Derya Yanık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü´nde Kız Çocuklarıyla Bir Araya Geldi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Yanık, Ankara Çocuk Evleri Sitesi´nde korunma ve bakım altında olan farklı yaş gruplarındaki kız çocukların katıldığı etkinlikte çocukların anlattığı masalları dinledi, onlara “Bir İnci Masalı”nı anlatarak, Dünya Kız Çocukları Günü´nü kutladı.
Tarih: 11.10.2021 18:35:20/ 292okunma / 0yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık´ın katılımıyla, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü´nde etkinlik düzenlendi.

Ankara Çocuk Evleri Sitesi´nde korunma ve bakım altında olan farklı yaş gruplarındaki kız çocuklarının katıldığı etkinlikte, geleneksel Türk tiyatrosu Karagöz-Hacivat gölge oyunu sahnelendi.

Ankara Çocuk Evleri Sitesi´nden çocukların bağlama ve türkülerle sunduğu müzik dinletisinin ardından çocuklar anlatılan masallarla eğlenceli vakit geçirdi.

Çocukların anlattığı masalları dinleyen Bakan Yanık, çok beğendiğini dile getirerek “O kadar güzel anlattılar ki ben bu kadar güzel anlatamam. Harikasınız, tebrik ederim.” dedi.

Bakan Yanık daha sonra çocukların arasına oturarak onlara “çocuk saflığına ve cesaretine” vurgu yapan “Bir İnci Masalı”nı anlattı.

/resimler/2021-10/11/1837426366256.jpg

"Gelecek heyecanları gözlerindeki pırıltıda saklıydı"

Dünya Kız Çocukları Günü´nü kutlayan Bakan Yanık, “Bugün kuruluşlarımızdaki kız çocuklarımızla bir araya geldik. Hayallerini konuştuk onlarla. Masallar dinledik, masallar anlattık. Gelecek heyecanları gözlerindeki pırıltıda saklıydı. Mutlu olduk.” diye konuştu.

Çocukların yaptığı ebru ve ıhlamur baskı çalışmalarını izleyen Bakan Yanık, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve çocuklara Hacivat ve Karagöz gölge oyunu hediye etti.

Çocuklar da kağıt rölyef, pul taş ve güpürden hazırladıkları üç boyutlu tabloyu Bakan Yanık´a sundu.

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kurtuluş Parkı protokolüne Vatan Partisi´nden tepki
Kurtuluş Parkı protokolüne Vatan Partisi´nden tepki
Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile TED Üniversitesi arasında Ankara´nın simge mekanlarından olan Kurtuluş Parkı´na ilişkin imzalanan protokole karşı açıklama yaptı.
Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Sayın Derya  Yanık´ın Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı
Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık´ın Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı
Bakan Yanık, bugün Dünya Çocuk Hakları Günü´nün kutlandığını belirterek, “Haklarınızı sonuna kadar savunacağıma ve sizlere güzel bir dünya bırakmak için çalışacağıma söz veriyorum” ifadesini kullandı.
Tarihten bir kesitten günümüze yansıyanlar!
Tarihten bir kesitten günümüze yansıyanlar!
Güneş Motel´de partilerinden istifaları sonrası transfer edilenlerden Tuncay Mataracı, Hilmi İşgüzar ve Şerafettin Elçi, 12 Eylül sonrası çeşitli suç isnatları ve rüşvet alma iddiasıyla Yüce Divana sevk edildiler. Yargılama sonucu Mataracı 36 yıl. İşgüzar 9 yıl, 8 ay.. Elçi ise 2,5 yıl ceza aldı...
Bakanlık Kasım ayında 172 Milyon TL  Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi Yapacak
Bakanlık Kasım ayında 172 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi Yapacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay düzenli olarak yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin başladığını ve ayın 15´ine kadar tamamlanacağını bildirdi.
Asgari ücret vergi dışı bırakılmalı
Asgari ücret vergi dışı bırakılmalı
ÖZ İPLİK İŞ Genel Başkanı Rafi AY, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” (EYT) ve 2022´de uygulanacak “Asgari Ücret” konusunda son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere yönelik bir açıklama yaptı.
Sokakta Çalıştırılan ve Dilendirilen Çocuklarla İlgili Önlem Alındı
Sokakta Çalıştırılan ve Dilendirilen Çocuklarla İlgili Önlem Alındı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ülke genelinde 320 mobil ekibin tespit ettiği sokakta çalıştırılan veya dilendirilen 27.520 çocukla ilgili önlem alındığını bildirdi.
Aile Danışmanlığı Hizmeti alan ailelerin, evlilikleri daha sağlıklı oluyor
Aile Danışmanlığı Hizmeti alan ailelerin, evlilikleri daha sağlıklı oluyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan Aile Danışmanlığı Hizmeti alan aileler, bu hizmetin evliliklerinin sağlıklı yürütülmesinde önemli katkısı olduğunu söyledi.
Bakan Yanık: “2023 yıl sonuna kadar toplamda 2 bin 320 kapasiteli 23 huzurevini hizmete açacağız”
Bakan Yanık: “2023 yıl sonuna kadar toplamda 2 bin 320 kapasiteli 23 huzurevini hizmete açacağız”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2021 yılı Eylül ayı itibarıyla bakanlığa bağlı 16 bin 509 kapasiteli 163 huzurevinde yaklaşık 14 bin kişiye hizmet sunulduğunu belirterek, “2023 yıl sonuna kadar toplamda 2 bin 320 kapasiteli 23 huzurevini daha hizmete açacağız” dedi.
Bakan Yanık: “Bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerimize  1,5 milyon TL tutarında destek verdik”
Bakan Yanık: “Bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerimize 1,5 milyon TL tutarında destek verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Yükseköğrenim Yardımı kapsamında bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerine 1,5 milyon TL tutarında destek verdiklerini açıkladı.
Bakan Derya Yanık Sosyal ve Ekonomik Destek´ten yararlanan çocukları ağırladı
Bakan Derya Yanık Sosyal ve Ekonomik Destek´ten yararlanan çocukları ağırladı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Bakanlığın sunduğu Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlanan ve düzenlenen geziyle Ankara´yı ilk kez ziyaret eden çocuklarla Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübünde bir araya geldi.
Bakanlık, şiddet mağduru kadınlara yönelik  yeni bir hizmet modelini hayata geçiriyor
Bakanlık, şiddet mağduru kadınlara yönelik yeni bir hizmet modelini hayata geçiriyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 12 yaş üstü erkek çocuğu olan şiddet mağduru kadınlar için yeni bir hizmet modelini hayata geçirdiklerini belirterek, “Türkiye´de ilk defa Ankara ve İstanbul´da 12 yaş üstü erkek çocuğu olan şiddet mağduru kadınlara yönelik hizmet birimleri oluşturduk” dedi.
ETİMESGUTLU YOZGATLILAR DERNEĞİNDEN VEFA VE TEŞEKKÜR ETKİNLİĞİ
ETİMESGUTLU YOZGATLILAR DERNEĞİNDEN VEFA VE TEŞEKKÜR ETKİNLİĞİ
Etimesgut Yozgatlılar Dayanışma Yardımlaşma Derneği tarafından daha önce dernek başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişiler için vefa ve teşekkür etkinliği düzenledi.
DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANINDAN, TÜRKİYE´YE TEŞEKKÜR
DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANINDAN, TÜRKİYE´YE TEŞEKKÜR
Doğu Türkistan Cumhur Başkanı Abduvali Buğrahan Osman, Türkistan ayrı bir devlettir.
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN "TİFÜS"E ANLAYACAĞI DİLDEN CEVAP: İNGİLİZCE TWİTTER HESABI AÇTILAR
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN "TİFÜS"E ANLAYACAĞI DİLDEN CEVAP: İNGİLİZCE TWİTTER HESABI AÇTILAR
ABD´de parlamenter Dina Titüs eliyle FETÖ komplosuna maruz kalan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, haklarında kurulan tezgahı uluslararası topluma doğrudan anlatabilme ve kuruluşu daha yakından tanıtabilme amacıyla İngilizce Twitter hesabı açtı.
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılacak.
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına  yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, şiddete maruz kalan kadınların ilk başvurduğu mekanizmalar arasında kolluk kuvvetlerinin yer aldığını belirterek, “ İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle, 5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik” dedi.
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen  Gençlerin Üniversite Başarısı
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen Gençlerin Üniversite Başarısı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen gençlerden bu yıl sınava giren 241´i üniversiteli oldu. Korunma ve bakım altındaki gençler üniversitelerin sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, mühendislik, öğretmenlik, hukuk, psikoloji ve diş hekimliği bölümlerine yerleşti
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan “6284 sayılı Kanun Kapsamında Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ  BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İşçi ceza paraları kapsamında desteklenen “Dijital Dönüşüm Ve Becerilerin Arttırılması Yoluyla Çalışanların Sürdürülebilir Eğitime Erişiminin Sağlanması” projesi kabul edilerek uygulanmaya başlandı.
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM”  24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM” 24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
24 Eylül´de sinemalarda gösterime girecek olan “İşsiz Adam” filminin galası Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde pandemi kuralları dikkate alınarak yapıldı.
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, ebeveynleri ceza infaz kurumunda bulunan çocuklar ile ceza infaz kurumlarında ebeveynleriyle kalan ve denetimli serbestlik yükümlüsü çocuklardan, cezaevinden çıktıktan sonra korunma ihtiyacı olanların sosyal hizmet modelleriyle destekleneceğini bildirdi.
DOLAR
13.6801
EURO
15.4548
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar