ALTINOK: AVANTA VE GASP DÖNEMİ BİTTİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Geçmişte olduğu gibi gelecekte de hiç kimseye haksız kazanç imkanı vermeyeceğiz.
Tarih: 9.6.2019 15:02:25/ 4016okunma / 0yorum

Kamu kaynaklarından hiçbir vatandaşımız fahiş fiyatla yararlanmaya zorlanamayacak. Avanta alma ve mafyavari gasp dönemi sona ermiştir” mesajı verdi. Altınok ayrıca seçim dönemindeki sözlerinden birinin “Evlenmeyen genç kalmayacak” olduğunu hatırlatarak, “Yuva kurmak isteyen çiftlerimiz ve onların bu gününe tanıklık eden ailelerimize yönelik çok cüzi fiyatlarla düğün salonu, ikram ve orkestra hizmeti sunacağız.  Ayrıca maddi imkanı olmayan gençlerimizin nikah salonu, pasta, kuruyemiş, orkestra, sanatçı, fotoğraf ve video gibi düğün masraflarını da Belediyemiz karşılayacak” dedi.

Göreve geldiğinden beri vatandaşla iç içe olan ve seçim dönemindeki vaatlerini tek tek hayata geçirmek için yoğun mesai sarf eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, hayatının yolsuzlukla mücadeleyle geçtiğini vurgulayarak iftira ve karalama kampanyası yapan şahıs ve olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRAMAZ

Altınok, avanta ve gasp dönemine karşı verdikleri mücadeleyi anlatırken, Belediye çalışmalarını itibarsızlaştırmak için yalan ve iftiraya sarılanları kast ederek şunları söyledi;

“Biz kanunun bize verdiği yetkiler çerçevesinde denetimlerimizi sürdürüyoruz. İmara aykırılık tespit ettiğimiz iş yerleri ile ilgili gerekli yasal mevzuatı uygularken aynı zamanda vatandaşlarımızın şikayetlerini de anında işleme alıyor, mağduriyetlerini gideriyoruz. Kuşcağız Mahallemizde 15 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen ve imara ayrılıklar tespit ettiğimiz düğün salonu ile ilgili bize çok sayıda şikayet geldi. İçerisinde idaresi, yönetimi ve denetimi Belediyemize ait olan nikah salonunda vatandaşlarımızın, doğal kamu hakkından mahrum edilerek, fahiş fiyatla fotoğraf ve video çekimi alımına zorlandığı, hatta çekimini kendi yapmak isteyenlerin darp edildiğine dair çok sayıda ihbar alarak, harekete geçtik. Belediyemiz bünyesindeki işletmelerde fotoğraf, video, kantinle ilgili fahiş fiyat uygulaması yaptığını ihale yapılmaksızın keyfi uygulamalarda bulunduğunu tespit ettik. Belediyemizce tesis edilmiş olan idari işlemler hem yasalara hem de kamu vicdanına uygun olduğu halde, yavuz hırsız ev sahibi bastırır misali, rantı kesilenler bize saldırıp iftira silahına sarıldı. Vatandaşlarımız müsterih olsun halka ait kamu kaynakları bundan böyle tamamen yine kamunun hizmetine sunulacaktır. Nikah salonunun fotoğraf ve video çekimi işinin mesnetsizce iddia edildiği gibi bir başkasına peşkeş ya da verilme durumu asla söz konusu değildir.”

MADDİ DURUMU OLAMAYANLARIN DÜĞÜN MASRAFLARI BELEDİYEDEN

Altınok, seçim dönemindeki “Evlenmeyen genç kalmayacak” başlığı altındaki vaatlerini de hatırlatarak, “İdaresi, işletmesi ve denetimi Belediyemize ait olan nikah ve düğün salonlarımızda yuva kurmak isteyen çiftlerimiz ve onların bu gününe tanıklık eden ailelerimize yönelik çok cüzi fiyatlarla düğün salonu, ikram ve orkestra hizmeti sunacağımızın sözünü vermiştik. Ayrıca müjde olarak imkanı olmayan gençlerimizin de nikah salonu, pasta, kuruyemiş, orkestra, sanatçı, fotoğraf ve video gibi düğün masraflarının Belediyemizce karşılanacağını duyurmuştuk. Bu uygulamamız bundan rant sağlayan şahsı rahatsız etti ki karalama kampanyasına ve yalanlara sarıldı. ” dedi.

Başkan Altınok süreçle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini, asılsız iftira ve karalama kampanyasının başarıya ulaşamadığını sözlerine ekleyerek, olayla ilgili hukuki haklarını kullanacakları ve yasal sürecin de devam ettiği bilgisini paylaştı.

YAPI İMARA AYKIRI

Altınok, imara ayrılık tespit ettiklerini de vurgulayarak, “Yerinde yapılan incelemede mevcut yapının yapı ruhsatı eki olan onaylı mimari projeye uygun olarak yapılmadığı tespit edilmiş bu aykırılıklar Yapı Tatil Zaptı ile tutanak altına alınmıştır. Zaptın bir kopyası ilgili şahsa da tebliğ edilmek istenmişse de tutanağı tebellüğ etmek konusunda imzadan imtina etmiştir. Bunun üzerine yapı mühürlenerek Yapı Tatil Zaptı´nın bir kopyası ilgili Muhtarlığa bırakılmış diğer nüshası da Belediye´deki dosyasına kaldırılmıştır. Konu hakkında Keçiören Belediye Encümeni´nin 14.05.2019 tarih ve 887 sayılı kararıyla İmar Kanunu´nun 32. maddesi gereğince onaylı mimari projeye ilişkin aykırılıkların giderilmesi için ilgilisine 15 gün süre tanınmış ve yine İmar Kanunu´nun 42. Maddesi gereğince de 54.647,35 TL para cezası kararı alınarak ilgililerine tebliğ edilmiştir” bilgisini paylaştı.

Başkan Altınok, “Ankara 3. İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı, ilk savunma alınana kadar olan dönem için verilmiş bir karar olup Belediyemiz tarafından savunma yapılmıştır ve durumla ilgili mahkeme kararı beklenmektedir. İlgili mahkemenin vereceği karara herkes gibi Belediyemiz de uyacaktır” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: ALTINOK AVANTA GASP DÖNEMİ BİTTİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MOBİL CENAZE HİZMET ARACI İLE İŞLEMLER DAHA HIZLI
MOBİL CENAZE HİZMET ARACI İLE İŞLEMLER DAHA HIZLI
Keçiören Belediyesi vatandaşların cenaze işlemlerini hızlandıran mobil cenaze hizmet aracıyla bu acılı zamanda sıkıntı çekmemeleri için 7 gün 24 saat hizmet veriyor.
MİLLİ MÜCADELENİN KADIN KAHRAMANLARI
MİLLİ MÜCADELENİN KADIN KAHRAMANLARI
Milli mücadele kadınları ile günümüz kadın cinayetlerinin anlatıldığı "Anadolu" isimli tiyatro oyununu izlemeye gelen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yiğit analara, yiğit kahramanlara selam olsun, hepsini saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. Yiğitlere sahip olmayan milletler yok olurlar. Cefakar ve fedakar analar savaştan sonra da ülkemizin inşasında rol aldılar. Milli mücadelenin kadın kahramanlarını unutmuyoruz” dedi.
KEÇİÖREN SPORDA DA ENGELLERİ KALDIRIYOR
KEÇİÖREN SPORDA DA ENGELLERİ KALDIRIYOR
Engelleri kaldırma noktasında örnek çalışmalara imza atan Keçiören Belediyesi engelli kişilerin rehabilitasyonunu amaçlayan RESPORT Projesine destek olmak amacıyla sportif faaliyetler düzenledi.
ÇOCUKLARIN YENİ GÖZDESİ EMU KUŞLARI VE CEYLANLAR
ÇOCUKLARIN YENİ GÖZDESİ EMU KUŞLARI VE CEYLANLAR
Keçiören Belediyesi doğal yaşam alanını genişletmeye ve yeni canlılarla özellikle çocukları tanıştırmaya devam ediyor.
ALTINOK´TAN GENÇLERE BURS MÜJDESİ
ALTINOK´TAN GENÇLERE BURS MÜJDESİ
Keçiören´de ilk kez açılan YKS ve LGS kursları ile öğrencilerin eğitimine destek olan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok şimdi de Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla üniversite öğrencilerine burs desteği sağlayacak.
ALTINOK ŞEKER ÇOCUKLAR İÇİN NEFER OLDU
ALTINOK ŞEKER ÇOCUKLAR İÇİN NEFER OLDU
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´un ev sahipliğinde TİP 1 Diyabet hastası çocuklar ve aileleri Keçiören´de keyifli bir gün geçirirken, moral ve motivasyon konserinde de gönüllerince eğlenme imkanı buldular.
YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR
YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR
Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hizmet Merkezi (ÇHM) tarafından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi iş birliği ile Resim Yetenek Tespit Sınavı düzenlendi.
KEÇİÖREN ORTAK AKILLA KALKINACAK
KEÇİÖREN ORTAK AKILLA KALKINACAK
Ortak akılla kentin kalkınması, önceliklerin belirlenmesi, ortak projelerin geliştirilmesi, sürdürülebilir gelişmenin sağlanması hedefiyle kurulan ve ilk Olağan Genel Kurul Toplantısını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´un katılımıyla gerçekleştiren Keçiören Kent Konseyi, komisyonlarını kurarak çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.
KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN İLK KEZ ERKEKLERE EĞİTİM VERİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN İLK KEZ ERKEKLERE EĞİTİM VERİLDİ
Keçiören Belediyesi, personeli bilinçlendirme amaçlı çalışmalarını sürdürürken ilk kez erkek personele yönelik kadına şiddetle mücadeleye karşı farkındalık oluşturmak için eğitim semineri düzenledi.
ATATÜRK SEVGİSİ ENGEL TANIMIYOR
ATATÜRK SEVGİSİ ENGEL TANIMIYOR
Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi tarafından düzenlenen Anıtkabir gezisi ile bazı engelliler ilk kez Atatürk´ün ebedi istirahatgahını görme imkânı yakalarken, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok´a teşekkür ettiler.
TÜRK DÜNYASI İLE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ
TÜRK DÜNYASI İLE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Belediyesi´nin Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı, Hacettepe Üniversitesi ve Ostim OSB ile proje ortağı olduğu ve somut iş birliği anlaşmalarıyla Türk iş insanlarına yeni iş ve istihdam imkanları sunacak ‘Rusya Federasyonu ve Türk Cumhuriyetlerine Ekonomik Açılım Projesi Üst Kurul Toplantısı´na´ katıldı.
KEÇİÖREN BELEDİYESİ´NDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK
KEÇİÖREN BELEDİYESİ´NDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK
Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle dikkat çeken Keçiören Belediyesi, düzenlediği kan bağışı kampanyası ile diğer kurum ve kuruluşlara da örnek oldu.
EFSANE BAŞKAN LİSELİLERLE BULUŞTU
EFSANE BAŞKAN LİSELİLERLE BULUŞTU
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Başkanım Okulumda” programı kapsamında Keçiören İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gençlerle buluştu.
ALTINOK: SOKAĞA İNMEDEN HİZMET OLMAZ
ALTINOK: SOKAĞA İNMEDEN HİZMET OLMAZ
Her Salı 11.00 -14.00 saatleri arasında Keçiören Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ve Belediye Başkan Yardımcılarının hazır bulunduğu Halk Gününde Başkan Altınok ile birebir görüşmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar talep ve önerilerini anlatma imkanı buluyor.
KAZAKİSTAN´DA KEÇİÖREN RÜZGÂRI
KAZAKİSTAN´DA KEÇİÖREN RÜZGÂRI
Türk dünyası ile güçlü ilişkiler kuran Keçiören Belediyesi, Kazakistan´daki “Turkistan One Way- One History” (Bir Yol Bir Tarih) Uluslararası Turizm Formuna ve İpek Yolu Orta Asya Memleketleri Gastronomi Festivaline damgasını vururken, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da “Ana yurttan ata yurda selam olsun, yaşasın Türkiye- Kazakistan kardeşliği” ifadesini kullandı.
ALTINOK: KEÇİÖREN´E BİR AKCİĞER KAZANDIRIYORUZ
ALTINOK: KEÇİÖREN´E BİR AKCİĞER KAZANDIRIYORUZ
“Keçiören´de herkesin bir dikili ağacı olacak” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Keçiören´deki en büyük ağaçlandırma seferberliğine imza atarken, “Yeşil Keçiören, yeşil sokak, yeşil mahalleler hedefiyle 10 yıl içinde Keçiören´in en yeşil ilçe olması için çalışıyoruz, en büyük zenginlik budur, gelecek nesillere yaşanabilir şehir ve güzel bir çevre bırakmaktır” diye konuştu.
ENGELSİZ EBEVEYN OKULU AÇILDI
ENGELSİZ EBEVEYN OKULU AÇILDI
Dezavantajlı kesimlerin hayata daha fazla katılmalarını sağlayan Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi tarafından ebeveynlere yönelik düzenlenen “engelsiz ebeveyn okulu” başladı.
ALTINOK: ATATÜRK DÜNYA TARİHİNE MÜHRÜNÜ VURMUŞ BİR LİDERDİR
ALTINOK: ATATÜRK DÜNYA TARİHİNE MÜHRÜNÜ VURMUŞ BİR LİDERDİR
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. yıldönümü nedeniyle düzenlenen çeşitli törenlerle anılırken Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zekasıyla, dehasıyla, bilgisiyle, tecrübesiyle 7 düvelle mücadele ederek yeni bir devlet kurmuş, milletler tarihine, dünya tarihine mührünü vurmuş bir liderdir. Atatürk´e bu ülkede yaşayan herkesin saygı ve şükran duyması lazım” dedi.
KEÇİÖREN´İN ŞEHİR KİMLİĞİNE ALTINOK DAMGASI
KEÇİÖREN´İN ŞEHİR KİMLİĞİNE ALTINOK DAMGASI
Keçiören Belediyesi, sürdürülebilir bir kentsel gelişim sağlama hedefiyle Keçiören`de görüntü kirliliği oluşturan, risk taşıyan ve insanların yaşam kalitesini tehdit eden gecekondu yıkımlarına devam ediyor.
TARİHİN İZLERİNİ TAŞIYAN MÜZEYE ZİYARETÇİ AKINI
TARİHİN İZLERİNİ TAŞIYAN MÜZEYE ZİYARETÇİ AKINI
“Geçmişine sahip çıkmayanların geleceği olmaz” diyerek her fırsatta tarih şuuruna vurgu yapan, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Belediyesi´ne bağlı Estergon Türk Kültür Merkezinde hizmet veren Etnografya Müzesini özellikle çocukların ziyaret etmesinden memnun olduğunu belirtti.
BARIŞ PINARINDA ŞEHİT OLAN ASKER VE GAZİLERİN İSMİ LAVANTALARDA YAŞAYACAK
BARIŞ PINARINDA ŞEHİT OLAN ASKER VE GAZİLERİN İSMİ LAVANTALARDA YAŞAYACAK
Barış Pınarı Harekâtının anısına düzenlenen ve Barış Pınarı Bahçesi adı verilen ağaçlandırma alanında fidan dikimine katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Her bir fidana Barış Pınarı Harekatında şehit olan kahraman askerlerimizin ve gazilerimizin adlarını vererek anılarını yaşatıyor, onlara olan vefa borcumuzu gösteriyoruz, ölüme koşan fidanlarımızı unutmayacağız” dedi.
DOLAR
5.6964
EURO
6.3027
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar