BAŞKAN ALTINOK: ATATÜRK KARARLI OLMASAYDI SURİYE´DEN KÖTÜ OLURDUK
Keçiören Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında “Sosyal Mesafeli Spor” sloganıyla 1´inci Ayak Tenisi Turnuvası´nın finalini gerçekleştirdi.
Tarih: 31.8.2020 12:40:32/ 331okunma / 0yorum

7´den 70´e her yaş grubundan vatandaşın takım kurarak katıldığı turnuvanın finalinde şampiyonlara madalyalarını ve kupalarını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok verdi.

Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda sericinin yer aldığı turnuvanın finalinde konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Gencecik bir subay olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Türk esir olmaz, Türk esareti kabul etmez, ya istiklal ya ölüm´ diyor ve Milli Mücadele´yi başlatıyor. Atatürk kararlı olmasaydı şu anda Türkiye; Suriye, Libya ve Irak´tan daha kötü olurdu. Atatürk, tarihin o şartları içerisinde bu kararlılığı göstermeseydi pırıl pırıl bir ülkenin sahibi olamazdık.” dedi.

“MİLLİ MÜCADELE´NİN KARARGÂHI ANKARA VE KEÇİÖREN´DİR”

Başkan Altınok, Ankara ve Keçiören´in Milli Mücadele´de önemli birer merkez olduklarını da anımsatarak şunları söyledi:

“Atatürk, 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkarak başlattığı Milli Mücadele´yi 27 Aralık 1919´da Ankara´ya gelerek sürdürüyor. Milli Mücadele´nin karargâhı Ankara ve Keçiören´dir. Atatürk Ankara´ya geldiğinde Dikmen sırtlarında onu seymenler karşılıyor. 10 bin atlı ve yaya, ´Paşam seni karşılamaya geldik, vatan uğrunda ölmeye geldik´ diyerek Milli Mücadele´ye destek veriyorlar. Atatürk daha sonra Saman Pazarı´ndaki esnaflarla buluşuyor. Buradaki esnaflar tutanaklarla birlikte milli mücadeleye ekonomik anlamda destek veriyor. Atatürk Keçiören´e geldiğinde şu anki Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün bulunduğu binayı karargâh olarak kullanıyor. Savaş strateji merkezini orada kuruyor. Milli Mücadele´ye karargâh olan diğer bir yer de ilçemizde bulunan çoban mektebi binasıdır. Burayı da Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzden restore etmek üzere aldık. Çoban mektebini ‘İstiklal Mücadelesi Müzesi´ haline getireceğiz.

/resimler/2020-8/31/1243380881673.jpg

“İSTİKLALİN BEDELİ KANDIR”

Altınok, Türkiye´nin zor şartlar altında, kahramanlık öyküleriyle kurulduğunu da hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

Atatürk´ün başlatmış olduğu Milli Mücadele yedi düvele karşı kazanılmış bir kahramanlık hikâyesidir. Devletimiz sokakta bulunan, dolar ile euro ile alınan bir devlet değildir. İstiklalin bedeli kandır. Bu kanlarda ve canlılarda önemli hikâyeler vardır. İstanbul Tıbbiye bir yıl mezun veremiyor. Çünkü bütün öğrenciler cephede şehit oluyor. Ülkemizin devletimizin milletimizin kıymetini bilelim. Vatanı olmayanın mezarı da olmaz. Geçmişte de şu anda amaç Türkiye´yi bölmek ve parçalamak. Partimiz, düşüncemiz, inancımız ne olursa olsun bu oyunlara gelmeyeceğiz. Atatürk´ün söylediği her söz hem o dönemde hem bugün hem de gelecek için önemli bir muhtevaya sahiptir. ‘Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır´ diyor Atatürk. Atatürk´ü okuyalım, iyi anlayalım. Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür.” 

/resimler/2020-8/31/1244019788665.jpg

AVRUPA´NIN TUTUMUNA HAÇLI BENZETMESİ

Altınok, Türkiye´nin Doğu Akdeniz´de doğalgaz ve petrol aramak için başlattığı çalışmalarına karşı çıkan Avrupa ülkelerini haçlı kuvvetlerine benzetirken, ülke içerisinde birlik ve beraberliğin sağlamlaştırılması gerektiğini vurguladı. Altınok, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Şu anda da ekonomik anlamda devlet ve millet olarak bir bedel ödüyoruz. ‘Ekonomik olarak ambargo uygular sizi çökertiriz´ diyorlar. Biz de dik duran cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimizin ferasetiyle bu tehditlere boyun eğmiyoruz. Türkiye Kendi ayakları üzerinde duran, kendi kaderini tayin eden bir ülke haline geldi. Dünyanın en zengin ülkesinde yaşıyoruz. İngiltere´de bir buçuk mevsim yaşanıyor. Paranın teknolojini satın alamayacağı bir toprakta yaşıyoruz. Dünyada dört mevsimi nadiren yaşayan ülkelerden biriyiz. Dolayısıyla bu ülke bize fazlasıyla yeter önemli olan dürüst olmak. Saltanat yok, israf yok, gece gündüz çalışmak var. Bize bu cennet parçası vatanı hediye eden başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, geçmişten bugüne kadar şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEÇİÖREN BELEDİYESİNE SIFIR ATIK BELGESİ
KEÇİÖREN BELEDİYESİNE SIFIR ATIK BELGESİ
Keçiören Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesi kapsamında belediye iç hizmetlerinde hayata geçirdiği sıfır atık çalışmalarıyla “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.
ENGELSİZ KEÇİÖREN İÇİN ÖRNEK OKUL
ENGELSİZ KEÇİÖREN İÇİN ÖRNEK OKUL
Keçiören Belediyesi engellilere yönelik eğitim faaliyeti gösterecek olan okulun yapımında sona yaklaştı.
KEÇİÖREN´DEN “HAREKETSİZ KALMA SAĞLIKLI KAL” MESAJI
KEÇİÖREN´DEN “HAREKETSİZ KALMA SAĞLIKLI KAL” MESAJI
Keçiören Belediyesi, 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bisiklet turu etkinliği düzenleyerek “Hareketsiz kalma sağlıklı kal” mesajı verdi.
KEÇİÖREN´DE 327 OKUL YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN DEZENFEKTE EDİLDİ
KEÇİÖREN´DE 327 OKUL YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN DEZENFEKTE EDİLDİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için ilçe sınırları içinde bulunan 327 resmi ve özel okulda 5 bin 84 dersliği dezenfekte ederek öğrenci ve öğretmenlere sağlıklı bir ortam hazırlandığını belirtti.
AVUSTRALYA´YA GİTME, KEÇİÖREN´E GEL
AVUSTRALYA´YA GİTME, KEÇİÖREN´E GEL
Keçiören Belediyesi Doğal Yaşam Parkı´nda bulunan valabi türü kanguru ve kesesinde taşıdığı yavrusu ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
KEÇİÖREN´DE DOĞAYI KORUMAK İÇİN ‘OLMUYO GARDAŞ´LI MESAJ
KEÇİÖREN´DE DOĞAYI KORUMAK İÇİN ‘OLMUYO GARDAŞ´LI MESAJ
Keçiören Belediyesi temizlik personelleri ilçedeki Kösrelik Göleti´nde yürüttükleri temizlik çalışmasının ardından topladıkları çöplerle “Olmuyo Gardaş!” yazarak esprili bir dille çevreye karşı duyarlılık mesajı verdiler.
KARİYER OFİSİ´NDEN 413 VATANDAŞA İŞ İMKÂNI
KARİYER OFİSİ´NDEN 413 VATANDAŞA İŞ İMKÂNI
Keçiören Belediyesinin iş başvuru merkezi olan Kariyer Ofisi 413 vatandaşa çeşitli meslek dallarında iş imkânı sağladı.
BAŞKAN ALTINOK´TAN SEMT PAZARLARINDA “TMM” DENETİMİ
BAŞKAN ALTINOK´TAN SEMT PAZARLARINDA “TMM” DENETİMİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Ankara´da artış göstermesiyle birlikte vatandaşın yoğun olarak bulunduğu semt pazarlarında temizlik, maske ve mesafe (TMM) denetimlerinde bulundu.
ALTINOK BİR İLKE DAHA İMZA ATTI,  “KIŞLIK YİYECEK GRUBU” KURDU
ALTINOK BİR İLKE DAHA İMZA ATTI, “KIŞLIK YİYECEK GRUBU” KURDU
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeye bağlı hizmet veren huzurevindeki yaşlıların sağlıklı gıda tüketmesi için bir ilke daha imza atarak huzurevi personellerinden oluşan “Kışlık Yiyecek Grubu” kurdu.
BAŞKAN ALTINOK SÖZ VERDİ TANDIR DAMININ YAPIMI BAŞLADI
BAŞKAN ALTINOK SÖZ VERDİ TANDIR DAMININ YAPIMI BAŞLADI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, organik gıda ihtiyacının karşılanması ve köylerde üretimin artırılması için Keçiören´e bağlı Kösrelik köyünde kerpiçten tandır damı yapımının başladığını belirtti.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERE KARŞILIKSIZ BURS MÜJDESİ
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERE KARŞILIKSIZ BURS MÜJDESİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi.
KEÇİÖREN BELEDİYESİ KIYAFET DEZENFEKTANI ÜRETİYOR
KEÇİÖREN BELEDİYESİ KIYAFET DEZENFEKTANI ÜRETİYOR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında belediye öz kaynaklarıyla kıyafet dezenfektanı üretimine başlandığını belirtti.
KIŞLIK TURŞU VE KURUTMALIKLAR BELEDİYE BOSTANINDAN
KIŞLIK TURŞU VE KURUTMALIKLAR BELEDİYE BOSTANINDAN
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeye ait organik bostanda kışlık kurutmalık ve turşu yapan personelle bir araya geldi.
BAŞKAN ALTINOK ZABITA HAFTASINI UNUTMADI
BAŞKAN ALTINOK ZABITA HAFTASINI UNUTMADI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası dolayısıyla Keçiören Belediyesi zabıta ekibiyle bir araya geldi.
BAŞKAN ALTINOK OTOBÜSE ÇIKTI, 51 MAHALLEDE   KORONAVİRÜS UYARISI YAPTI
BAŞKAN ALTINOK OTOBÜSE ÇIKTI, 51 MAHALLEDE KORONAVİRÜS UYARISI YAPTI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Ankara´da artış göstermesiyle birlikte vatandaşı uyarmak için üstü açık otobüse çıktı.
KEÇİÖREN BELEDİYESİNİN TOPLU  SÜNNET HİZMETİ BAŞLADI
KEÇİÖREN BELEDİYESİNİN TOPLU SÜNNET HİZMETİ BAŞLADI
Keçiören Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen toplu sünnet hizmeti başladı.
ÇOCUKLARIN EĞLENCE MERKEZİ KEÇİÖREN ISLANMA HAVUZU
ÇOCUKLARIN EĞLENCE MERKEZİ KEÇİÖREN ISLANMA HAVUZU
Keçiören Belediyesi tarafından hizmete açılan Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı´ndaki ıslanma havuzu çocukların eğlence merkezi haline geldi.
YEDİ YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HUZUREVİ
YEDİ YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HUZUREVİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye bünyesinde hizmet veren huzurevinde tadilat çalışması başlatıldığını belirtti.
TÜRKİYE´NİN EN İTİBARLI BELEDİYESİ
TÜRKİYE´NİN EN İTİBARLI BELEDİYESİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye kaynaklarını verimli kullanarak yapılan yatırımlar sayesinde Keçiören Belediyesini Türkiye´nin en itibarlı belediyesi haline getirdiklerini belirtti.
KEÇİÖREN´İN MİNİK ÜÇÜZLERİNE  BAŞKAN ALTINOK´TAN HEDİYE
KEÇİÖREN´İN MİNİK ÜÇÜZLERİNE BAŞKAN ALTINOK´TAN HEDİYE
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Hoşgeldin Bebek” projesi kapsamında 11 Temmuz´da dünyaya gelen ve 2020´nin ilk üçüzleri olan Nehir, Nil ve İdil için hediye takdiminde bulundu.
GİRİŞİMCİLERE BAŞKAN ALTINOK´TAN TAM DESTEK
GİRİŞİMCİLERE BAŞKAN ALTINOK´TAN TAM DESTEK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kimya mühendisliği bölümü mezunu olan iki çocuk annesi Merve Güner´in(32) evinin mutfağında başlayan doğal sabun ve kişisel bakım ürünleri üretim serüvenini şirket kurarak devam ettirmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.
DOLAR
7.5720
EURO
8.9430
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar