ALTINOK: KEÇİÖREN´E BİR AKCİĞER KAZANDIRIYORUZ
“Keçiören´de herkesin bir dikili ağacı olacak” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Keçiören´deki en büyük ağaçlandırma seferberliğine imza atarken, “Yeşil Keçiören, yeşil sokak, yeşil mahalleler hedefiyle 10 yıl içinde Keçiören´in en yeşil ilçe olması için çalışıyoruz, en büyük zenginlik budur, gelecek nesillere yaşanabilir şehir ve güzel bir çevre bırakmaktır” diye konuştu.
Tarih: 12.11.2019 17:25:06/ 183okunma / 0yorum

Tarım ve Orman Bakanlığı´nın yürüttüğü ve tüm Türkiye´de aynı anda gerçekleşen ‘Geleceğe Nefes´ kampanyası kapsamında büyük bir ağaçlandırma seferberliği yapan Keçiören Belediyesi, 69 bin metrekare alana Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti İlçe Başkanı Zafer Çoktan´ın da katılımıyla 2 bin fidan dikti.

“10 YIL SONRA KEÇİÖREN TÜRKİYE´NİN EN YEŞİL İLÇESİ OLACAK”

Sivil toplum kuruluşları, okullar ve muhtarların da katılımıyla Yükseltepe Mahallesi´nde gerçekleşen ağaçlandırma töreninde Başkan Altınok, “Keçiören´imiz için güzel bir gün” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Güzel ve yaşanabilir şehir, yeşil çevre ve nefes alacak parklar geleceğe bırakacağımız en güzel mirastır. Biz 69 dönümlük bu alana AVM, rant, rezidans yapmak yerine bizden sonrakilere miras kalacak bir yaşam alanı yapıyoruz. Yeşil alanlar, parklar, çevre, yürüyüş yolları şehirlere nefes aldıran yerlerdir. Keçiören´e bir akciğer kazandırıyoruz. Yeşil Keçiören, yeşil sokak, yeşil mahalleler hedefiyle 10 yıl içinde Keçiören´in en yeşil ilçe olması için çalışıyoruz, en büyük zenginlik budur, gelecek nesillere yaşanabilir şehir ve güzel bir çevre bırakmaktır. Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli´ye de söyledim, penceresinden bakınca yeşil görmeyen vatandaşımız kalmayacak. Çünkü biz günü değil geleceği kurtarıyoruz. Bizden sonraki nesillere huzur içinde yaşayacakları bir şehir bırakıyor, yaşanabilir şehirler inşa ediyoruz.”

“EN BÜYÜK ZENGİNLİK YAŞANABİLİR ŞEHİRLER”

Hz. Muhammed´in (S.A.V.) ‘Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz´ Hadisini, Atatürk´ün ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle olur´ ve Fatih Sultan Mehmet´in ‘Yaş kesen baş keser´ sözlerini hatırlatan Altınok, “İstanbul fethedildiğinde yeşil alanı yoktu, Fatih Sultan Mehmet zamanında oldu. Bizler de ruhu, kimliği olmayan şehirler yerine planlı, yaşanabilir şehirler bırakmalıyız. En büyük zenginlik budur” dedi.

Altınok, 69 dönümü ağaçlandırmaya ayıran bir başka Belediyenin Ankara´da olmadığına dikkat çekerek, spor ve oyun alanları ile yepyeni bir yaşam alanının Keçiören´e kazandırıldığını söyledi.

Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazileri minnet ve rahmetle anan Altınok ayrıca doğa ve ağaç sevgisinin de önemine değinerek, “Hep birlikte bu fidanları koruyup, sulayacağız” hatırlatması yaptı. Fidan dikerek ilk can sularını da veren Altınok, programda öğrencilere sedir çam fidanı hediye etti.

/resimler/2019-11/12/1726390525530.jpg

BULUT: KEÇİÖREN´E YAKIŞAN BİR GÜZELLİK KAZANDIRILDI

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da, “Tüm Türkiye´de ağaç dikme seferberliği var, herkes ‘Geleceğe Nefes´ kampanyasını canı gönülden sahiplendi, 25 ilçe arasında Keçiören parlayan yıldız, insanların mutlu ve huzurlu yaşadığı bir ilçe, Başkanımız Sayın Turgut Altınok´a Keçiören´e yakışan bir güzellik kazandırdığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2 BİN AĞAÇ DİKİLDİ, 5 BİN FİDAN DAĞITILDI

Programda ıhlamur, akçaağaç, kırmızı yapraklı akçaağaç, iğde, dut, akasya, lüküstürüm, çınar, ladin, batı ladini, kara çam, arizona mavi servi, sarı çam, mavi servi, sedir türünde 2 bin ağaç dikilirken, programa katılanlara da 5 bin adet sedir çam fidanı dağıtıldı.

 

 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEÇİÖREN´DE HİLELİ ÜRÜN SATAN İŞLETMELERE CEZA
KEÇİÖREN´DE HİLELİ ÜRÜN SATAN İŞLETMELERE CEZA
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde ilçede vatandaşların sağlığını tehdit eden iki işletmeye yasal işlem uygulandığını belirtti.
KEÇİÖREN´DE ÇOCUK TİYATROLARI SÖMESTR BOYUNCA DEVAM EDECEK
KEÇİÖREN´DE ÇOCUK TİYATROLARI SÖMESTR BOYUNCA DEVAM EDECEK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çocuk tiyatrolarının sömestr boyunca da devam edeceğini söyledi.
KEÇİÖREN´DE SÖMESTR BOYUNCA TELEFERİK VE DENİZ DÜNYASI ÜCRETSİZ
KEÇİÖREN´DE SÖMESTR BOYUNCA TELEFERİK VE DENİZ DÜNYASI ÜCRETSİZ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte tüm öğrencilere teleferik ve Deniz Dünyası gezisinin ücretsiz olduğunu duyurdu.
KEÇİÖREN BAŞKAN ALTINOK´LA DAHA HUZURLU
KEÇİÖREN BAŞKAN ALTINOK´LA DAHA HUZURLU
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bir vatandaşın sosyal medya üzerinden ilettiği talebi üzerine gecekondu yıkımı için talimat verdi.
KEÇİÖREN´DE 18 BRANŞTA “OKULLAR LİGİ VE TURNUVALAR” BAŞLADI
KEÇİÖREN´DE 18 BRANŞTA “OKULLAR LİGİ VE TURNUVALAR” BAŞLADI
Keçiören Belediyesi, gençler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve onlara spor bilincini aşılamak amacıyla Okullar Ligi ve Turnuvalar adı altında organize edilen spor etkinliğini başlattı.
TÜRKMEN ŞEHİTLERİ KEÇİÖREN´DE ANILDI
TÜRKMEN ŞEHİTLERİ KEÇİÖREN´DE ANILDI
Keçiören Belediyesi, Irak´ta Baas rejimi tarafından 16 Ocak 1980´de katledilen dönemin Irak Türkmenleri lideri Albay Abdullah Abdurrahman ve yol arkadaşları, Necdet Koçak, Rıza Demirci ve Adil Şerif adına anma programı düzenledi.
SAĞLIK KONUSUNDA TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK TEMEL GÖREVDİR
SAĞLIK KONUSUNDA TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK TEMEL GÖREVDİR
Keçiören Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen sağlık eğitiminde belediye personellerine yönelik koah, verem ve astım hastalıkları hakkında eğitim verildi.
“SIFIR ATIK” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
“SIFIR ATIK” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Keçiören Belediyesinin, ‘Sıfır Atık Projesi´ kapsamında geri dönüşüm eğitimlerine devam ediliyor.
ALTINOK: GELİNİ BULMAK SİZDEN, DÜĞÜNÜ YAPMAK BİZDEN
ALTINOK: GELİNİ BULMAK SİZDEN, DÜĞÜNÜ YAPMAK BİZDEN
Göreve geldiği ilk günden beri nikâh masasına oturmak isteyip de ekonomik durumu olmayan çiftlere çağrı yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören´de bekâr kalmayacak.
YARALI KEDİ TEDAVİ EDİLDİ
YARALI KEDİ TEDAVİ EDİLDİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bir vatandaşın sosyal medya hesabı Instagram üzerinden ilettiği talebi doğrultusunda 19 Mayıs Mahallesinde köpekler tarafından yaralanan kedinin tedavi yapılarak koruma altına alınması talimatını verdi.
ALTINOK: MİLYONLARCA YÜREĞE DOKUNDUK
ALTINOK: MİLYONLARCA YÜREĞE DOKUNDUK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yatalak hasta Mehmet Demir´i (91) evinde ziyaret etti.
GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR ORİGAMİYLE TANIŞTI
GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR ORİGAMİYLE TANIŞTI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla düzenledikleri programla 9-14 yaş grubu görme engelli çocukları “Origami Kâğıt Katlama Sanatı” ile tanıştırdıklarını belirtti.
KEÇİÖREN´DE 6000 FİDAN DAĞITILDI
KEÇİÖREN´DE 6000 FİDAN DAĞITILDI
“Keçiören´de herkesin bir dikili ağacı olacak” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımızla, çocuklarımızla ve gençlerimizle Keçiören´in bütün sokaklarını yeşillendireceğiz.
KEÇİÖREN´DE “ALO ÇÖP ACİL” HİZMETTE
KEÇİÖREN´DE “ALO ÇÖP ACİL” HİZMETTE
Keçiören´de “Alo Çöp Acil” hizmeti hayata geçirildi.
KEÇİÖREN´DE SAĞLIK EĞİTİMLERİ HIZ KAZANDI
KEÇİÖREN´DE SAĞLIK EĞİTİMLERİ HIZ KAZANDI
Menopoz ve osteoporoz dönemlerine ilişkin kadınlara yönelik sağlık bilgilerinin sunulduğu sempozyum düzenlendi.
Turgut Altınok Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Turgut Altınok Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
BAŞKAN ALTINOK: TÜM GAZETECİLERİMİZE SAĞLIK, ESENLİK VE BAŞARILAR DİLİYORUM
SAĞLIK İÇİN SPOR
SAĞLIK İÇİN SPOR
İnsanlar sadece kendilerine karşı değil ailelerine, çocuklarına, devletine ve milletine karşı da sorumludurlar.
KAR MANZARALARI HAYRAN BIRAKTI
KAR MANZARALARI HAYRAN BIRAKTI
Ankara genelinde etkisini yoğun bir şekilde hissettiren kar yağışı Keçiören´de ortaya koyduğu kartpostallık görüntülerle görenleri kendisine hayran bıraktı.
KEÇİÖREN´DE 2020´NİN İLK “HALK GÜNÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KEÇİÖREN´DE 2020´NİN İLK “HALK GÜNÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Her hafta Salı günü Keçiören Belediyesi başkanlık binasında düzenlenen Halk Günü´nde vatandaşın yeni yıl tebriklerini kabul eden Başkan Altınok, aynı zamanda talep ve beklentileri de dinledi.
YÜZME BİLMEYEN GENÇ KALMASIN
YÜZME BİLMEYEN GENÇ KALMASIN
Başkan Turgut Altınok, klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra eğitime destek verilmesi konusunda hayata geçirdiği çeşitli projelerle Türkiye´deki birçok belediyeye örnek olurken, bu hizmetleri yeni dönemde de hataya geçirmeyi sürdürüyor.
KEÇİÖREN´DE KARLA MÜCADELE
KEÇİÖREN´DE KARLA MÜCADELE
Keçiören´de kar yağışının yoğun bir şekilde devam etmesinden dolayı, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması 24 saat çalışma yapılıyor.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar