ETİMESGUT BELEDİYESİ TESİSLERİNDE HAYAT VAR
Etimesgut Belediyesi´nin yaşam, kültür, eğitim ve spor merkezleri, kış ayını dolu dolu geçirmek isteyenlere birçok alternatif sunuyor.
Tarih: 4.1.2019 12:41:34/ 897okunma / 0yorum

Onlarca ücretsiz meslek ve beceri kursları, kapalı yüzme havuzları, emekli konakları, kapalı spor merkezleri, kütüphaneler, kültür merkezleri ve daha birçok sosyal donatı her gün onbinlerce Etimesgutlu´ya hizmet veriyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçeye kazandırdıkları yaşam merkezlerinin ilçe halkının yaşam kalitesini artırdığını, vatandaşları şehir hayatının stresinden uzak tutarak kendilerini yenileme imkanı sağladığını söyledi. Demirel, "7´den 77´ye her kesime hitap eden yaşam, kültür, sanat ve spor merkezlerimize, tüm hemşehrilerimi davet ediyorum" dedi.

YÜZMEK İSTEYENLER İÇİN...
Kışın yüzme keyfi yaşamak isteyenler için, Etimesgut´ta 4 adet kapalı yüzme havuzu hizmet veriyor. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Elvankent Aile Yaşam Merkezi ve Merkez sosyal tesislerindeki modern yüzme havuzları, sauna ve hamamlar Etimesgutlar´ı bekliyor. Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Yerleşkesi´ndeki kapalı yüzme havuzları ise yakında hizmete girecek.

KIŞIN DA ZİNDE KALMAK İSTEYENLER İÇİN...
Etimesgut Belediyesi´nin, her yaştan Etimesgutlu´nun spor yapabildiği spor tesisleri hizmet veriyor. Basketbol, voleybol, futbol sahaları, tenis kortları, fitness setleri gibi birçok donatının yer aldığı Ülkü, Turan, Atabey, Turkuaz, Tunahan Spor Tesisleri ve Atatürk Stadyumu ile Güzelkent, Atakent, Göktürk, Ahi Elvan, Merkez yaşam merkezlerindeki modern kapalı spor salonları, her mevsim zinde kalmak isteyen Etimesgutlular´ı ağırlıyor.

MESLEK VE BECERİ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN...
Kış mevsimini meslek ve beceri kurslarına katılıp kendini geliştirmek isteyenler için, birçok kurs imkanı bulunuyor. Ücretsiz etiSEM kursları şu merkezlerde düzenleniyor:Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, etiSEM Merkez Bina, Geleneksel El Sanatları ve Uygulama Merkezi, Kent Konseyi, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Eğitim Merkezi, Satuk Buğrahan Türk İslam Sanatları Eğitim Merkezi, Turkuaz Spor ve Eğitim Merkezi, etiSEM Atayurt birimi ve Engelsiz Yaşam Merkezi.

ETKİNLİKLERE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN...
Yaşadığı şehrin gelişimine katkı sağlayıp sosyal etkinliklere katılmak isteyenlerin adresi Kent Konseyi oluyor. Engelli, Kadın, Gençlik Meclisleri ve mahalle çalışma grupları boş vakitlerini verimli şekilde değerlendirmek isteyen Etimesgutlular´ı bekliyor.

HAYAT HER YAŞTA GÜZEL DİYENLER İÇİN...
Eryaman Atatürk, Güzelkent, Elvankent, Atayurt emekli dinlenme evleri kış aylarında da emeklilerin imdadına yetişiyor. Etimesgutlu emekliler, kışın tadını bu konaklarda çıkarıyor. Halide Edib Hanımlar Konağı ise Etimesgutlu hanımların buluşma noktası oluyor.

HUZURLU VE SICAK ORTAMDA DERS ÇALIŞMAK İÇİN...
Etimesgut Belediyesi´nin kütüphaneleri, sakin, huzurlu ve sıcak bir ortamda ders çalışma ve ücretsiz internet imkanı sunuyor. Kent Konseyi´ndeki Kent Kütüphanesi ile Atatürk Ormanı´nda açılan Atatürk Okuma Evi´nin ardından, Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi´nde kurulan kütüphane hergün yüzlerce öğrenciye hizmet veriyor. Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi´ndeki 500 kişilik halk kütüphanesi ise açılış için gün sayıyor.

SANATSEVERLER İÇİN...
Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi ile Yunus Emre Kültür Merkezi kış ayını konser, tiyatro, seminer ve konferanslarla dolu geçirmek isteyen Etimesgutlular´ı ağırlıyor. Koroların konserleri ile diğer kültürel ve sanatsal etkinlikler, Etimesgut Belediyesi´nin internet ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ ETİMESGUT
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk Oyunları ekibi, Ankara birincisi oldu
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR
Erzurum milletvekili Selami Altınok ve Başkan Demirel birlikte esnaf ziyareti yaptılar.
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
ETİMESGUT´TA ´ÇANAKKALE GEÇİLMEZ´ PANELİ
Etimesgut Belediyesi Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü nedeniyle, "1915 Çanakkale Geçilmez" konulu panel düzenledi.
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
ETİMESGUTLU ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI
Engelsiz Yaşam Merkezi´nde Çanakkale Zaferi´ni kutladılar ve şehitlerimizi örnek bir programla andılar.
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
ÖZHASEKİ VE DEMİREL KOLKOLA GİRDİ BİRLİKTE YÜRÜYORLAR
Birlikte seçim ofisi açtılar, esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
AKDAĞ; BU MERKEZ ÖRNEK OLMALI
Engelsiz Yaşam Merkezi´ni gezen Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ.
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Kaymakam Sevgili ve Başkan Demirel, Etimesgut Şehitliği´ni ziyaret ettiler .
BAŞKAN DEMİREL PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN DEMİREL PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ahimesut Mahallesi Kapalı Pazar Yeri´ni ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
ETİMESGUT´A DEMİREL ANKARA´YA ÖZHASEKİ ÇOK YAKIŞACAK
ETİMESGUT´A DEMİREL ANKARA´YA ÖZHASEKİ ÇOK YAKIŞACAK
MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, bir yanına Özhaseki´yi diğer yanına Demirel´i alarak Etimesgutlular´a seslendi.
EMİRYAMAN CAMİİ İBADETE AÇILDI
EMİRYAMAN CAMİİ İBADETE AÇILDI
Başkan Demirel, Ahi Mesut Türbesi, Ahi Elvan Camii ve Türbesi ile Müftülük binasının ardından, Etimesgut´a manevi bir eser daha kazandırdı.
BAKAN KASAPOĞLU ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ
BAKAN KASAPOĞLU ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ
Başkan Demirel, Bakan Kasapoğlu´na spor tesisleri hakkında bilgi verdi
ETİMESGUT MERKEZ ESNAFI  CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA
ETİMESGUT MERKEZ ESNAFI CUMHUR İTTİFAKINDAN YANA
Başkan Demirel, esnafı gezdi; Mehmet Özhaseki ve kendisi için destek istedi.
BAŞKAN DEMİREL BAĞLICA ESNAFIYLA BULUŞTU
BAŞKAN DEMİREL BAĞLICA ESNAFIYLA BULUŞTU
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Bağlıca Mahallesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Esnafla sohbet ederek istek, öneri ve şikayetlerini dinleyen Demirel, Etimesgut´un her tarafına önemli yatırımlar yaptıklarını ve çağdaş belediyeciliğin tüm hizmetlerini hayata geçirdiklerini söyledi.
ETİMESGUT KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
ETİMESGUT KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Günde ortalama 2 bin kişi yararlanıyor.
ETİMESGUT´TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
ETİMESGUT´TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlayarak, "Bir toplumda kadın mutlu olursa bütün bir toplum mutlu olur. Onların mutluluğu için, birçok hizmet yaptık. İnşallah Etimesgut´ta yeni dönemde kadınlarımız için de her şey daha da güzel olacak" dedi.
ETİMESGUT´TA TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
ETİMESGUT´TA TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
Etimesgut Belediyesi Çocuk Tiyatro Şenliği başladı. Şenlik kapsamında 15 bin çocuğa ücretsiz tiyatro gösterileri sunulacak.
ENVER DEMİREL´DEN MECLİS ÜYELERİNE VEDA YEMEĞİ
ENVER DEMİREL´DEN MECLİS ÜYELERİNE VEDA YEMEĞİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 31 Mart itibariyle görev süresi sona erecek olan belediye meclis üyelerine veda yemeği verdi. Yemeğe, MHP, AK Parti ve CHP meclis üyeleri katıldı.
ETİMESGUT´TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
ETİMESGUT´TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
Belediye Başkanı Demirel, yeni döneme yeni projelerle hazırlanıyor.
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR
Bursa eski Milletvekili ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bennur Karaburun, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi´nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Tesisi çok beğendiğini ve hayran kaldığını belirten Karaburun; "Böyle güzel örnek bir tesisi ülkemize kazandıran Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel´e teşekkür ederim" dedi.
Çelik: Etimesgut´u kazanacağız
Çelik: Etimesgut´u kazanacağız
“Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yeni bir dönem başlatacaklarını” ifade eden Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, “Etimesgut´ta değişim rüzgârlarının estiğini belirterek bu değişimin temelini oluşturacak projelerin tamamını yakında açıklayacağını” söyledi.
etiSEM´DE REKOR
etiSEM´DE REKOR
Etimesgut Belediyesi´nin Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Etisem´in meslek ve beceri kurslarına katılan Etimesgutlu sayısı 42 bine ulaştı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar