ENGELLİLER İÇİN MESLEK KURSLARI
Etimesgut Belediyesi, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Başkent Üniversitesi ile engelli vatandaşları meslek sahibi yapmak için protokol imzaladı.
Tarih: 4.12.2018 12:19:15/ 1032okunma / 0yorum

Etimesgut Belediyesi, 40 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi verdiği etiSEM´in ardından, engellilere ücretsiz meslek eğitimi verilecek ENMEK projesini hayata geçiriyor. Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, engelliler için tasarlanan 12 meslek ve hobi atölyesiyle projeye ev sahipliği yapacak.

Etimesgut Belediyesi, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Başkent Üniversitesi ile Engelsiz Mesleki Eğitim Kursları(ENMEK) düzenlenmek amacıyla işbirliği protokolü imzaladı. Protokolü, temsil ettikleri kurumlar adına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar imzaladı. Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen imza törenine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu da katıldı.

ETİSEM´E KARDEŞ GELDİ

Törende konuşan Başkan Demirel, belediye olarak 2013 yılında kısa adı etiSEM olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi´ni hayata geçirdiklerini hatırlatarak, "etiSEM´le 40 bini aşkın insanımıza meslek ve beceri eğitimi verdik. Şimdi de engellilerimiz için meslek ve beceri kursları düzenleyeceğimiz ENMEK projemizi hayata geçiriyoruz. etiSEM´e kardeş geldi" dedi.

ENMEK kurslarında MEB müfredatının uygulanacağını ve kursu bitirenlere MEB onaylı sertifika verileceğini belirten Demirel, "ENMEK, engelli kardeşlerimiz ve aileleri için güzel bir projedir. Engellilerin hayatlarının kolaylaşması noktasında herkesin elini taşın altına koyması gerekir" dedi.

/resimler/2018-12/4/1222149743926.jpg

ÖNEMLİ BİR PROJEDİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, en büyük acziyetin engellileri ve sorunlarını anlamamak olduğunu belirterek, "Sorunların çözümü için en önemli aşama, engellilerimiz ve ailelerine uygun mekan, merkez sağlanmasıdır. Daha sonra bu merkezde engel durumlarına göre uygun hizmetler verebilmektedir. Etimesgut Belediyesi, hizmete açtığı engelsiz yaşam merkeziyle örnek bir hizmete imza atmıştır. ENMEK projesi de engellilerin eğitimi noktasında önemli bir ihtiyaca cevap verecektir. Belediye başkanımızı tebrik ediyorum" dedi.

BU PROJENİN ÇOK FARKLI

Başken Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da Etimesgut Belediyesi´nin engellilere ve ailelerine yönelik örnek hizmetler gerçekleştirdiğine vurgu yaparak, şunları söyledi: "Etimesgut Belediyesi´nin sürekli eğitim ve uygulama projesi olan etiSEM projesinin de paydaşıyız. Ama ENMEK ve engelsiz yaşam merkezi bambaşka bir projedir. Engelsiz Yaşam Merkezi gibi örnek bir tesisi yapmak kolay bir iş değildir. Bu projenin anlam ve önemi farklıdır. Sadece Ankara´nın değil; Türkiye´nin en önemli projesidir. Tüm yerel yönetimlere örnek olmalıdır. Üniversitem adına, Türk milleti adına Enver Başkan ve ekibine  teşekkür ediyorum".

ORTAĞI OLMAKTAN MUTLUYUZ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da "3 Aralık Dünya Engelliler günü gibi önemli bir günde böyle bir hayırlı işe bizleri ortak ettiği için Etimesgut Belediyesi´ne ve Belediye Başkanımız Sayın Enver Demirel´e teşekkür ediyorum" dedi. Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Başkan Demirel, konuklarına engelsiz yaşam merkezini gezdirerek tesis hakkında bilgi verdi.

/resimler/2018-12/4/1222513807149.jpg

ENMEK PROJESİNDEN KİMLER, NASIL YARARLANACAK?

ENMEK projesiyle engelliler için ilk etapta 12 alanda meslek, beceri ve hobi kursları düzenlenecek. Kurslar özel olarak engelliler için oluşturulan Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi meslek atölyelerinde gerçekleştirilecek. Kursları başarıyla tamamlayanlar, MEB onaylı sertifika alacaklar. E-KPSS hazırlık eğitimleri ile sektörün talep ve ihtiyacına göre ENMEK Sertifika Eğitim Programları, sektörel düzeyde verimliliği ve etkinliğini artırmak için güncellenecek. ENMEK kurslarına Etimesgut´ta yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri ücretsiz olarak katılabilecekler.

Anahtar Kelimeler: ENGELLİLER İÇİN MESLEK KURSLARI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk Oyunları ekibi, Ankara birincisi oldu
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
Erzurum milletvekili Selami Altınok ve Başkan Demirel birlikte esnaf ziyareti yaptılar.
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
Etimesgut Belediyesi Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü nedeniyle, "1915 Çanakkale Geçilmez" konulu panel düzenledi.
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
Engelsiz Yaşam Merkezi´nde Çanakkale Zaferi´ni kutladılar ve şehitlerimizi örnek bir programla andılar.
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
Birlikte seçim ofisi açtılar, esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
Engelsiz Yaşam Merkezi´ni gezen Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ.
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Kaymakam Sevgili ve Başkan Demirel, Etimesgut Şehitliği´ni ziyaret ettiler .
BAŞKAN DEMİREL PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN DEMİREL PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ahimesut Mahallesi Kapalı Pazar Yeri´ni ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
ETİMESGUT´A DEMİREL ANKARA´YA ÖZHASEKİ ÇOK YAKIŞACAK
ETİMESGUT´A DEMİREL ANKARA´YA ÖZHASEKİ ÇOK YAKIŞACAK
MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, bir yanına Özhaseki´yi diğer yanına Demirel´i alarak Etimesgutlular´a seslendi.
EMİRYAMAN CAMİİ İBADETE AÇILDI
EMİRYAMAN CAMİİ İBADETE AÇILDI
Başkan Demirel, Ahi Mesut Türbesi, Ahi Elvan Camii ve Türbesi ile Müftülük binasının ardından, Etimesgut´a manevi bir eser daha kazandırdı.
BAKAN KASAPOĞLU ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ
BAKAN KASAPOĞLU ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ
Başkan Demirel, Bakan Kasapoğlu´na spor tesisleri hakkında bilgi verdi
ETİMESGUT MERKEZ ESNAFI  CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA
ETİMESGUT MERKEZ ESNAFI CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA
Başkan Demirel, esnafı gezdi; Mehmet Özhaseki ve kendisi için destek istedi.
BAŞKAN DEMİREL BAĞLICA ESNAFIYLA BULUŞTU
BAŞKAN DEMİREL BAĞLICA ESNAFIYLA BULUŞTU
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Bağlıca Mahallesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Esnafla sohbet ederek istek, öneri ve şikayetlerini dinleyen Demirel, Etimesgut´un her tarafına önemli yatırımlar yaptıklarını ve çağdaş belediyeciliğin tüm hizmetlerini hayata geçirdiklerini söyledi.
ETİMESGUT KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
ETİMESGUT KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Günde ortalama 2 bin kişi yararlanıyor.
ETİMESGUT´TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
ETİMESGUT´TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlayarak, "Bir toplumda kadın mutlu olursa bütün bir toplum mutlu olur. Onların mutluluğu için, birçok hizmet yaptık. İnşallah Etimesgut´ta yeni dönemde kadınlarımız için de her şey daha da güzel olacak" dedi.
ETİMESGUT´TA TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
ETİMESGUT´TA TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
Etimesgut Belediyesi Çocuk Tiyatro Şenliği başladı. Şenlik kapsamında 15 bin çocuğa ücretsiz tiyatro gösterileri sunulacak.
ENVER DEMİREL´DEN MECLİS ÜYELERİNE VEDA YEMEĞİ
ENVER DEMİREL´DEN MECLİS ÜYELERİNE VEDA YEMEĞİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 31 Mart itibariyle görev süresi sona erecek olan belediye meclis üyelerine veda yemeği verdi. Yemeğe, MHP, AK Parti ve CHP meclis üyeleri katıldı.
ETİMESGUT´TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
ETİMESGUT´TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
Belediye Başkanı Demirel, yeni döneme yeni projelerle hazırlanıyor.
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR
Bursa eski Milletvekili ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bennur Karaburun, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi´nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Tesisi çok beğendiğini ve hayran kaldığını belirten Karaburun; "Böyle güzel örnek bir tesisi ülkemize kazandıran Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel´e teşekkür ederim" dedi.
Çelik: Etimesgut´u kazanacağız
Çelik: Etimesgut´u kazanacağız
“Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yeni bir dönem başlatacaklarını” ifade eden Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, “Etimesgut´ta değişim rüzgârlarının estiğini belirterek bu değişimin temelini oluşturacak projelerin tamamını yakında açıklayacağını” söyledi.
etiSEM´DE REKOR
etiSEM´DE REKOR
Etimesgut Belediyesi´nin Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Etisem´in meslek ve beceri kurslarına katılan Etimesgutlu sayısı 42 bine ulaştı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar