Başkan Oğuz´dan asfalt çıkışı
Kahramankazan Belediye Meclisi´nin kasım ayı toplantısına, Kahramankazan Belediyesi´nce, Büyükşehir Belediyesi´nin ilçe merkezinde yürüttüğü altyapı çalışmaları sonucu bozulan, ancak eski haline getirilmeyen yollarda başlattığı asfalt yama, bakım ve onarım çalışmaları damgasını vurdu.
Tarih: 6.11.2019 18:36:56/ 126okunma / 0yorum

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, kendilerine gelen yoğun talepler doğrultusunda vatandaşların mağdur edilmemesi için sorumluluk alanları dışındaki yollarda asfalt çalışmalarına başladıklarını anlatarak, “Vatandaş bulduğu yerde benim yakama yapışıyor. ‘Bu yolu yap başkan´ diyor. Bedeli ne olursa olsun bu yolları yapacağım” diye konuştu.

Kahramankazan Belediye Meclisi´nin kasım ayı toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un başkanlığında yapıldı.

Vatandaştan talep gelince başladık

Başkan Oğuz, gündem maddelerinin oylanmasına geçilmeden önce, Kahramankazan Belediyesi´nce ilçe tarihinde ilk kez belediyelerinin öz kaynaklarıyla, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda yapılan asfalt çalışmaları hakkında bilgi verdi. Oğuz, Büyükşehir Belediyesi´nin sorumluluk alanında olan söz konusu yollarda, yine Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı çalışmaları yapıldığını, ancak kazılan yolların çalışmaların ardından eski haline getirilmediğini söyledi. Vatandaşların bu durum karşısında yolların eski haline getirilmesini kendilerinden yoğun şekilde talep ettiğini vurgulayan Oğuz, “Vatandaş bunu bilmiyor, vatandaş ilçe belediye başkanını biliyor. ‘Biz yapmadık, biz kapatmayacağız´ desek de bizden isteniyor. İşte bu yüzden yapmaya karar verdik. Kazılan yolları asfaltlamaya başladık” dedi. Altyapı ve kazı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi´nin ihale ettiği firma tarafından yapıldığını, ancak bu firmanın kazılan yerleri kapatmadığını anlatan Oğuz, Büyükşehir Belediyesi´nin sorumluluk alanında olmasına karşın, Kahramankazan Belediyesi tarafından buralara atılan asfaltın ücretinin Büyükşehir Belediyesi´nden “mahsuplaşma” yoluyla isteyeceklerini söyledi.

“Büyükşehir yetişmekte zorluk çekiyor”

İYİ Parti Grup Başkanı Selim Çırpanoğlu, söz alarak, Başkan Oğuz´a yürüttükleri asfaltlama çalışmaları konusunda hak verdiklerini söyledi. Çırpanoğlu,

“Başkanım haklısınız asfalt konusunda. Önceki dönemin asfalt konusunda o kadar çok yapmadığı yer var ki. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak konuşuyorum. Büyükşehir Belediyesi´nin içerisindeyiz görüyoruz. Yetişmekte zorluk çekiliyor, doğru... Çeşitli önergeler verdik. Ama önceki dönemlerden dolayı eksikliklerden kesinlikle ama kesinlikle öyle bir hengâme, öyle bir sıra var ki, Kazan´a önceliği noktasında biraz güçlük çektik. Ama burada amaç siyaset mi hizmet mi? Eğer hizmetse, önceliğe aldırabilmek için sizin başkanlığınızda hep beraber, meclis üyeleriyle beraber Mansur Başkan´ın yanına gidelim, talebimizi iletelim. Emin olun bir hafta içerisinde, 10 gün içerisinde bu talep gerçekleşecek” dedi.

“Büyükşehir atamıyorum desin”

Başkan Oğuz, bunun üzerine, şunları kaydetti:

“Devletin dili yazıdır, devlet yazıyla konuşur, yazıyla iş yapar. Biz Kahramankazan´da asfalt konusunda ihtiyaç duyulan yolların tamamını Büyükşehir´e bildirdik… Tabi ki görüşülür tabi ki konuşulur. Ama devlet işini yazıyla götürür, söz bir yere kadar. Yarın ben attığım asfaltın parasını Mansur Bey´den çay sohbetinde istemeyeceğim, yazılı olarak isteyeceğim. Ödeyecekse ya da ödemeyecekse yazılı olarak öğreneceğim. Burada önemli olan şey hizmettir. Hizmet olduğu için sorumluluk alanıma girmese de Büyükşehir´in yapması gerekeni yapıyorum. Öbür türlü elimi bağlarım, ‘param yok´ derim. ‘Büyükşehir açtı Büyükşehir kapatsın´ derim. Ama dikkat ederseniz öyle demiyorum. ‘Büyükşehir açtı ben kapatacağım´ diyorum ve kapatıyorum. Bahsi geçen caddelerde ve diğer caddelerimiz için de açık çek veriyorum. Büyükşehir yazılı olarak asfalt atmayacağını taahhüt etsin, ‘Atamıyorum kardeşim´ desin, oraların asfaltının tamamını da Kahramankazan Belediyesi atacak… Ertuğrul Gazi Caddesi´ni, jandarmanın önündeki caddeyi, Büyükşehir yazılı muvafakat versin, ‘ben bu yola asfalt atamayacağım´ desin, asfaltlamayı taahhüt ediyorum. Ne kadar yol varsa hepsine asfalt atmayı taahhüt ediyorum. Ama Büyükşehir bana izin verecek. ‘Ben atamıyorum sen at´ diyecek. 5 kuruş da para istemiyoruz. Hepsine asfalt atmayı taahhüt ediyoruz.”

“Sırası gelince yapılacak”

İYİ Parti´li Atilla Atalay da, bu konudaki önergelerini Büyükşehir Meclisi´ne verdiklerini belirterek, “Büyükşehir´le zıt olmaya gerek yok. Bu iş zaten atılacak… Sırası gelince yapılacak inşallah. Kahramankazan´ın bütçesi ne? Atalım” diye konuştu.

/resimler/2019-11/6/1839579770903.jpg

“Zıtlaşmıyoruz, hizmet yapıyoruz”

Başkan Oğuz, bunun üzerine ise kendilerinin kesinlikle bir zıtlaşma içerisinde olmadığını ve amaçlarının vatandaşın mağdur edilmemesi noktasında bir hizmet olduğunu vurguladı. Oğuz, “Kahramankazan Belediyesi Büyükşehir´in yapmak zorunda olduğu yolları yapıyor bu gerçek. Bu siyaset değil. Ben ihtiyaçlarımı tabi ki Büyükşehir´den talep edeceğim, ama bunun usulü bellidir. Ben bunları yazılı olarak istemişim, ama geciktiği zaman vatandaş burada Kahramankazan Belediye Başkanını tanıyor, bulduğu yerde benim yakama yapışıyor. ‘Bu yolu yap başkan´ diyor. Ben ‘bu yol Büyükşehir´e ait, bana ait değil´ demekten bıktım. Bıktığım için de zaten bedeli ne olursa olsun bu yolları yapacağım. Yolla ilgili izaha gerek yok. Mansur Bey bu konuyla ilgili bir husus varsa kendini savunur. Biz söyleyeceğimizi söyledik. Bizim işimiz hizmet” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Başkan Oğuz asfalt çıkışı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Oğuz´un sözleri Büyükşehir´i harekete geçirdi
Başkan Oğuz´un sözleri Büyükşehir´i harekete geçirdi
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin ilçe merkezinde yürüttüğü altyapı çalışmaları sırasında kazdığı, ancak eski haline getirmediği yollarda, Kahramankazan Belediyesi´nce asfalt yama, bakım ve onarım çalışmaları yapıldığına ilişkin çıkışı ses getirdi.
Mahalle meydanlarına kilim motifi
Mahalle meydanlarına kilim motifi
Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki dış mahallelerin yollarında kilitli parke taşı çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında mahalle meydanlarına parke taşlarından oluşan Türk kilim motifleri işleniyor.
Organik atıklardan solucan gübresi yapılıyor
Organik atıklardan solucan gübresi yapılıyor
Sıfır Atık Projesi´nin uygulandığı ilk ilçe belediyesi olan Kahramankazan Belediyesi, bu alanda Türkiye´ye örnek olacak çalışmalarını sürdürüyor. 54 bin nüfuslu ilçede toplanan atıklar dönüştürülerek, gelecek nesillere daha temiz ve doğal kaynakları zengin bir ilçe bırakılması hedefleniyor.
“Dişi Herkül” Avrupa 3´üncüsü
“Dişi Herkül” Avrupa 3´üncüsü
Kahramankazan Belediyespor´un, “Dişi Herkül” olarak anılan Türkiye şampiyonu ve Dünya 3´üncüsü milli haltercisi Tuğçe Boynueğri, büyük bir başarıya daha imza attı. Romanya´da düzenlenen U23 Avrupa Halter Şampiyonası´nda 87 kiloda yarışan Boynueğri, Avrupa üçüncüsü oldu.
Önce kurs sonra istihdam imkânı
Önce kurs sonra istihdam imkânı
İstihdam oluşturma alanında yaptığı çalışmalarla dikkati çeken Kahramankazan Belediyesi, örnek bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı. Belediyenin paydaşı olduğu “Temel İmalat ve Montaj Elemanı” meslek edindirme kursu ile işsiz vatandaşlara yeni bir iş kapısı açılacak.
Cumhuriyet Bayramı´nda fidan diktiler
Cumhuriyet Bayramı´nda fidan diktiler
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve Gazi Üniversitesi öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 600 fidanı toprakla buluşturdu.
Kahramankazan´da 29 Ekim coşkusu
Kahramankazan´da 29 Ekim coşkusu
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve ilçe protokolü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı´na çelenk bıraktı.
İŞKUR İŞ BİRLİĞİ İLE AÇILAN KURSLARA YOĞUN İLGİ
İŞKUR İŞ BİRLİĞİ İLE AÇILAN KURSLARA YOĞUN İLGİ
Keçiören Belediyesi Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) ve İŞKUR iş birliğinde açılan kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kahramankazan´da 150 üniversite öğrencisine burs
Kahramankazan´da 150 üniversite öğrencisine burs
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, seçim döneminde verdiği bir sözü daha tutarak, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs verilmesini sağladı. Başkan Oğuz´un girişimleriyle kurulan ve ilçedeki hayırseverleri bir araya getiren Kahramankazan Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KAHEK) 150 üniversite öğrencisine burs vermeye başladı.
Kazan´ın Kahramankazan oluşunun 3´üncü yılı kutlandı
Kazan´ın Kahramankazan oluşunun 3´üncü yılı kutlandı
15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan´a "kahraman" unvanı verilişinin 3´üncü yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı. Kahramankazan Belediyesi´nce düzenlenen kutlama programında hüzün ve coşku bir aradaydı.
Öğretmen başkandan öğrencilere okul forması
Öğretmen başkandan öğrencilere okul forması
Kahramankazan Belediyesi eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmadı. 200´e yakın öğrenciye okul forması ve kırtasiye yardımı yapıldı.
Kahramankazan anısına hatıra pulları hazırlandı
Kahramankazan anısına hatıra pulları hazırlandı
15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan´a, ‘´Kahraman´´ unvanı verilişinin 3´üncü yıl dönümü hatırasına özel pullar hazırlandı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bu anlamlı pulları hazırlayan PTT ailesine tüm ilçe halkı adına teşekkür etti.
Kahramankazan´da asfalt yenileme seferberliği
Kahramankazan´da asfalt yenileme seferberliği
Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki yolların kullanım ömrünü tamamlamış ya da çeşitli kurum ve kuruluşlarca yapılan altyapı çalışmaları sonucu bozulan bölümlerinde asfalt yama, bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, çalışmaların belediyenin öz kaynaklarıyla yürütüldüğünü, bunun da ilçe tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.
Down sendromlu Umut´un askerlik hayali gerçek oldu
Down sendromlu Umut´un askerlik hayali gerçek oldu
Kahramankazan´da yaşayan 19 yaşındaki down sendromlu Umutcan Uzunoğlu´nun askerlik hayali düzenlenen temsili asker kınası etkinliğiyle gerçekleştirildi. Eline asker kınasını Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz tarafından yakılan Umutcan´ın mutluluğu görülmeye değerdi.
Kahramankazan´da Muhtarlar Günü kutlandı
Kahramankazan´da Muhtarlar Günü kutlandı
Muhtarlar Günü Kahramankazan´da düzenlenen programla kutlandı.
Kahramankazan´ın 2020 bütçesi oy birliğiyle onaylandı
Kahramankazan´ın 2020 bütçesi oy birliğiyle onaylandı
Kahramankazan Belediyesi´nin 2020 mali yılı bütçesi, Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle onaylandı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bütçenin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, güven ve samimiyetleri için meclis üyelerine teşekkür etti.
KİM iş bulmaya devam ediyor
KİM iş bulmaya devam ediyor
Kahramankazan Belediyesi tarafından ilçedeki iş arayanlar ile işverenleri aynı platformda buluşturan Kahramankazan İstihdam Merkezi (KİM) meyvelerini vermeyi sürdürüyor.
Başkan Oğuz´dan su parkı müjdesi
Başkan Oğuz´dan su parkı müjdesi
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçeye bir su parkı (aquapark) kazandıracakları müjdesini verdi.
Kahramankazan bayraklarla donatıldı
Kahramankazan bayraklarla donatıldı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un, Barış Pınarı Harekâtı´nda görev alan kahraman Mehmetçiğe destek olmak amacıyla sosyal medyadan yaptığı çağrıya kayıtsız kalmayan ilçe halkı her yanı bayraklarla donattı.
Başkan Oğuz üniversitelerle buluştu
Başkan Oğuz üniversitelerle buluştu
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kahramankazan Meslek Yüksekokulu´nun yeni akademik yıl açılış törenine katıldı. Başkan Oğuz cep telefonunu verdiği öğrencilere, “İlçemize hoş geldiniz. Her zaman emrinizdeyim” dedi.
Şehit kızı ve şehit kardeşi hayatlarını birleştirdi
Şehit kızı ve şehit kardeşi hayatlarını birleştirdi
Genç çift, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un kıydığı nikahla evliliğe ilk adımlarını attı.
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar