DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi ile Bağlıca Kapalı Pazar yeri hizmete girdi.
Tarih: 12.9.2021 16:02:57/ 129okunma / 0yorum

2 yıl önce hizmetlerine başlayan ancak resmi açılışı yapılamayan tesisin açılış programına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Taytak, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Demirel, Etimesgut Belediye Meclis Üyelerinin oybirliğiyle aldığı kararla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin isminin verildiği merkezin 2 yıl önce hizmetlerine başladığın ancak pandemi nedeniyle resmi açılışının yapılamadığın hatırlattı.

Merkezle ilgili bilgi veren Demirel, "Arsası ve yapım maliyetiyle birlikte bu merkez yaklaşık 170 milyon değerindedir. Merkezde 12 ayrı tesis yer alıyor. Havuz, etiSEM binası, 2500 kişilik kapalı spor salonu, spor merkezi, sporcu konaklama binası, emekliler konağı, kreş, hanımlar konağı, kütüphane, cami, kafeterya, ampute takımı için idman sahaları, açık basketbol, futbol ve voleybol sahaları ve daha birçok donatı hizmet veriyor. Yine bugün açılışın yaptığımız Bağlıca Kapalı Pazar Yeri Ankara´nın en güzel pazarlarından biridir. Sizlerden yaşam kalitesini artıran tesislerimize sahip çıkmanızı ve en iyi şekilde yararlanmanızı istiyorum" dedi.

Turgay Baştuğ da konuşmasında Başkan Demirel´in Etimesgut´a önemli hizmetlerde bulunduğunu belirterek hizmetleri için teşekkür etti. Baştuğ, "Geçmişten bugüne Etimesgut Belediyesi´nin birçok tesisini gezdik, hizmete açtık. Enver Başkan açtığı hizmetlerle yalnız Etimesgut´a değil, Ankara´ya değer katıyor" dedi.

/resimler/2021-9/12/1605496651175.jpg

MUSTAFA YILDIZDOĞAN KONSERİ
Açılışta ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan da konser verdi. Sanatçının türkülerine Etimesgutlular Ayyıldızlı Türk Bayraklarıyla eşlik ettiler. Başkan Demirel konser sonunda Yıldızdoğan´a çiçek ve plaket verdi. Yıldızdoğan konserinin ardından Ferhat Göçer sahne aldı. Sanatçı, geniş repertuarıyla Etimesgutlulara unutulmaz bir gece yaşattı. Göçer konserini 10. Yıl Marşı´yla tamamladı.

/resimler/2021-9/12/1621542109090.jpg

7´DEN 70 HERKESE HİZMET VAR
 60 bin metre kare üzerinde kurulan ve içerisinde 11 ayrı tesisin yer aldığı Devlet Bahçeli Tesisleri, yalnız Ankara´nın değil; Türkiye´nin en büyük belediye hizmet yerleşkesi olarak dikkat çekiyor.

EMEKLİLER KONAĞI
Etimesgut Belediyesi, emekli konaklarının 5. halkasını bu tesiste gerçekleştirdi. Tarihi Ankara evi şeklinde yapılan konakta, emekliler bir araya geliyor, kitap okuyor, sohbet ediyor, oyun oynuyor. Emekliliğin tadını bu konakta çıkarıyor.

/resimler/2021-9/12/1622241971001.jpg

HANIMLAR KONAĞI
Etimesgut Belediyesi Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı´nın ardından bu tesis bünyesinde de hanımlar konağı inşa etti. Yine Ankara Evi şeklinde yapılan konakta, hanımların bir araya gelerek vakitlerini değerlendirebilecekleri, gün ve toplantılarını yapabilecekleri alanlar bulunuyor.

SPOR MERKEZİ
Ankara´nın en nezih spor merkezlerinden biri tesis bünyesinde hizmet veriyor. Merkezde belediyenin 5.yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ile tam donanımlı spor salonu yer alıyor. Spor Merkezi´nde üyeler için duş, giyinme ve bekleme salonları da bulunuyor. Özellikle spor salonu; büyüklüğü ve içerisindeki spor aletleri çeşitliği açısından Ankara´nın en büyükleri arasında gösteriliyor.

/resimler/2021-9/12/1606302915799.jpg

KAPALI SPOR SALONU
Tesiste, 2500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu yer alıyor. Salonun hizmete girmesiyle Etimesgut, basketbol, voleybol, hentbol maçlarına; kapalı salon konserlerine ev sahipliği yapıyor. Etimesgut Belediyesi Gelişim Spor Kulübü takımları maçlarını bu salonda yapıyor.

SPORCU KONAKLAMA MERKEZİ
Tesisteki 32 kişilik konaklama merkezi, Etimesgut Belediyespor sporcularının modern ve nezih bir ortamda konaklamasını sağlıyor. Bina içerisinde konaklayan sporcular için havuz, yemekhane, dinlenme alanları gibi her türlü sosyal donatı hizmet veriyor.

/resimler/2021-9/12/1623332318179.jpg

etiSEM BİNASI
Tesis aynı zamanda bir eğitim yuvası olarak dikkat çekiyor. Etimesgut Belediyesi, 13. ETİSEM birimini, tesis bünyesinde açtı. etiSEM biriminde meslek ve beceri edindirme programları uygulanıyor. etiSEM biriminde, Kişisel Gelişim ve Eğitim Dersliği, Müzik ve Gösteri Sanatları Atölyesi, Mefruşat ve El sanatları Atölyesi, Sanat ve Tasarım Atölyesi, Geleneksel Türk İslam Sanatları Atölyesi, Geleneksel El Sanatları Atölyesi ile Bilişim ve Teknoloji Laboratuarı yer alıyor.

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
Etimesgut Belediyesi kreş ve gündüz bakımevlerinden 5. sini Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi´nde açtı. Kreş ve gündüz bakımevinde, modern sınıflarda okul öncesi eğitim, uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

AMPUTE TAKIMI İÇİN SAHALAR
Tesiste, Etimesgut Belediyesi Ampute Takım için özel olarak yapılmış antrenman ve maç sahaları da yer alıyor. Ampute Futbol Süper Ligi´nde mücadele eden Etimesgut ekibi başarıdan başarıya koşuyor.

/resimler/2021-9/12/1623159349059.jpg

AÇIK SPOR ALANLARI
Tesis bünyesindeki açık spor alanları ve çevre düzenlemeleri de dikkat çekiyor. Basketbol sahaları, antrenman sahalarının hizmet verdiği tesis, her yönüyle yaşamın her alanına dokunuyor.

Anahtar Kelimeler: DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ETİMESGUT´TA ÇİFTE AÇILIŞ
ETİMESGUT´TA ÇİFTE AÇILIŞ
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Eğitim Yaşam ve Spor Merkezi ile yine aynı bölgede yer alan Bağlıca Kapalı Pazar Yeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete giriyor.
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE  ZABITA MERKEZİ AÇILDI
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE ZABITA MERKEZİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tunahan Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete girdi. Tunahan Pazar yeriyle ilçedeki kapalı Pazar yeri sayısı 9´a toplam pazar sayısı 15´e ulaştı.
KARATENİN YILDIZLARI DEMİREL´İ ZİYARET ETTİ
KARATENİN YILDIZLARI DEMİREL´İ ZİYARET ETTİ
Avrupa ve Dünya Şampiyonu Furkan Kaynar ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Etimesgut Belediyesi Gelişimspor Kulübü karatecileri Belediye Başkanı Enver Demirel´i ziyaret ettiler.
TÜRK TARİH MÜZESİNİN AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPTI
TÜRK TARİH MÜZESİNİN AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPTI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Türk Tarih Müzesi ve Parkı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hizmete açıldı. Bahçeli, "Bu açık hava müzesini, gelecek nesillere emanet edilerek, onların tarih şuuruna erişmelerine destek olacak güzide bir yatırım, mümtaz bir eser olarak görüyorum. Üstelik çok da önemli telakki ediyorum. Burada Türk tarihinin bir özeti vardır" diyerek Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel´i tebrik etti.
TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI 29 AĞUSTOS´TA AÇILIYOR
TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI 29 AĞUSTOS´TA AÇILIYOR
Ergenekon´dan günümüze Türk tarihini heykel, kompozisyon, panaromik resim, rölyef ve bilgi panolarıyla anlatan Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı 29 Ağustos Pazar günü 17.00´da açılıyor.
ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN
ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN
Zabıta ekipleri trafik lambalarında su satan çocukların ellerinde kalan sularının tamamını satın alarak çocukları evlerine gönderdiler.
ETİMESGUT´TA PROF. DR.  HAYDAR BAŞ PARKI AÇILDI
ETİMESGUT´TA PROF. DR. HAYDAR BAŞ PARKI AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından Bağlıca Mahallesi´nde yapımı tamamlanan Prof. Dr. Haydar Baş Parkı törenle açıldı.
VALİ VE KAYMAKAMLAR TÜRK OTAĞI´NDA TOPLANDI
VALİ VE KAYMAKAMLAR TÜRK OTAĞI´NDA TOPLANDI
Ankara Valisi Vasip Şahin mutat kaymakamlar toplantısını Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nda bulunan 120 metrekarelik Türkiye´nin en büyük Türk Otağı´nda gerçekleştirdi.
YANGINZEDE KÖYLÜLERE 240 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ
YANGINZEDE KÖYLÜLERE 240 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ
Etimesgut Belediyesi, Akdeniz Bölgesi´nde etkili olan yangınlar nedeniyle hayvanları telef olan köylülere yardım elini uzattı.
YAPRACIK KÖY KONAĞI AÇILDI
YAPRACIK KÖY KONAĞI AÇILDI
Etimesgut Belediyesi Aşağı Yurtçu, Ballıkuyumcu Köy Konaklarının ardından ilçeye bir konak daha kazandırdı
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN SEL BÖLGESİNE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN SEL BÖLGESİNE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ
Etimesgut Belediyesi sel e su baskınlarının yaşandığı ve Bozkurt ilçesine de yardım elini uzattı.
ŞEHİT VE DEVLET BÜYÜKLERİ EMANETLERİ SERGİSİ AÇILDI
ŞEHİT VE DEVLET BÜYÜKLERİ EMANETLERİ SERGİSİ AÇILDI
Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerin üniforma, kıyafet ve malzemelerinin yer aldığı 69´uncu Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde açıldı.
BU MÜZEYİ HERKES GÖRMELİ
BU MÜZEYİ HERKES GÖRMELİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara´nın yerel gazeteci ve yazarlarını Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nda ağırladı.
OKULLARA TEFTİŞ SPORCULARA DESTEK ZİYARETİ
OKULLARA TEFTİŞ SPORCULARA DESTEK ZİYARETİ
Kaymakam İzzettin Sevgili ve Başkan Demirel 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi belediyenin okullarda yaptığı çalışmaları incelediler.
ETİMESGUT ORMANLARI GELECEĞE NEFES OLUYOR
ETİMESGUT ORMANLARI GELECEĞE NEFES OLUYOR
Etimesgut Belediyesi, son 10 yılda "Dikili bir Ağacın Olsun, Geleceğe Nefes Ol´ adıyla düzenlediği ağaç dikme kampanyalarıyla ilçenin dört bir yanını ağaçlarla donattı.
BALLIKUYUMCU KÖY KONAĞI VE PARKI HİZMETE AÇILDI
BALLIKUYUMCU KÖY KONAĞI VE PARKI HİZMETE AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan BallıKuyumcu Köy Konağı törenle hizmete girdi.
TÜRKİYE´NİN EN KAPSAMLI TÜRK TARİH MÜZESİ
TÜRKİYE´NİN EN KAPSAMLI TÜRK TARİH MÜZESİ
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz Türk Tarih Müzesi ve Parkı´na hayran kaldı.
YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
Geçtiğimiz günlerde özellikle Akdeniz Bölgesinde başlayan ve bazı bölgelerde devam eden orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar ve hayvanlar için Etimesgut Belediyesi yardım tırları oluşturdu.
TARIM ALETLERİ BELEDİYEDEN
TARIM ALETLERİ BELEDİYEDEN
Etimesgut Belediyesi yaptığı uygulama ile çiftçilerin yanında oldu.
ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR
ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR
Etimesgut Belediyesi´nden arsa takas yoluyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na devredilen Eti-Park İş Merkezi (ETİ-PARK) Binası, Adalet Bakanlığı Bölge İstinaf Mahkemesi oluyor.
"BU MÜZEYİ HERKES ZİYARET ETMELİ"
"BU MÜZEYİ HERKES ZİYARET ETMELİ"
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, AK Parti Ankara Milletvekilleri Hacı Turan, Asuman Erdoğan ve Nevzat Ceylan´a Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nı gezdirdi.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar