Etimesgut Ülkü Ocakları, Yerel Gazetecilerle Biraraya Geldi
Etimesgut Ülkü Ocakları Başkanı Fırat Karadeniz, demokrasilerde basının ayrı bir önemi olduğunu belirtti.
Tarih: 20.1.2020 18:33:28/ 2067okunma / 0yorum

10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Etimesgut Atakent Sosyal Tesislerinde gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Etimesgut Ülkü Ocakları Başkanı Fırat Karadeniz,  basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Gazeteciler gününü kutlayarak şunları söyledi, gazetecilerin toplumu bilgilendirme konusunda önemli görevler üstlendiğini ve gazetecilerin dünyanın en zor mesleklerden birini icra ettiğini belirterek haber almanın kamuoyu için önemli olduğunu ifade etti.

Etimesgut Ülkü Ocaklarının gençlere yönelik birçok projesinin olduğunu da belirten Fırat Karadeniz, “Ülkü ocakları vatanını sevenlerin birarada bilgi paylaşımı, beyin fırtınası yapabileceği ve eğitici faaliyetlerin yapıldığı, günümüz sorunlarına ortak çözüm yolları aramak amacıyla varlığını sürdürmektedir. Ülkü Ocakları batıcılığı bir taklitçilik müessesesi haline getiren ve bugünkü her türlü mesuliyet duygusundan yoksun ve gayesiz bir neslin yetişmesine sebep olanlara karşı mücadelede azimli genç ülküdaşlarımın ocağıdır. Okuyan bir nesil yetiştirmek bizlerin başlıca görevidir. Ülkemize faydalı genç bireyleri yetiştirerek gelecek nesillere aktaracağız. En büyük isteğimiz ve hedefimiz budur” dedi.

/resimler/2020-1/20/1836338129582.jpg

Karadeniz sözlerine şöyle devam etti; “ Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli´nin "Gelecek; şuurlu, gururlu, milli sorumluluğun farkında, özgüvenli ve öz disiplinli şekilde değerlerini koruyabilen gençlerin elinde doğacaktır" düsturundan hareketle Bizler Ülkü Ocakları gençleri olarak yaptığımız çalışmalar ile Türk gençliğine öncü olmaya çalışıyor, gençlerimizi özellikle Milli ve Dini duygularını pekiştirmek adına eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdürüyoruz. Bu kapsamda gençlerimizi sosyal hayatlarında da başarılı birer birey olmaları adına çeşitli etkinlikler yapmayı da ihmal etmiyoruz.

Bu çalışmalarımızdan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ülkü ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş ve Anakara Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın İlker Darıcı´nın talimatları gereği özellikle ortaöğretim gençlerimizin eğitimlerine katkıda bulunmak üzere çok sayıda eğitim faaliyetleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan ve dağıtımı yapılan “Çocuklar için Dede Korkut, Çocuklar İçin Kutadgu Bilig, Çocuklar İçin Nutuk, Boyama Kitabı, Türk Marşları gibi yayınlarımız ile çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine katkıda bulunuyoruz.

/resimler/2020-1/20/1837472506019.jpg

"Meydan okuyan değil, Kitap okuyan nesiller yetiştireceğiz" sloganıyla
Ocağımızı ziyarete gelen kardeşlerimize Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından Çocuklar için çıkartılan Nutuk, Kutadgu Bilig ve Dede Korkut kitaplarını hediye ediyoruz.

 Etimesgut Ülkü Ocakları olarak haftalık okullardaki gençlerimize Türk Tarihi başta olmak üzere birçok konu ile ilgili alanında uzman kişiler tarafından seminerler veriyoruz. Göreve geldiğimiz tarihten bugüne kadar yaklaşık 100´ün üzerine eğitim semineri ve Türkçe, matematik, tarih gibi dersler ile gençlerimizin okullarına destek oluyoruz.
Etimesgut ülkü Ocakları Olarak, Ülkemize, Vatanımıza, Bayrağımıza ve Bekamıza karşı kim varsa hep karşılarında biz olduk, olmaya da devam ediyoruz.

Şanlı Türk Bayrağının dalgalandığını her yerde görmek istiyoruz.

Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünde ve milli bayramlarda esnafımıza ve vatandaşlarımıza Türk bayrağı dağıtıyoruz.
Bu vatan uğruna toprağa düşen Aziz şehitlerimizin mezar bakımlarını ve temizliklerini yaparak, bayraklarını yeniliyoruz.
Türk Töresinde yaşlılarımıza atalarımıza saygı ve hürmet çok önemlidir. Bu bilinci kaybetmemek adına huzur evlerimizi ziyaret ederek onlarla vakit geçirmeye gayret ediyoruz.
Etimesgut Belediyemizin en büyük hizmetlerinden olan Engelsiz Yaşam Merkezi´ni ziyaret ederek aramızda engel olmadığını gösteriyor, onların hep yanlarında oluyoruz.

/resimler/2020-1/20/1839316726865.jpg

Ülkü Ocakları olarak gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına da çok önemli faaliyet gerçekleştiriyoruz. Farklı spor dallarında etkinliklerle gençlerimizle buluşuyoruz. Çevre bilincini arttırmak için parklarımızda temizlik yapıyor, hazırlattırdığımız broşürler ile halkımızın bilinçlenmesine katkı sağlıyoruz.
Bu soğuk günlerde yardıma ihtiyacı olan minik kardeşlerimiz için başlattığımız kampanya ile belirlenen bir okulda ihtiyaç sahibi 185 çocuğumuzun kışlık giysilerini karşıladık. Yeni taleplere de cevap verecek şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Etimesgut Ülkü Ocakları Mahalle Teşkilatlarımızı kurarak Etimesgut genelinde birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştiriyoruz.

Ayrıca yaptığımız tüm bu faaliyetlerimizin sizlerin aracılığı ile birlikte duyurmayı ve özellikle bazı grupların üzerimize atılan çirkin ve mesnetsiz bazı iftiralarına da Eğitimlerimiz ile cevap vermek istiyoruz.

Karadeniz son olarak sözlerime, Genel Başkanımız Sinan Ateş´in şu sözleriyle son veriyorum: "Ülkücülük; karanlık gecelere ışık, Kararan kalplere nur, Karanlık emellere sur ülkücü olmak; dert sahibi olmak demektir. Ülkücü olmak; din, dil, renk, mezhep veya meşrep fark etmeksizin Türk Milletinin ferdi olmayı yüreğinde hisseden herkese yardım eli uzatmaktır. Ülkücü olmak; görülmüş bir rüya, kurulmuş bir hayal olduğu kadar beklenen kahraman olmak demektir" ifadelerini kullandı.

/resimler/2020-1/20/1838236881744.jpg

Sohbet havasında geçen toplantının sonunda Etimesgut Ülkü Ocakları Başkanı Fırat Karadeniz katılan gazetecilere, Ülkü Ocakları Genel Merkezi yayınları ile birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KADIN GİRİŞİMCİ SAYISI ARTIYOR
KADIN GİRİŞİMCİ SAYISI ARTIYOR
Kırsalda Kadınları Destekleme Derneği, 8 Şubat 2020 tarihinde, “Kırsal Eğitim Politikaları ve İstihdam Projesi” kapsamında düzenlenen Eğitimlerinin ardından, 8-9-10 Mart 2020 tarihlerinde, Kırsal Eğitim Politikaları ve İstihdam üzerine eğitimler, çalıştaylar ve deneyim paylaşımları yaparak, 18- 30 yaş arası 120 genç kadın, Kırsala yönelik, İstihdama yönelik ve Kırsal Eğitime yönelik politika belgesi hazırladı.
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASI İŞKOLUNDA HIZLA LİDERLİĞE İLERLİYOR
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASI İŞKOLUNDA HIZLA LİDERLİĞE İLERLİYOR
AY: “İşkolumuzda yıl içerisinde sendikalı olan işçilerin yarısından fazlası sendikamız Öz İplik İş´e üye olmuştur”
ANKARA ÜLKÜ OCAKLARINDAN KARNE HEDİYESİ
ANKARA ÜLKÜ OCAKLARINDAN KARNE HEDİYESİ
Ankara Ülkü Ocakları İl Ocak Başkanlığı tarafından, Ankara genelinde bulunan İlçe Ocak Başkanlıkları vesilesi ile “Belgeni Getir, Hediyeni Götür” projesi başlatıldı.
Osmanpaşalılar, Arabaşında buluştu
Osmanpaşalılar, Arabaşında buluştu
Osmanpaşalılar tarafından Etimesgut´ta düzenlenen arabaşı etkinliği Başkent´te yaşayan Yozgatlıları bir araya getirdi.
Yılın Sendikacısı Toruntay Oldu
Yılın Sendikacısı Toruntay Oldu
Geleneksel olarak düzenlenen, " Uluslararası Buhara Medya Ödül Töreni " programı Ankara Sheraton Otelde yapıldı.
İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi
İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi
Öz İplik İş Sendikası tarafından yürütülen, Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen “İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet Ve Tacizin Önlenmesi Projesi” 13 Aralık 2019 tarihinde Grand Ankara Hotel´de gerçekleşti.
İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi Açılış ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti
İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi Açılış ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti
Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen, Öz İplik-İş tarafından Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu İşbirliğinde yürütülen “İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi” açılış ve tanıtım toplantısı gerçekleşti.
DEMİREL MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞI´NI ZİYARET ETTİ
DEMİREL MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞI´NI ZİYARET ETTİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel MHP İlçe teşkilatlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
Sincan Ülkü Ocaklarından bildiri
Sincan Ülkü Ocaklarından bildiri
Sincan Ülkü Ocakları, “Çevrecilik Milliyetçiliktir” sloganı ile çevre temizliğinin önemini anlatmak üzere broşür dağıttı.
IMF: DÜNYADA İYİLEŞME TÜRKİYE VE BENZERLERİNDEN KAYNAKLANACAK
IMF: DÜNYADA İYİLEŞME TÜRKİYE VE BENZERLERİNDEN KAYNAKLANACAK
IMF´nin son yayınladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporunda (WEO) Türkiye ekonomisi için net olumlu değerlendirmeler içeren ifadeler yer aldı.
Ankara Ülkü Ocaklarının Yaz Etkinlikleri
Ankara Ülkü Ocaklarının Yaz Etkinlikleri
Ankara Ülkü Ocakları, gençlere yönelik “Her Sancakta Bir Sancar” sloganı ile “Aziz Sancar Yaz Kamplarını” başlattı.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş Doğu ve Güneydoğu´da
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş Doğu ve Güneydoğu´da
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ziyaretleri kapsamında; Malatya, Elazığ, Siirt, Bitlis, Van, Iğdır, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Sivas vilayetlerine gitti.
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
Trafikte kazaları ve beraberinde yaşanan can kayıplarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmiş ve “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bir kampanya başlatılmıştır.
HAYDİ GENÇLER KAMPA
HAYDİ GENÇLER KAMPA
Ankara Ülkü Ocakları, gençlere yönelik “Her Sancakta Bir Sancar” sloganı ile “Aziz Sancar Yaz Kamplarını” başlattı.
Ankara Ülkü Ocakları Mevlid-i Şerif Okuttu
Ankara Ülkü Ocakları Mevlid-i Şerif Okuttu
Ankara Ülkü Ocakları Ebulfez Elçi Bey´in eşi rahmetli Halime Hanım´ın ruhuna Etimesgut Hasan Kartal Camii´nde Mevlid-i şerif okuttu.
ANDROİD TV TÜRKİYE DÜŞMANLARINA MI ÇALIŞIYOR?
ANDROİD TV TÜRKİYE DÜŞMANLARINA MI ÇALIŞIYOR?
Dünyaya "teknoloji harikası" diye yutturulan Android TV´ler açıkça ülkelerin bağımsız siyasi alanlarına müdahale amacıyla kullanılıyor. Türkiye´de Android TV´lerin ana açılış ekranlarında empoze edilen haberlerde tamamen muhalefet ve Türkiye düşmanı yanlısı bir dil ve içerik kullanılması tüketicilerin tepkisini çekti. Twitter´de #AndroidTVAlma "hashtag"ı açıldı.
İşyerinde kadına yönelik taciz ve şiddetin önlenmesi için yeni proje
İşyerinde kadına yönelik taciz ve şiddetin önlenmesi için yeni proje
Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi AY, yeni bir proje uygulamaya başladıklarını belirterek, projenin detaylarına ilişkin basına yazılı açıklamalarda bulundu.
Anlamlı anma
Anlamlı anma
Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü düzenlenen bir etkinlikle Batıkent´te anıldı.
3 MAYISI ANLAMAK
3 MAYISI ANLAMAK
Türk Milliyetçiliği hareketinde önemli günlerden ve dönüm noktalarından birisi de 3 MAYIS 1944 TÜRKÇÜLÜK/MİLLİYETÇİLİK OLAYLARI´dır.
1 Mayıs Emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü
Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi AY; 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı.
“Krizin Nedeni Değiliz, Bedelini Ödemeyeceğiz!”
“Krizin Nedeni Değiliz, Bedelini Ödemeyeceğiz!”
Türkiye Haber İş Sendikası Sincan Baş Temsilcisi Osman ÖZDEMİR, yazılı bir basın açıklaması yaparak; “Kıdeme Dokunma! Krizin Nedeni Değiliz, Bedelini Ödemeyeceğiz! İnsana yaraşır iş, eşit işe eşit ücret, çocuklarımızın geleceği ve doğanın ranta kurban edilmemesi için 1 Mayıs´ta alanlardayız” dedi.
DOLAR
6.6428
EURO
7.2756
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar