Başkan Köse´den Anlamlı Davet
Mamak Belediyesi 1453 Ankaralıyı 24 Temmuz Cuma günü Cuma namazı ile birlikte açılacak olan Ayasofya Camii´ne götürüyor.
Tarih: 23.7.2020 12:43:47/ 915okunma / 0yorum

Ayasofya Camii´nde kılınacak ilk Cuma namazına gitmek isteyenler Mamak Belediye Başkanı Murat Köse´nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma gitmek istediğini belirterek ve 444 0 149 No´lu telefonu arayarak müracaat edecek. Oluşturulacak kayıt listesine göre Perşembe (bu akşam) günü saat 23.00´da Mamak´tan hareket edecek otobüs önce Eyüp Sultan Camii´ne gidecek. Buradan da Cuma Namazı için Ayasofya Camii´ne geçecek. Mamak Belediye Başkanı Köse, fethin ve şükrün sembolü Ayasofya´ya doğru 1453 Ankaralı ile yola çıkacaklarını açıkladı. 

Başkan Köse, konuşmasına geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Pınar Gültekin´i anarak başladı.Gencecik bir canın, alçak ellerce katledilmesine değinen Başkan Köse, Pınar Gültekin´e Cenab-ı Allah´tan rahmet, kederli ailesine sabr-ı cemil niyaz dilediğini ifade etti.Başkan Köse,konuyla alakalı sevgisizlik hastalığının genç nesillerimizi tehdit ettiği bu çağda, tüm sorunların üstesinden sevmekle, empati kurmakla ve hoşgörüyle gelineceğine değindi. 

KONVOYUMUZUN YOLU, TÜRKİYE´NİN KARARLILIĞI VE EGEMENLİK HAKKINI SAVUNMA YOLUDUR 

Türkiye AK Parti iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliği boyunca “daima ileri” parolasıyla eşsiz bir başarı grafiği yakaladığını söyleyen Başkan Köse: “Dünyaya ilham ve örnek olan liderlik duruşuyla Cumhurbaşkanımız, sosyal meselelerden ekonomik hamlelere, sağlık krizlerinden siyasal kaoslara kadar her sorunu Türkiye lehine kalıcı ve akılcı bir şekilde çözüme kavuşturdu. Tüm bu başarıları taçlandıran şey ise her daim milletin çelikleşmiş iradesiyle dik ve onurlu durma kararlılığı oldu.

Bu çelikleşen irade, 86 yıl sonra Ayasofya´nın kapılarını ibadete açıyor!

İnşallah 24 Temmuz´da, kutlu bir Cuma günü Ayasofya´da buluşacağız. 

15 Temmuz´da Ayasofya Camii´nin minarelerinden yükselen ezanlar dünyanın dört bir yanından dost ve düşmanlarca duyulacak.  24 Temmuz´da Ayasofya´da okunacak hutbe; Medine´deki, Şam´daki, Urumçi´deki, Marakeş´teki, Mogadişu´daki müminlerin gözünde yaş olup akacak!dedi. Ayasofya´nın  tarihi bir dönüm noktası olarak kapısını geleceğe açacağını kaydeden Köse, “Ayasofya, tarihi bir dönüm noktası olarak kapılarını geleceğe açarken, biz de istedik ki Ankaralı kardeşlerimizle bu ana şahitlik edelim diyen Başkan Köse, bu niyetle 1453 Ankaralıyı, fethin ve şükrün mabedi olan Ayasofya Camii´ne götüreceklerini açıklayarak; bu önemli yolculukta, seccadelerimizi ve bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayraklarımızı, Ankaralılara teslim edip “Ayasofya´nın minarelerinden yükselen ezanlara, dualara” âmin diyeceğiz” dedi.

Şükür namazı Eyüp Sultan´da, Cuma Namazı Ayasofya´da

‘Mamak´tan Payitaht´a adını verdikleri yolculuğa Ankaralıları davet eden Köse, Başkan Köse; Perşembe yola revan oluyor, şükür namazını Eyüp Sultan´da, Cuma namazını ise Ayasofya´da eda ediyoruz inşallah. Sizlerin de aracılığıyla Ankaralı kardeşlerimi, bu anlamlı davete icabet etmeye çağırıyorum.1453 kardeşimizle tarihin yeni bir sayfası açılırken biz de orada olacağız. Bugünün ve atinin Başkent´i Ankara´dan, şanlı mazimizin payitahtı şehr-i İstanbul´a büyük büyük selamlarınızı götüreceğiz dedi.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Başkan Köse Anlamlı Davet
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mamak´ta  çöp konteyneri yenileniyor
Mamak´ta çöp konteyneri yenileniyor
Mamak Belediyesi, ilçe genelinde kullanım ömrünü tamamlayan, kapakları açık olduğunda tehlike oluşturan ve ağırlığının fazla olması halinde döküm esnasında aşırı gürültüye sebep veren eski ve aşınmış çöp konteynerlerini yenileri ile değiştiriyor.
Mamak´ta ilk ders zili çaldı
Mamak´ta ilk ders zili çaldı
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle eğitim-öğretim online olarak devam ediyor.
Kızılca mahalle konağına ilk harç
Kızılca mahalle konağına ilk harç
Mamak´ın ihtiyaçlarına cevap verecek yatırımlara imza atan Mamak Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda temelini attığı Ortaköy ve Eskibayındır mahalle konaklarının ardından Kızılca mahallesi´nde inşa edeceği mahalle konağının da temelini attı.
Mamak Belediyesi´nden mini mini birlere okul hediyesi
Mamak Belediyesi´nden mini mini birlere okul hediyesi
Fiziki ve altyapı belediyecilik çalışmalarıyla ilçeyi farklı bir noktaya taşıyan Mamak Belediyesi, eğitime yönelik yatırımlarıyla da ilçenin eğitimdeki başarısına önemli katkılar sağlıyor.
Mamak´ta pedaller sıfır karbon için çevrildi
Mamak´ta pedaller sıfır karbon için çevrildi
Mamak Belediyesi, Avrupa Hareketlilik haftası kapsamında “Mamak Pedal Çeviriyor” etkinliği düzenledi.
Mamak´ta bulgur kaynatma geleneği sürüyor
Mamak´ta bulgur kaynatma geleneği sürüyor
Mamak´ta asırlık bir gelenek olarak sürdürülen bulgur kaynatma sezonu başladı.
Mamak Belediyesi´nden Şehir Politikaları Bölge Çalıştayı
Mamak Belediyesi´nden Şehir Politikaları Bölge Çalıştayı
Mamak Belediyesi tarafından Mamak adına uzun vadeli planları oluşturmadan önce kurumlar arası ilişkileri ve sınırları belirlemek, kurumların ortak noktaları, birbirleriyle kesişen, birbirlerini destekleyen, birbirleriyle çatışan unsurları analiz etmek amacıyla “Şehir Politikaları Analizi” çalışması düzenlendi.
Yüzyüze eğitim öncesi okullar dezenfekte ediliyor
Yüzyüze eğitim öncesi okullar dezenfekte ediliyor
Mamak Belediyesi, ülke genelinde artan Koronavirüs vakalarına paralel olarak ilaçlama ve temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Mamak´ta cadde ve sokaklar sabunlu su ile yıkanıyor
Mamak´ta cadde ve sokaklar sabunlu su ile yıkanıyor
Mamak Belediyesi, tüm dünyayı tedirgin eden korona virüsüne karşı her geçen gün tedbirlerini artırıyor.
Mamak Belediyesi´nden miniklere kreş
Mamak Belediyesi´nden miniklere kreş
Mamak Belediyesi çocuklara yönelik plan ve projeleriyle öne çıkarak, Mamak tarihinde bir ilke imza atıyor.
Mamak´ta gençliğin temeli atıldı
Mamak´ta gençliğin temeli atıldı
Her hafta bir temel atımı ve açılışlarla hizmet halkasına yeni eserler kazandıran Mamak Belediyesi, gençlere yönelik sürdürdüğü yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
Mamak´tan Polatlı´ya Destek
Mamak´tan Polatlı´ya Destek
Ankara Polatlı´da dün başlayan ve zamanla etkisini artıran toz fırtınasından olumsuz etkilenen vatandaşlara destek olmak için Mamak Belediyesi harekete geçti.
Mamak´ta çöp konteynerleri yıkanıyor
Mamak´ta çöp konteynerleri yıkanıyor
Mamak Belediyesi, koronavirüse karşı başlattığı mücadele kapsamında aldığı tedbirleri arttırmaya devam ediyor.
Mamak Belediyesi´nden Dezenfektan Harekatı
Mamak Belediyesi´nden Dezenfektan Harekatı
Mamak Belediyesi, vatandaşların güvenilir ve hijyenik ortamlarda bulunmaları için aylardır ilçe genelinde titiz bir çalışma yürütüyor.
Mamak Belediyesi´nin Covid ile Mücadelesi  Yabancı Öğrencilere Örnek Oldu
Mamak Belediyesi´nin Covid ile Mücadelesi Yabancı Öğrencilere Örnek Oldu
Türkiye Belediyeler Birliği´nin(TBB) organize ettiği "Localinter National Staj Programı" kapsamında 14 ülkeden 15 öğrenci, pandemi süresinde Mamak Belediyesi´nin covidle mücadelesi ve almış olduğu tedbirler konusunda tecrübelerinden faydalanmak üzere Mamak Belediyesi´ni ziyaret etti.
Başkan Köse ve Kaymakam Sırmalı´dan maske ve hijyen denetimi
Başkan Köse ve Kaymakam Sırmalı´dan maske ve hijyen denetimi
Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Akdere Dereboyu Caddesi´nde ve Natoyolu Hocalı Caddesi´nde esnafları ziyaret ederek, koronavirüse karşı hem tedbirleri anlattı hem de maske dağıttı.
Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Mamak Belediyesi, bir yandan ilçeye vizyon kazandıracak projelerin temelini birer birer atarken bir yandan da ilçenin çehresini değiştiren yatırımları hayata geçiriyor.
Mamaklı kadınların salça mesaisi
Mamaklı kadınların salça mesaisi
Verimli toprakları ve çalışkan insanlarıyla farklı bir sosyal yaşantıya sahip olan Mamak´ın yerli ve milli üretimde örnek ve öncü bir ilçe olması adına tarımsal projelere büyük önem veren Mamak Belediyesi, Üreğil Millet Bahçesi´nde 4 dönüm alan üzerinde oluşturduğu tarım alanlarında geçtiğimiz ay hasadını gerçekleştirdiği sebzelerden organik salça, turşu ve kurutmalık üretimi yapıyor.
Mamak´ta dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor
Mamak´ta dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor
Mamak Belediyesi, Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçe genelindeki dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
Tarih yeniden canlanıyor
Tarih yeniden canlanıyor
Mamak Belediyesi, ilçenin tarihi kent dokusunu ön plana çıkararak, kültürel değerlere sahip çıkmak amacıyla Cumhuriyet Tarihi´nin ilk sanat durağı olan Musiki Muallim Mektebi´nde geçtiğimiz aylarda başlattığı restorasyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Mamak´a akademik bakış
Mamak´a akademik bakış
Mamak Belediyesi, şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek, şehir meselesine yaklaşırken geleneğin birikimi ve gelecek arasında sağlam bir bağ kurarak kent kimliği oluşturmak amacıyla kurulacak Şehir ve Medeniyet Akademisi için çalışmalara başladı.
DOLAR
7.5720
EURO
8.9430
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar