ALTINOK: AVANTA VE GASP DÖNEMİ BİTTİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Geçmişte olduğu gibi gelecekte de hiç kimseye haksız kazanç imkanı vermeyeceğiz.
Tarih: 9.6.2019 15:02:25/ 2445okunma / 0yorum

Kamu kaynaklarından hiçbir vatandaşımız fahiş fiyatla yararlanmaya zorlanamayacak. Avanta alma ve mafyavari gasp dönemi sona ermiştir” mesajı verdi. Altınok ayrıca seçim dönemindeki sözlerinden birinin “Evlenmeyen genç kalmayacak” olduğunu hatırlatarak, “Yuva kurmak isteyen çiftlerimiz ve onların bu gününe tanıklık eden ailelerimize yönelik çok cüzi fiyatlarla düğün salonu, ikram ve orkestra hizmeti sunacağız.  Ayrıca maddi imkanı olmayan gençlerimizin nikah salonu, pasta, kuruyemiş, orkestra, sanatçı, fotoğraf ve video gibi düğün masraflarını da Belediyemiz karşılayacak” dedi.

Göreve geldiğinden beri vatandaşla iç içe olan ve seçim dönemindeki vaatlerini tek tek hayata geçirmek için yoğun mesai sarf eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, hayatının yolsuzlukla mücadeleyle geçtiğini vurgulayarak iftira ve karalama kampanyası yapan şahıs ve olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRAMAZ

Altınok, avanta ve gasp dönemine karşı verdikleri mücadeleyi anlatırken, Belediye çalışmalarını itibarsızlaştırmak için yalan ve iftiraya sarılanları kast ederek şunları söyledi;

“Biz kanunun bize verdiği yetkiler çerçevesinde denetimlerimizi sürdürüyoruz. İmara aykırılık tespit ettiğimiz iş yerleri ile ilgili gerekli yasal mevzuatı uygularken aynı zamanda vatandaşlarımızın şikayetlerini de anında işleme alıyor, mağduriyetlerini gideriyoruz. Kuşcağız Mahallemizde 15 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen ve imara ayrılıklar tespit ettiğimiz düğün salonu ile ilgili bize çok sayıda şikayet geldi. İçerisinde idaresi, yönetimi ve denetimi Belediyemize ait olan nikah salonunda vatandaşlarımızın, doğal kamu hakkından mahrum edilerek, fahiş fiyatla fotoğraf ve video çekimi alımına zorlandığı, hatta çekimini kendi yapmak isteyenlerin darp edildiğine dair çok sayıda ihbar alarak, harekete geçtik. Belediyemiz bünyesindeki işletmelerde fotoğraf, video, kantinle ilgili fahiş fiyat uygulaması yaptığını ihale yapılmaksızın keyfi uygulamalarda bulunduğunu tespit ettik. Belediyemizce tesis edilmiş olan idari işlemler hem yasalara hem de kamu vicdanına uygun olduğu halde, yavuz hırsız ev sahibi bastırır misali, rantı kesilenler bize saldırıp iftira silahına sarıldı. Vatandaşlarımız müsterih olsun halka ait kamu kaynakları bundan böyle tamamen yine kamunun hizmetine sunulacaktır. Nikah salonunun fotoğraf ve video çekimi işinin mesnetsizce iddia edildiği gibi bir başkasına peşkeş ya da verilme durumu asla söz konusu değildir.”

MADDİ DURUMU OLAMAYANLARIN DÜĞÜN MASRAFLARI BELEDİYEDEN

Altınok, seçim dönemindeki “Evlenmeyen genç kalmayacak” başlığı altındaki vaatlerini de hatırlatarak, “İdaresi, işletmesi ve denetimi Belediyemize ait olan nikah ve düğün salonlarımızda yuva kurmak isteyen çiftlerimiz ve onların bu gününe tanıklık eden ailelerimize yönelik çok cüzi fiyatlarla düğün salonu, ikram ve orkestra hizmeti sunacağımızın sözünü vermiştik. Ayrıca müjde olarak imkanı olmayan gençlerimizin de nikah salonu, pasta, kuruyemiş, orkestra, sanatçı, fotoğraf ve video gibi düğün masraflarının Belediyemizce karşılanacağını duyurmuştuk. Bu uygulamamız bundan rant sağlayan şahsı rahatsız etti ki karalama kampanyasına ve yalanlara sarıldı. ” dedi.

Başkan Altınok süreçle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini, asılsız iftira ve karalama kampanyasının başarıya ulaşamadığını sözlerine ekleyerek, olayla ilgili hukuki haklarını kullanacakları ve yasal sürecin de devam ettiği bilgisini paylaştı.

YAPI İMARA AYKIRI

Altınok, imara ayrılık tespit ettiklerini de vurgulayarak, “Yerinde yapılan incelemede mevcut yapının yapı ruhsatı eki olan onaylı mimari projeye uygun olarak yapılmadığı tespit edilmiş bu aykırılıklar Yapı Tatil Zaptı ile tutanak altına alınmıştır. Zaptın bir kopyası ilgili şahsa da tebliğ edilmek istenmişse de tutanağı tebellüğ etmek konusunda imzadan imtina etmiştir. Bunun üzerine yapı mühürlenerek Yapı Tatil Zaptı´nın bir kopyası ilgili Muhtarlığa bırakılmış diğer nüshası da Belediye´deki dosyasına kaldırılmıştır. Konu hakkında Keçiören Belediye Encümeni´nin 14.05.2019 tarih ve 887 sayılı kararıyla İmar Kanunu´nun 32. maddesi gereğince onaylı mimari projeye ilişkin aykırılıkların giderilmesi için ilgilisine 15 gün süre tanınmış ve yine İmar Kanunu´nun 42. Maddesi gereğince de 54.647,35 TL para cezası kararı alınarak ilgililerine tebliğ edilmiştir” bilgisini paylaştı.

Başkan Altınok, “Ankara 3. İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı, ilk savunma alınana kadar olan dönem için verilmiş bir karar olup Belediyemiz tarafından savunma yapılmıştır ve durumla ilgili mahkeme kararı beklenmektedir. İlgili mahkemenin vereceği karara herkes gibi Belediyemiz de uyacaktır” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: ALTINOK AVANTA GASP DÖNEMİ BİTTİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEÇİÖREN´DEKİ TESİSLERDEN YARIM MİLYON KİŞİ FAYDALANIYOR
KEÇİÖREN´DEKİ TESİSLERDEN YARIM MİLYON KİŞİ FAYDALANIYOR
Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini her fırsatta vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeye bağlı tesislerden faydalananların sayısının yarım milyona yaklaştığını söyledi.
ATIK YAĞINI GETİRENE, TEMİZLİK SETİ HEDİYE
ATIK YAĞINI GETİRENE, TEMİZLİK SETİ HEDİYE
Çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli kullanılması ve atıkların ayrıştırılması konusunda yaptığı geri dönüşüm çalışmaları ile örnek olan Keçiören Belediyesi, bitkisel atık yağ toplama kampanyası başlattı.
KEÇİÖREN´DE TİYATRO KURSLARI BAŞLIYOR
KEÇİÖREN´DE TİYATRO KURSLARI BAŞLIYOR
Keçiören´de kültür ve sanat etkinliklerinin artması ve çocuklara fırsatlar sunulması noktasına özel hassasiyet gösteren ve kış döneminde de tiyatro kurslarının devam edeceği müjdesini veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, tüm çocukları tiyatro kurslarına davet etti.
BOWLİNG OYNADILAR, GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
BOWLİNG OYNADILAR, GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte engelliler bowling oynayarak eğlenceli dakikalar yaşadılar.
ZİYARETÇİLER KEÇMEK SERGİSİNE TAM NOT VERDİ
ZİYARETÇİLER KEÇMEK SERGİSİNE TAM NOT VERDİ
Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları´nın düzenlediği, KEÇMEK El Sanatları Sergisi yoğun ilgi gördü. Geleneksel el sanatları ve Türk İslam Sanatları türünde 39 branşta 624 eserin teşhir edildiği sergiyi bir haftada 7 bin kişi ziyaret etti.
KEÇİÖREN´DE DÜNYACA ÜNLÜ ŞAİR KAYSIN KULİEV´İN ADINI YAŞATAN PARK VE BÜST AÇILDI
KEÇİÖREN´DE DÜNYACA ÜNLÜ ŞAİR KAYSIN KULİEV´İN ADINI YAŞATAN PARK VE BÜST AÇILDI
Keçiören Belediyesi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) iş birliğinde Balkar edebiyatının önemli ismi, eserleri 20´den fazla dile çevrilen Şair –Yazar Kaysın Kuliev Parkı ve Büstünün açılışında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Milletleri millet yapan dilleri ve dillerini yaşatmalarıdır, aynı zamanda kültürleridir, tarihleridir, sanatlarıdır, edebiyatlarıdır” dedi.
SONBAHAR AKŞAMLARI KONSERLERİ
SONBAHAR AKŞAMLARI KONSERLERİ
“Sanat ve kültürleri milletlerin kimlikleridir” ifadesiyle sanat ve kültürel etkinliklerin devam edeceği müjdesini veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Sonbahar Akşamları Konserinin ikincisinde de vatandaşın yoğun sevgi gösterisi ile karşılandı.
ALTINOK: HEPİNİZ BİRER TÜRK BAYRAĞISINIZ
ALTINOK: HEPİNİZ BİRER TÜRK BAYRAĞISINIZ
Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Batı Müsabakalarını izleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Hepiniz birer Türk bayrağısınız ve bizlerin gururu olacaksınız” dedi.
ALTINOK, HALK GÜNÜNDE ÇÖZÜM ÜRETİYOR
ALTINOK, HALK GÜNÜNDE ÇÖZÜM ÜRETİYOR
Giderek gelenekselleşen Halk Günü´nde vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören´de yaşayan her yaş ve kesimden bütün insanlarımıza dokunan, dertleriyle kederlenen, acısını paylaşıp sevincine ortak olan, gönüllerin bir araya gelmesini sağlayan bir yönetim anlayışını yine hakim kılacağız” dedi.
BELEDİYE EHİL VE EMİN ELLERDE
BELEDİYE EHİL VE EMİN ELLERDE
Turgut Altınok, Sonbahar Akşamları Konserinin ilkine katılarak, “Akşamları şenlendiriyoruz, Ankara´nın yaşam tercihinde bir numara olacak marka bir şehir için çalışıyoruz.
KEÇİÖREN´DE PERSONELE İLETİŞİM SEMİNERİ
KEÇİÖREN´DE PERSONELE İLETİŞİM SEMİNERİ
Keçiören Belediyesi, vatandaşlara daha kaliteli ve nitelikli hizmet vermek için personele yönelik eğitim seminerlerini sürdürüyor.
YENİ STRATEJİK PLAN OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
YENİ STRATEJİK PLAN OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´un yönettiği Meclis Toplantısında 2020 -2024 Dönemi Stratejik Planı, Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
MAHALLELER 7/24 İLAÇLANIYOR
MAHALLELER 7/24 İLAÇLANIYOR
Keçiören Belediyesi ilaçlama ekipleri ilçe genelinde 51 mahallenin tamamında ilaçlama faaliyetlerini sürdürüyor.
ALTINOK:  ALLAH HEPİMİZİ YENİ YEZİD VE MUAVİYELERDEN KORUSUN
ALTINOK: ALLAH HEPİMİZİ YENİ YEZİD VE MUAVİYELERDEN KORUSUN
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´un ev sahipliğinde Keçiören Belediyesi´nin katkılarıyla Çubuk Sarısu Köyü Cemevlerini Yaşatma ve Kültür Derneği tarafından Muharrem Ayı Orucu Açma, Hz. İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitlerini Anma Programı düzenlendi. Başkan Altınok, “Allah hepimizi yeni Yezid ve Muaviyelerden korusun, Yezide lanet olsun. Hepimiz Aleviyiz, değerlerimiz, inancımız aynıdır” dedi.
ZABITADAN BAŞKAN ALTINOK´A ANLAMLI ZİYARET
ZABITADAN BAŞKAN ALTINOK´A ANLAMLI ZİYARET
Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 193. yılı münasebetiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı ve Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı Oğuzhan Yücel ve ilçe zabıta müdürlüklerinden oluşan heyet Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´u makamında ziyaret etti.
ALTINOK´TAN ÖRNEK ESNAFA TEBRİK
ALTINOK´TAN ÖRNEK ESNAFA TEBRİK
Vatandaşın sağlığının her şeyin önünde geldiğini her fırsatta dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 12 yıldır esnaflık yapan Ümüt Bozok´a hijyen, temizlik ve düzen konusundaki titizliğinden ötürü örnek esnaf şilti verilmesi talimatını verdi. Altınok, “İşini doğru, temiz, hukuka ve yönetmeliklere uygun yapan esnafımızı onore ediyoruz” dedi.
EL EMEĞİ KEÇMEK ÜRÜNLERİ ZİYARETE AÇILDI
EL EMEĞİ KEÇMEK ÜRÜNLERİ ZİYARETE AÇILDI
Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) El Sanatları Sergisi açılışına katılan Başkan Turgut Altınok, “Yorulmak, yatmak yok, çalışmak üretmek var. Bu eserler sanat, kültür ve tarihimizin de birer yansıması, üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz. Vatan sevgisi vatana hizmetle olur” dedi.
ALTINOK: VATANDAŞA BİR ADIM MESAFEDEYİZ
ALTINOK: VATANDAŞA BİR ADIM MESAFEDEYİZ
“Talebi, derdi ve projesi olan tüm vatandaşlarımızı dinleyeceğiz” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, halk gününün devam edeceği müjdesini vererek, vatandaşa bir adım mesafede olduklarının altını çizdi.
KEÇİÖREN´DE ASFALT SEFERBERLİĞİ
KEÇİÖREN´DE ASFALT SEFERBERLİĞİ
Keçiören Belediyesi, altyapı ve üstyapıda yaptığı örnek çalışmalarla şehri baştan aşağı değiştirmeye ve 51 mahallede asfalt çalışmalarına devam ediyor.
KEÇİÖREN´İN "BAYPAS" TEMİZLİK EKİBİ İŞ BAŞINDA
KEÇİÖREN´İN "BAYPAS" TEMİZLİK EKİBİ İŞ BAŞINDA
Keçiören Belediyesi´nin Baypas Temizlik Ekibi ilçenin bütün cadde ve sokakları ile çöp bırakma noktalarını yıkayarak temizlemeye devam ediyor.
KEÇİÖREN´DE KEÇMEK KAYITLARI BAŞLADI
KEÇİÖREN´DE KEÇMEK KAYITLARI BAŞLADI
Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) kayıt işlemleri başladı. KEÇMEK´lerde yeni dönemin hayırlı – uğurlu olmasını temenni eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Kurslar sosyalleşmeye, arkadaşlık ilişkileri kurmaya vesile olmasının yanı sıra istihdama da katkı sağlıyor” dedi.
DOLAR
5.6665
EURO
6.2876
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar