Başkan Serhat Oğuz ABB Meclisi´nde konuştu
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi´nin temmuz ayı toplantısında, AK Parti Grubu adına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir konuşma yaptı.
Tarih: 12.7.2021 18:34:31/ 347okunma / 0yorum

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi´nin temmuz ayı toplantısında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, “Bu güzel Ankara´mız nasıl ki Milli Mücadele yıllarında Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki istiklal mücadelesine ev sahipliği yaptıysa, yine aynı ruhla 15 Temmuz gecesi de milli iradenin müdafaa edildiği şehir olmuştur” dedi.

“Ne senaryoydu, ne de kontrollü darbe”

Konuşmasına 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşları rahmetle, gazileri ise minnetle anarak başlayan Oğuz, Türkiye´nin demokrasi yolculuğunun pek çok badireden geçerek bugünlere geldiğini söyledi. Millet iradesi dışındaki iktidar arayışlarının darbecileri her seferinde cesaretlendirdiğini vurgulayan Oğuz, darbeci zihniyetin, eline geçirdiği devlet imkanlarını, millet iradesine doğrultmaktan, meşruiyetini halktan alan seçilmiş iradeyi hedef almaktan geri durmadığını kaydetti. Bunun son örneğinin 15 Temmuz gecesi yaşandığının altını çizen Oğuz, “O gece sokaklara dökülen milyonlarca yiğit insanımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, yapılan hainlikleri görmezden gelerek, bugün belki hala o gece yaşananlara ‘senaryo, kontrollü darbe´ deme gafletinde bulunanlar olabilir. O gece yaşananlar ne bir senaryo ne bir kontrollü darbeydi. O gece yaşananlar, yıllardır bu aziz vatan toprakları üzerinde sinsice plan yaparak, millet iradesinin üzerinde vesayet kurmak isteyenlerin, büyük Türkiye idealini yerle bir etmek isteyenlerin, dahili ve harici bedhahların, bu vatanın suyundan içen havasını soluyan ama iradesini 1 dolara satan FETÖ´cü hainlerin ve iş birlikçilerinin, canımıza, bayrağımıza, devletimize, demokrasimize kastettiği darbe kalkışmasından öte alçak bir işgal girişimiydi” diye konuştu. 

“Selam olsun ölümü öldürenlere” 

Ankara halkının darbenin önlenmesinde gösterdiği cesarete vurgu yapan Oğuz, “Milli Mücadele yıllarında da ülkesini yabancılara pazarlamak isteyen, mandacılık peşinde koşanlar vardı. Bu güzel Ankara´mız nasıl ki o günlerde Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki istiklal mücadelesine ev sahipliği yaptıysa, yine aynı ruhla 15 Temmuz gecesi de milli iradenin, istiklalimizin müdafaa edildiği şehir olmuştur. Selam olsun o gece millet iradesinin yanında saf tutanlara, selam olsun ölümü de öldürerek sokaklara dökülen ve darbeye darbe yapan kahramanlara. Yazıklar olsun, şerefli ordumuzun saflarına gizlenerek millete pusu kuran alçaklara, yazıklar olsun bizi biz yapan manevi değerlerimizin ardına gizlenerek şerefini 1 dolara satanlara ve iş birlikçilerine” diye konuştu.

/resimler/2021-7/12/1838356893170.jpg

“Türkiye geçilmedi, zafer milletin oldu” 

15 Temmuz gecesi Türk Milleti´nin kaderini derinden etkileyen pek çok olayın yaşandığını ifade eden Oğuz, “Ama hiç kuşkusuz o gecenin kırılma anı, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın, aziz milletimizi demokrasiye sahip çıkmaya, meydanlara inmeye davet etmesi ve aziz milletimizin de bu çağrıya uyarak korkuyu, ölümü bir kenara bırakarak şehirlerin meydanlarına, havaalanlarına, 15 Temmuz Köprüsü´ne, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´ne ve gecenin ilerleyen saatlerinde darbe teşebbüsünün komuta merkezi olduğu anlaşılan Akıncı Üssü´ne giderek gövdesini darbeci hainlere karşı siper etmesiydi. Meydanlara inen milyonlarca kahramanın, aziz şehitlerimizin, gazilerimizin sayesinde ve Allah´ın inayetiyle o gece Türkiye geçilmedi, zafer aziz milletimizin oldu” dedi.

“Demokrasi dışında iktidar arayanların sonu hüsrandır”

15 Temmuz´da yazılan destanın bu toprakları vatan kılan ruhun yeni bir zaferi olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini aldığını belirten Oğuz, “O gece bir daha gördük ki, millet iradesi seçimlerle tecelli eder. İktidara geleni de iktidardan gideni de sandık belirler. Demokrasi dışı yollarla iktidar arayanların sonu hüsrandır. Millet iradesi dışında kendine meşruiyet zemini arayanların sonu hüsrandır” dedi.

Tüm Ankaralılara davet var 

Başkan Oğuz ayrıca, tüm Ankaralıları FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016´da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin komuta merkezi olan 4´üncü Ana Jet Üs Komutanlığı´ndan (Akıncı Üssü) kalkarak sivil halkı, TBMM´yi ve devlet kurumlarını bombalayan savaş uçaklarını engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan´da, 12, 13, 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılmaya davet etti.  

 

 

Anahtar Kelimeler: Başkan Serhat Oğuz Meclisi konuştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Oğuz vatandaşlarla Mavi Ay´da buluşuyor
Başkan Oğuz vatandaşlarla Mavi Ay´da buluşuyor
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, belediyeye başvuranların hizmete en kısa yoldan ulaşmalarını sağlayan Mavi Ay biriminde vatandaşların sorun, istek ve önerilerini dinleyerek, bunların çözümü için çalışmaya devam ediyor.
Ahilik Haftası coşkuyla kutlandı
Ahilik Haftası coşkuyla kutlandı
Ahilik Haftası Kahramankazan´da da coşkuyla kutlandı. Yılın Ahisi seçilen esnaflar ödüllendirilirken, vatandaşlara pilav ikram edildi.
Doğalgaz hattında ilk boru törenle döşendi
Doğalgaz hattında ilk boru törenle döşendi
Kahramankazan´ın İmrendi ve Orhaniye köylerine (mahalleleri) doğalgaz hattı döşenmesi için çalışmalar düzenlenen törenle başladı.
Gakkoşlardan Kahramankazan´da  peynirli ekmek festivali
Gakkoşlardan Kahramankazan´da peynirli ekmek festivali
Kahramankazan Belediyesi, Elazığ Kültür Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Peynirli Ekmek Festivali´ne ev sahipliği yaptı.
KazanBel Beton tesislerinin  kurulum çalışmaları sürüyor
KazanBel Beton tesislerinin kurulum çalışmaları sürüyor
Kahramankazan Belediyesi´nin, hayata geçireceği projelerde kullanacağı, ayrıca piyasaya da satabileceği beton ve beton ürünlerini kendi üretmek için kurduğu KazanBel Beton şirketinin beton santrali tesislerinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Sanayinin kalbindeki Saray, Yazıbeyli ve Aydın kavşakları açıldı
Sanayinin kalbindeki Saray, Yazıbeyli ve Aydın kavşakları açıldı
Başkentin önemli sanayi kümelenmelerine ev sahipliği yapan Kahramankazan´a ulaşımı sağlayan ve günde ortalama 65 bin aracın kullandığı Kahramankazan-Ankara karayolunda yürütülen genişletme çalışmaları kapsamında Saray, Yazıbeyli ve Aydın kavşakları hizmete açıldı.
Mamak´ta eğitici seminerler devam ediyor
Mamak´ta eğitici seminerler devam ediyor
Mamak Belediyesi, Abidinpaşa Aile Merkezi kursiyerlerine temel ilk yardım eğitimi, Covid-19 Tedbirleri-Bağışıklama ve tütün kullanımıyla mücadele konularında seminer verdi.
400 öğrenciye okul kıyafeti ve kırtasiye seti
400 öğrenciye okul kıyafeti ve kırtasiye seti
Kahramankazan Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelindeki ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarını unutmadı.
Bakan Yardımcısı Demircan´dan Kahramankazan´a ziyaret
Bakan Yardımcısı Demircan´dan Kahramankazan´a ziyaret
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´u ziyaret etti.
Başkan Oğuz´dan ilk gün sürprizi
Başkan Oğuz´dan ilk gün sürprizi
Edebiyat öğretmeni olan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ders başı yapan birinci sınıf öğrencilerini okulun ilk gününde yalnız bırakmadı.
711 çiftçiye 500´er TL akaryakıt desteği verildi
711 çiftçiye 500´er TL akaryakıt desteği verildi
Kahramankazan Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında yoğun bir potansiyele sahip olan ilçede çiftçi ve üreticilere yönelik yaptığı desteklemelere bir yenisini daha ekledi. Belediye kuraklıktan etkilenen 711 çiftçiye 500´er TL´lik akaryakıt desteği verdi.
Serhat Oğuz, Fuat Oktay´a Kahramankazan´ı anlattı
Serhat Oğuz, Fuat Oktay´a Kahramankazan´ı anlattı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´ı ziyaret etti. Oğuz, ilçelerinde hayata geçirdikleri ve yapım aşamasında olan projeler hakkında bilgi verdiği Oktay´a, Kahramankazan´ı anlattı.
Kahramankazan´da üniversite  öğrencilerinin yüzü gülüyor
Kahramankazan´da üniversite öğrencilerinin yüzü gülüyor
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un girişimleriyle kurulmasının ardından 2019´da 150, 2020´de ise 300 üniversite öğrencisine burs veren Kahramankazan Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KAHEK), bu eğitim öğretim yılında ise 400 üniversite öğrencisine aylık 200´er TL burs verecek. 2-15 Eylül tarihleri arasında sürecek burs başvuruları internet üzerinden yapılabilecek.
Kahramankazan´da okullar tertemiz ve pırıl pırıl
Kahramankazan´da okullar tertemiz ve pırıl pırıl
Kahramankazan Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ilçe genelindeki okullarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Kapsamlı çalışma yürüten ekipler, okulları öğrenci ve öğretmenler için hazır hale getiriyor.
Kahramankazan´da 30 Ağustos coşkusu
Kahramankazan´da 30 Ağustos coşkusu
Kahramankazan Belediyesi´nce 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 99. yıl dönümünde düzenlenen “Zafer Konserleri” büyük bir coşkuya sahne oldu.
Canlı hayvan pazarı müjdesi
Canlı hayvan pazarı müjdesi
Kahramankazan Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında yoğun bir potansiyele sahip olan ilçede çiftçi ve hayvan yetiştiricilerine yönelik yaptığı desteklemelere bir yenisini daha ekledi.
İlçeye değer katacak projeler masaya yatırıldı
İlçeye değer katacak projeler masaya yatırıldı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaretinde, ilçelerinde hayata geçirdikleri ve yapım aşamasında olan projeler hakkında bilgi verdi.
Alparslan Türkeş Mahalle Kültür Evi´nin temeli atıldı
Alparslan Türkeş Mahalle Kültür Evi´nin temeli atıldı
Kahramankazan Belediyesi´nce ilçedeki tüm merkez mahallelere yapılacak olan Mahalle Kültür Evleri projesinin üçüncüsünün temeli atıldı.
Traktör sahiplerine reflektör dağıtıldı
Traktör sahiplerine reflektör dağıtıldı
Trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla başlatılan “Reflektör Tak, Görünür Ol” projesi kapsamında Kahramankazan´da traktör sahiplerine reflektör hediye edildi. Çiftçiler reflektörlerini traktörlerine düzenlenen törenle taktı.
Başkan Oğuz muhtarlarla çalışmaları masaya yatırdı
Başkan Oğuz muhtarlarla çalışmaları masaya yatırdı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçedeki muhtarlarla buluştu.
Silahla yaralanan şahine yaşam dokunuşu
Silahla yaralanan şahine yaşam dokunuşu
Kahramankazan Belediyesi ekipleri, avlanması yasak olmasına karşın, silahla vurularak yaralanmış halde bulunan şahini tedavi ederek yaşama döndürdü. Şahin, tedavi sürecinin ardından göklerde yeniden özgürce uçabilmesi için yaşam alanına salındı.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar