerleşkesinin açılışına ve Kültür eski Bakanı Namık Kemal Zeybek´in “Kitap Okuyan Atatürk” söyleşisine katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Atatürkçü Düşünce Derneği Keçiören Şube Başkanı Fahrettin İmamoğlu´nun katıldığı programda ebediyete intikalinin 81. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü rahmet, minnet ve saygıyla andıklarını ifade eden Başkan Altınok, “Keçiören Türkiye Cumhuriyeti´nin kurulduğu yerdir. Atatürk 27 Aralık´ta Ankara´ya ilk geldiğinde seğmenler karşılıyor, o arada Samanpazarı esnafı kahve ikram etmek için Atatürk´ü davet edip, milli mücadele için topladıkları paraları kendisine takdim ediyorlar. Sonra Keçiören´e geliyor, meteoroloji binasında 6- 8 ay kalıyor, harekât merkezi ve ilk genelkurmay karargahı Keçiören oluyor” dedi.

/resimler/2019-11/11/1859259804205.jpg

ATATÜRK´E BU ÜLKEDE YAŞAYAN HERKESİN SAYGI VE ŞÜKRAN DUYMASI LAZIM

Atatürk´ün manda ve himayeyi reddettiğine, esareti kabul etmediğine vurgu yapan Altınok, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zekasıyla, dehasıyla, bilgisiyle, tecrübesiyle 7 düvelle mücadele ederek yeni bir devlet kurmuş, milletler tarihine, dünya tarihine mührünü vurmuş bir liderdir. Atatürk´e bu ülkede yaşayan herkesin saygı ve şükran duyması lazım, küllerinden doğan bir devlettir Türkiye Cumhuriyeti” diye konuştu.

ZEYBEK´TEN “KİTAP OKUYAN ATATÜRK” SÖYLEŞİSİ

Kültür eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, Turgut Altınok türü bir belediye başkanlığı adı altında doktora tezinin üniversitelerde hazırlanması gerektiğini ve Keçiören´in bir şehre dönüşmesinin, düzenli ve huzurlu olmasının mimarı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Atatürk´ü anlamaya ve anlatmaya çalışıyorum ve insan en çok anlatırken öğreniyor. Kimi kaynaklara göre 5 bin, kimi kaynaklara göre de 3 bin 997 kitabı okuyan, okuduğunun sağlamasını yapan, okuduğu ve öğrendiklerini uygulayan bir liderdi.  Hayatı, dünyayı, insanı ve milletleri tanımak için okuyordu.”

Atatürk´ün yazar kimliğine de vurgu yapan ve geometri kitabı yazdığını hatırlatan Zeybek sözlerini büyük alkış altında “Ne mutlu Türk´üm diyene” diyerek tamamladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Keçiören Şubesi´ne yer tahsisinde bulunan Başkan Altınok´a teşekkür plaketi verilmesinin ardından yeni yerleşke protokol tarafından gezilerek kısa bir sohbet gerçekleştirildi.

ALTINOK, BELEDİYE YÖNETİCİLERİ VE MUHTARLARLA ANITKABİR´İ ZİYARET ETTİ

Başkan Turgut Altınok, düzenlenen iki programın ardından muhtarlar, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Ulu Önderin ebedi istirahatgahı Anıtkabir´i ziyaret etti. Başkan Altınok, beraberindeki heyetle ellerinde Türk bayrakları ve karanfillerle Aslanlı Yol´da yürürken vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılaştı. Vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı da çektiren Altınok, “Türklere bir devlet kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e, silah arkadaşlarına ve bu vatanı vatan yapan tüm şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELSİZ KEÇİÖREN İÇİN DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ
ENGELSİZ KEÇİÖREN İÇİN DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ
Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi engelli vatandaşlar için Anıtkabir gezisi düzenledi.
AYTMATOV TARİH YAZAN DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
AYTMATOV TARİH YAZAN DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kırgız yazar Cengiz Aytmatov´un adını taşıyan parka usta ismin doğumunun 91. yıldönümü anısına dikilen heykelin açılışını gerçekleştirdi.
BAŞKAN ATINOK´TAN DOWN SENDROMLU MİLLİ SPORCUYA BÜYÜK ÖVGÜ
BAŞKAN ATINOK´TAN DOWN SENDROMLU MİLLİ SPORCUYA BÜYÜK ÖVGÜ
Boğazı geçen ilk down sendromlu yüzücü olan 29 yaşındaki Hasan Gökhan Kotan´ı yüzme ve basketboldaki başarılarından dolayı tebrik eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Azim, gayret ve özverili çalışmanın neticesinde bizleri uluslararası mecrada temsil eden ve bayrağımızı göklere çıkaran Hasan´ı yürekten kutluyorum” dedi.
HER BİR CAN BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR
HER BİR CAN BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR
Keçiören Belediyesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen temel trafik ve yaya güvenliği eğitimiyle belediye personellerine hayati bilgiler verildi.
EVİ YANAN YAŞLI KADINA BELEDİYE´DEN  YARDIM ELİ
EVİ YANAN YAŞLI KADINA BELEDİYE´DEN YARDIM ELİ
Keçiören Belediyesi, Kızlarpınarı Caddesi´nde bir binada meydana gelen yangın sonrası temizlik işleri personellerini olay yerine yönlendirerek evi yanan Fikriye Yağmur´a (75) yardım elini uzattı.
NESİMİ BİZİM ORTAK DEĞERİMİZDİR
NESİMİ BİZİM ORTAK DEĞERİMİZDİR
İmadeddin Nesimi doğumunun 650. yılında Keçiören de anıldı.
BAŞKAN ALTINOK´TAN SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR SOKAK SOKAK KIŞ DENETİMİ
BAŞKAN ALTINOK´TAN SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR SOKAK SOKAK KIŞ DENETİMİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için Keçiören´in 12 mahallesinde sabahın ilk ışıklarına kadar denetimlerde bulundu.
ALTINOK: KARİYER OFİSİMİZ İSTİHDAM KONUSUNDA OLUMLU SONUÇLAR VERİYOR
ALTINOK: KARİYER OFİSİMİZ İSTİHDAM KONUSUNDA OLUMLU SONUÇLAR VERİYOR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İstihdam seferberliği kapsamında hayata geçirdiğimiz Kariyer Ofisi planlamamız olumlu sonuçlar veriyor. İşsizlik problemini kamu ve özel teşebbüs temsilcileriyle el ele vererek aşacağız. 20 günlük kısa sürede 25 kişiye iş imkanı sağladık” dedi.
BAŞKAN ALTINOK: KEÇİÖREN´İ HEP BİRLİKTE EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE YÖNETECEĞİZ
BAŞKAN ALTINOK: KEÇİÖREN´İ HEP BİRLİKTE EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE YÖNETECEĞİZ
Keçiören Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kongresi´ne katılan Başkan Altınok, “Ülkemizi yönetmek adına gençlerimizin büyük yükümlülükleri vardır. Keçiören´i yaşlı, genç, engelli, çocuk demeden hep birlikte el ele gönül gönüle yöneteceğiz” dedi.
DEVLETLERİN, MİLLETLERİN GELECEĞİ GENÇLER VE ÇOCUKLARDIR
DEVLETLERİN, MİLLETLERİN GELECEĞİ GENÇLER VE ÇOCUKLARDIR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finallerine katılarak, “Devletlerin, milletlerin geleceği gençler ve çocuklardır. Türk milleti her alanda ileri gitmek istiyorsa çocuklarını ve gençlerini geleceğe iyi hazırlamalıdır” dedi.
“BEN TEK BAŞIMA BİR ŞÖVALYEYİM”
“BEN TEK BAŞIMA BİR ŞÖVALYEYİM”
Cam kemik hastası (Osteogenesis imperfecta) Serap Erkol, Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları´nın (KEÇMEK) dünyasını değiştirdiğini söylerken, öğrendiği tel kırma sanatı ile kendisine yepyeni kapılar açmayı hedefliyor.
Yenimahalle´de tiyatro sezonu açıldı
Yenimahalle´de tiyatro sezonu açıldı
Yenimahalle Belediyesi, Gergedan Yapımın iddialı oyunlarından ‘Romantizma´ isimli tiyatro oyunu ile Yenimahalle´de tiyatro sezonunu açtı.
BAŞARMANIN YOLU İNANMAKTAN VE ÇOK ÇALIŞMAKTAN GEÇER
BAŞARMANIN YOLU İNANMAKTAN VE ÇOK ÇALIŞMAKTAN GEÇER
“Başkanım Okulumda” etkinliği kapsamında ortaokul öğrencileriyle bir araya gelen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Başarmanın yolu inanmaktan ve çok çalışmaktan geçer.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE KONUSUNDA PROFESYONEL DESTEK
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE KONUSUNDA PROFESYONEL DESTEK
Keçiören Belediyesi geri dönüşüm ve çevre bilinci konusundaki bilgilerini Köşk Anaokulu öğrencileriyle paylaştı.
İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE 7 ARAÇ TAHSİS EDİLDİ
İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE 7 ARAÇ TAHSİS EDİLDİ
Keçiören Belediyesi tarafından Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğüne 7 binek aracın tahsis edildiği programda konuşan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İlk başkanlık görevine başladığımızdan itibaren emniyet birimlerimizle birlikte sağlık, eğitim, spor ve sanat gibi birçok alanda da kurumlarımıza destek konusunda öncü olduk, bundan sonra da destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.
“SAHNEDE DEVLEŞMEYİ HAYAL EDİYORUM”
“SAHNEDE DEVLEŞMEYİ HAYAL EDİYORUM”
Terapi vazifesi de gören Keçiören Belediyesi´ne bağlı Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarına (KEÇMEK) katılan doğuştan MPS hastası Eftelya Koçer (19) en büyük hayalini, “İyi bir tiyatro oyuncusu olup sahnede devleşmek istiyorum” olarak açıkladı.
ENGELSİZ KEÇİÖREN İÇİN 4 AYRI PROJE SÖZÜ
ENGELSİZ KEÇİÖREN İÇİN 4 AYRI PROJE SÖZÜ
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “1994- 1995 yıllarında Türkiye´de belediyelerin engellilerle ilgili bir hizmeti yokken, sadece yol, asfalt ve kanalizasyon gibi işlerin dışına çıkılmazken bizler Keçiören´de engelliler ile ilgili birçok ilke imza attık” dedi.
MAKAMLAR  OTURMAK İÇİN DEĞİL
MAKAMLAR OTURMAK İÇİN DEĞİL
Her hafta Salı günü gerçekleştirilen halk gününde vatandaşlarla buluşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Makamda oturmak için bu göreve talip olmadık.
TEMİZ KEÇİÖREN SEFERBERLİĞİ İÇİN ESNAFLAR BİLGİLENDİRİLDİ
TEMİZ KEÇİÖREN SEFERBERLİĞİ İÇİN ESNAFLAR BİLGİLENDİRİLDİ
Keçiören Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü çöplerin sağlam poşetler içerisinde akşam 20.00 – 22.00 saatleri arasında dışarıya konulması noktasında bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.
İLKYARDIM EĞİTİMİNİN ARDINDAN SERTİFİKALARINA KAVUŞTULAR
İLKYARDIM EĞİTİMİNİN ARDINDAN SERTİFİKALARINA KAVUŞTULAR
Hayat kurtarmaya ya da olası tehlikeleri en aza indirgemeye yönelik hassasiyeti emeklilere de aşılayan Keçiören Belediyesi düzenlediği ilkyardım eğitimlerini tamamladı.
MİNİKLER KEDİ SAHİPLENDİLER
MİNİKLER KEDİ SAHİPLENDİLER
Hayvan sevgisini özellikle çocuklara da aşılamak için barınak ziyaretleri, mama kabı dağıtımı gibi önemli çalışmalar yapan Keçiören Belediyesi, son olarak Ata Çocukları Anaokulu öğrencilerine Ankara Kedisini sahiplendirdi.
DOLAR
5.7726
EURO
6.4503
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar