DEMİREL: 2019´DA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 2018 yılını değerlendirdi.
Tarih: 4.1.2019 11:51:24/ 1007okunma / 0yorum

Bu dönemde 41 eseri tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Demirel, "2018 yılında hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıran, ilçemizin değerine değer katan bir çok hizmet ve yatırım gerçekleştirdik. Şimdi yeni bir yıla ve yeni yılla birlikte yeni bir döneme giriyoruz. 2019 yılında her şey çok daha güzel olacak" dedi.

41 DEV ESER

Etimesgut´a yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "31 Ağustos tarihinde; 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali´mizin açılış gününde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli´nin teşrifleriyle 35 tesisimizi hizmete açtık; 6 tesisin de temelini attık. Programımıza 100 binin üzerinde hemşehrimiz katılarak bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadı. Açılışını yaptığımız tesisler arasında Türkiye´ye örnek Engelsiz Yaşam Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, Ahi Elvan Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Merkezi, emniyet müdürlüğü binası, müftülük binası, kadın konukevi, huzurevi, cami ve türbeler, spor merkezleri, parklar ve ormanlar yer aldı. Her biri ciddi bir planlama, ciddi bir bütçe gerektiren yatırımlarımızla, ilçemizi yalnız Ankara´mızın değil, Türkiye´nin en çağdaş ilçesi haline getirdik".

/resimler/2019-1/4/1153572928841.jpg

İLK VE ÖRNEK TESİSLER
Belediyecilik alanında bir çok ilk ve örnek eseri Etimesgut´ta hayata geçirdiklerini kaydeden Demirel, "Türkiye´nin en kapsamlı, en modern ve örnek engelsiz yaşam merkezini ilçemizde kurduk. Bağlıca Mahallesi´nde 20 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz merkezde, engelli vatandaşlar ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran çeşitli donatılar bulunuyor. 5 bloktan oluşan merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Yine Ankara´mızın en büyük yaşam merkezlerinden olan Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Yerleşkesi´ni tamamlamak üzereyiz. Yaklaşık 100 Milyon TL değerindeki 8 tesisi aynı yerleşke içinde topladık. Yerleşkemizde havuz, kapalı spor salonu, kreş, etiSEM birimleri, açık spor alanları, sporcu konaklama merkezi, ampute takımı için özel sahalar, emekli konağı gibi birçok donatının yer almaktadır. İçerisinde havuz, spor ve eğitim alanlarının yer aldığı Ahi Elvan ve Güzelkent Yaşam Merkezlerimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Eryaman Atatürk Meydanımız ile Çocuk Trafik Eğitim Parkımızı tamamlayarak halkımızın kullanımına açtık" dedi.

KÜLTÜREL HİZMETLER

Etimesgut´un tarihine, kültürüne ve sanatına dört elle sımsıkı sahip çıktıklarını ifade eden Demirel, ´Uluslararası Tarihte Etimesgut Sempozyumu´ düzenleyerek, Tarihte ve Günümüzde Etimesgut´u belgelerle anlatan bir kitap hazırladıklarını söyledi. Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´mizde düzenlediğimiz sempozyuma, 7´si Türkiye´den 5´i Türk cumhuriyetlerinden 12 üniversite ve bilim akademisinden 120 bilim insanı katıldı. 100´ü aşkın tebliğ yayımlandı. Etimesgut ve Ankara bağlamında tarih, kültür, sanat, üretim, vakıf eserleri, coğrafya, edebiyat konu başlıklarında yayımlanan bildirileri, kitap halinde yayımladık. Bu sempozyumda ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı hocamızı da ilçemizde ağırladık. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimizin 15.´sini 1 milyon kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdik; Anadolu´muzu ve büyük Türk dünyamızı ilçemizde buluşturduk. Etimesgut tarihinde önemli bir yere sahip olan ahilerimizle ilgili ciddi bir çalışma yaptık. Elvankent´te bulunan Ahi Elvan Camiimizin yerine, orta Asya Türk mimarisiyle yeni bir camii kazandırdık. Ahi Elvan hazretlerinin kabrini de yeniden inşa ve ihya ettik. Etimesgut´a adını veren Ahimesud´un kabrini anıt mezar ve türbe olarak revize ettik. Emiryaman hazretlerinin kabrini de yeniledik. Türbesinin de içinde bulunduğu Eryaman Köyiçi Camimizin yerine, o dönemin mimarisini yansıtan Selçuklu tarzında inşa etmekte olduğumuz Emiryaman Camiimizin inşaatı devam etmektedir. Bu çerçevede değerlendirdiğimiz İlçe Müftülüğümüze Selçuklu mimarisinden izler taşıyan örnek bir müftülük binası yaptık. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş´ı müftülük binamızda konuk ettik, türbe ve camilerimizi gezdirerek bilgi verdik" dedi.

/resimler/2019-1/4/1154256054377.jpg

PARKLAR VE SPOR TESİSLERİ
Etimesgut´a yeni park ve yeşil alanların yanı sıra spor tesisleri kazandırdıklarını vurgulayan Demirel, "Bu yıl 35 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz Tunahan Spor Tesislerimizi açtık. Tesisimizde, basketbol, voleybol ve hentbol branşlarının yapılacağı, içerisinde seyirci tribünlerinin de yer aldığı kapalı spor salonu, suni çimle kaplı modern bir halı saha, tenis kortu, açık basketbol sahaları, koşu yolu ve fitness setleri ile yeşil alan düzenlemeleri yer almaktadır. Ayrıca ilçemize 30 yeni park ve yeşil alan kazandırarak park sayımızı 350´ye, yeşil alan miktarımızı da 3 milyona çıkardık" dedi.

EĞİTİM VE SOSYAL HİZMETLER
Başkan Demirel, etiSEM kapsamında 10 bin kişiye ücretsiz meslek ve beceri eğitimi verdiklerini ve yeni etiSEM birimleri açtıklarını hatırlatarak, "7 yılda 40 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi verdiğimiz etiSEM´in ardından, engellilere ücretsiz meslek eğitimi vereceğimiz ENMEK projesini hayata geçirdik. Engelsiz Yaşam Merkezi´mizde, engelliler için tasarladığımız 12 meslek ve hobi atölyesinde projemiz başarıyla yürütülmektedir" dedi. Demirel, sosyal belediyecilik anlayışından hareketle 10 bin dargelirli aileye Aşevi, Eti-kart ve evde bakım hizmeti verdiklerini söyledi.

Demirel, yeni hizmet ve yatırımlarla Etimesgut´ta her şeyin daha da güzel olacağının altını çizerek, "Etimesgutlu hemşehrilerimizin destekleri ve teveccühüyle, hizmetlerimizi kararlılıkla sürdürme azmine ve kararlılığına sahibiz" dedi.

Anahtar Kelimeler: DEMİREL 2019 DAHA GÜZEL OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk Oyunları ekibi, Ankara birincisi oldu
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
Erzurum milletvekili Selami Altınok ve Başkan Demirel birlikte esnaf ziyareti yaptılar.
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
Etimesgut Belediyesi Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü nedeniyle, "1915 Çanakkale Geçilmez" konulu panel düzenledi.
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
Engelsiz Yaşam Merkezi´nde Çanakkale Zaferi´ni kutladılar ve şehitlerimizi örnek bir programla andılar.
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
Birlikte seçim ofisi açtılar, esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
Engelsiz Yaşam Merkezi´ni gezen Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ.
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Kaymakam Sevgili ve Başkan Demirel, Etimesgut Şehitliği´ni ziyaret ettiler .
BAŞKAN DEMİREL PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN DEMİREL PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ahimesut Mahallesi Kapalı Pazar Yeri´ni ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
ETİMESGUT´A DEMİREL ANKARA´YA ÖZHASEKİ ÇOK YAKIŞACAK
ETİMESGUT´A DEMİREL ANKARA´YA ÖZHASEKİ ÇOK YAKIŞACAK
MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, bir yanına Özhaseki´yi diğer yanına Demirel´i alarak Etimesgutlular´a seslendi.
EMİRYAMAN CAMİİ İBADETE AÇILDI
EMİRYAMAN CAMİİ İBADETE AÇILDI
Başkan Demirel, Ahi Mesut Türbesi, Ahi Elvan Camii ve Türbesi ile Müftülük binasının ardından, Etimesgut´a manevi bir eser daha kazandırdı.
BAKAN KASAPOĞLU ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ
BAKAN KASAPOĞLU ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ
Başkan Demirel, Bakan Kasapoğlu´na spor tesisleri hakkında bilgi verdi
ETİMESGUT MERKEZ ESNAFI  CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA
ETİMESGUT MERKEZ ESNAFI CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA
Başkan Demirel, esnafı gezdi; Mehmet Özhaseki ve kendisi için destek istedi.
BAŞKAN DEMİREL BAĞLICA ESNAFIYLA BULUŞTU
BAŞKAN DEMİREL BAĞLICA ESNAFIYLA BULUŞTU
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Bağlıca Mahallesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Esnafla sohbet ederek istek, öneri ve şikayetlerini dinleyen Demirel, Etimesgut´un her tarafına önemli yatırımlar yaptıklarını ve çağdaş belediyeciliğin tüm hizmetlerini hayata geçirdiklerini söyledi.
ETİMESGUT KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
ETİMESGUT KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Günde ortalama 2 bin kişi yararlanıyor.
ETİMESGUT´TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
ETİMESGUT´TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlayarak, "Bir toplumda kadın mutlu olursa bütün bir toplum mutlu olur. Onların mutluluğu için, birçok hizmet yaptık. İnşallah Etimesgut´ta yeni dönemde kadınlarımız için de her şey daha da güzel olacak" dedi.
ETİMESGUT´TA TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
ETİMESGUT´TA TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
Etimesgut Belediyesi Çocuk Tiyatro Şenliği başladı. Şenlik kapsamında 15 bin çocuğa ücretsiz tiyatro gösterileri sunulacak.
ENVER DEMİREL´DEN MECLİS ÜYELERİNE VEDA YEMEĞİ
ENVER DEMİREL´DEN MECLİS ÜYELERİNE VEDA YEMEĞİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 31 Mart itibariyle görev süresi sona erecek olan belediye meclis üyelerine veda yemeği verdi. Yemeğe, MHP, AK Parti ve CHP meclis üyeleri katıldı.
ETİMESGUT´TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
ETİMESGUT´TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
Belediye Başkanı Demirel, yeni döneme yeni projelerle hazırlanıyor.
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR
Bursa eski Milletvekili ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bennur Karaburun, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi´nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Tesisi çok beğendiğini ve hayran kaldığını belirten Karaburun; "Böyle güzel örnek bir tesisi ülkemize kazandıran Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel´e teşekkür ederim" dedi.
Çelik: Etimesgut´u kazanacağız
Çelik: Etimesgut´u kazanacağız
“Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yeni bir dönem başlatacaklarını” ifade eden Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, “Etimesgut´ta değişim rüzgârlarının estiğini belirterek bu değişimin temelini oluşturacak projelerin tamamını yakında açıklayacağını” söyledi.
etiSEM´DE REKOR
etiSEM´DE REKOR
Etimesgut Belediyesi´nin Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Etisem´in meslek ve beceri kurslarına katılan Etimesgutlu sayısı 42 bine ulaştı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar