Evlerinden çıkması yasak olan vatandaşlar için özel ekip
Kahramankazan Belediyesi, İçişleri Bakanlığı´nca koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından harekete geçti.
Tarih: 22.3.2020 13:32:58/ 173okunma / 0yorum

Oluşturulan özel ekiplerle, evlerinden çıkamayacak olan yaşlı ve hasta vatandaşların alışveriş, ilaç, kişisel bakım ve sağlık hizmetlerine erişim başta olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılanacak.

Alışverişten ilaca tüm ihtiyaçlar

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı´nca 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştı. Yasağın ardından, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, evlerinden çıkamayacak olan vatandaşların mağdur olmaması için harekete geçti. Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel ekipler oluşturuldu. Oluşturulan özel ekipler evlerinden çıkamayacak olan vatandaşların ayağına giderek, temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak. Bu kapsamda, evlerinden çıkamayacak olan yaşlı ve hasta vatandaşların alışveriş, ilaç, kişisel bakım ve sağlık hizmetlerine erişim başta olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılanacak. Ekiplerden yardım isteyecek vatandaşların sadece istedikleri ürünün ücretini ödemeleri yeterli olacak. Ücretsiz olarak verilecek bu hizmetten yararlanmak isteyen yaşlı ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlar, 814 53 00 / 1382, 0 537 040 67 59 ve 444 3 902 numaralı telefonları arayabilecek. Ekipler evlerinden çıkması yasak olan vatandaşların sadece alışveriş ya da ilaca ulaşma gibi ihtiyaçlarının yanı sıra fatıra yatırma veya diğer ihtiyaçlarını da gidermek için yardımcı olacak.

Yeter ki evinizde kalın

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, evlerinden çıkamayacak olan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların her zaman yanlarında olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımız yeter ki evlerinde kalsın biz onlar için alışveriş, ilaç gibi tüm zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmuş durumdayız” dedi. Başkan Oğuz, şunları söyledi:

“Kahramankazan Belediyesi olarak biz de bu kapsamda üzerimize düşeni yapmak için seferber olduk. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bu kapsamda özverili çalışmalar yürütüyor. Ekiplerimiz bu doğrultuda sokağa çıkması yasak olan vatandaşlarımızın ilaç, alışveriş, kişisel bakım ve sağlık hizmetlerine erişimi başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermeyi sürdürüyor. Tabi bunların yanı sıra yine asli işlerini de yürütüyorlar. Örneğin evinden çıkamayan vatandaşımız bize ulaşıp alışveriş ihtiyacını bildirdiğinde ya da fatura ödemesi gerektiğini söylediğinde hemen bu ihtiyaçları gideriliyor. Bunun gibi kişisel bakımdan ilaca kadar tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

/resimler/2020-3/22/1337118223602.jpg

Savaş ilan ettik

Zaten koronavirüs tehdidi ülkemizde baş göstermeden önce tedbirlerimizi almşltık. Tabiri caizse koronavirüse karşı savaş ilan ettik. Bu kapsamda ilçemizi baştan aşağı dezenfekte ediyoruz. Cadde ve sokaklarımız, otobüs duraklarımız, kurumlarımız, cami ve okullarımız ile toplu taşıma araçlarımız, servislerimiz başta olmak üzere tüm ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon çalışmalarımızı yürütüyoruz. Zabıta ekiplerimiz yine bu kapsamda alınan tedbirler sonucu kapatılmayarak faaliyetlerini sürdüren lokanta ve pastane gibi işletmelerdeki hijyen kurallarını sürekli olarak denetliyor. Ayrıca yine oluşan panik havasını fırsata çevirmeye çalışarak vatandaşlarımıza fahiş fiyatlarla gıda, temizlik ve temel ihtiyaç maddelerini satmaya çalışanlara karşı denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Yine alınan tedbirler doğrultusunda iş yerlerini kapatmak zorunda kalan belediyemizin kiracılarının kiralarını bu süreçte almayacağız.

Belediye olarak hazırız

Bu süreci atlatana kadar hassasiyetimiz en üst noktada olacak. Bundan sonra açıklanabilecek tedbirlere karşı da belediye olarak vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için hazırlıklıyız. Vatandaşlarımızdan paniğe kapılmadan açıklanan tedbirlere uymalarını rica ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın da belirttiği üzere vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça ya da mecbur kalmadıkça evlerinden dışarı çıkmamalarını rica ediyorum.

Vatandaşlarımız için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu mücadeleyi hep bilrlikte yapacağız ve hep birlikte başaracağız.”

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kahramankazan´da yardım kolisi bağışı kampanyası
Kahramankazan´da yardım kolisi bağışı kampanyası
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle gelir kaybına uğrayarak mağduriyet yaşayabilecek aile ve vatandaşlar için anlamlı bir kampanya başlattı.
Oğuz 100 yataklı tesisi sağlık çalışanlarına tahsis etti
Oğuz 100 yataklı tesisi sağlık çalışanlarına tahsis etti
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Koronavirüs´le mücadelenin cesur ve fedakâr kahramanları sağlık çalışanlarına, belediyelerine ait toplamda 100 yataklı iki tesisi tahsis etti. Sağlık çalışanları böylece, evlerine gitmelerine gerek kalmadan temel ihtiyaçlarını otel konforuna sahip bu tesislerde karşılayabilecek.
Duraklara el dezenfekte üniteleri yerleştirildi
Duraklara el dezenfekte üniteleri yerleştirildi
Kahramankazan Belediyesi, Koronavirüs´le mücadele seferberliği kapsamında, ilçedeki otobüs duraklarına el dezenfekte üniteleri yerleştirdi. Duraklara gelen vatandaşlar bu üniteleri kullanarak ellerini dezenfekte edebiliyor.
Kahramankazan´da ücretsiz sıcak yemek hizmeti
Kahramankazan´da ücretsiz sıcak yemek hizmeti
Kahramankazan Belediyesi, evlerinden çıkması yasak olan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanlar ile ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç vatandaşlara ücretsiz olarak sıcak yemek ikramında bulunuyor. Ekipler evlerinde ziyaret ettikleri vatandaşlara yemeklerini bırakarak, hâl hatır sorup sohbet ediyor.
 Temizlik ekipleri her yerde
Temizlik ekipleri her yerde
Yenimahalle Belediyesi´ne bağlı temizlik ekipleri, corona virüs sebebiyle ilçenin her yerini dip köşe dezenfekte etti.
“Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol”
“Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol”
Kahramankazan Belediyesi, Koronavirüsle mücadele seferberliği kapsamında, “Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol” uygulaması başlattı.
Araç dezenfeksiyon istasyonu kuruldu
Araç dezenfeksiyon istasyonu kuruldu
Kahramankazan Belediyesi, dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs´e karşı ilan ettiği seferberliği sürdürüyor. Belediye kurduğu araç dezenfeksiyon istasyonu ile vatandaşların araçlarını ücretsiz olarak dezenfekte ediyor.
Zabıta denetimlerini sürdürüyor
Zabıta denetimlerini sürdürüyor
Kahramankazan Belediyesi zabıtası, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında açık olan lokanta ve pastaneleri mercek altına aldı.
40 dakikalık teneffüse bal katkısı
40 dakikalık teneffüse bal katkısı
Öğretmen olan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un çocuklara tatil dönüşü ilk teneffüsün 40 dakika olacağı müjdesini vermesinin ardından, 81 ilde 81 okula ilçenin meşhur balından göndereceklerini bildirdi.
Amansız savaş sürüyor
Amansız savaş sürüyor
Kahramankazan Belediyesi, dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs´e (COVID-19) karşı başlattığı amansız mücadeleyi aralıksız olarak sürdürüyor.
Can dostlara yaşam dokunuşu
Can dostlara yaşam dokunuşu
Kahramankazan Belediyesi, sokakta ve doğada yaşayan hayvanların soğuk ve karlı havalarda aç kalmamaları için yaşam alanlarına mama ve yem bırakmaya devam ediyor.
Fırsatçılara göz açtırılmıyor
Fırsatçılara göz açtırılmıyor
Kahramankazan Belediyesi, koronavirüs nedeniyle oluşan panik havasında gıda ve hijyen ürünlerinin fahiş fiyatlarla satılmaması için denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.
Kahramankazan´ın çehresini değiştirecek proje
Kahramankazan´ın çehresini değiştirecek proje
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un, seçim döneminde belediye başkanı seçilmesi halinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği projeler arasında yer alan Kahramanakazan Millet Bahçesi için geri sayım sürüyor.
Kahramankazan Corona Virüs´e savaş açtı
Kahramankazan Corona Virüs´e savaş açtı
Kahramankazan Belediyesi, dünyayı kasıp kavuran Corona Virüs´ün Türkiye´ye de görülmesinden önce cami, kahvehane, okul, toplu taşıma araçları gibi ortak kullanım alanlarında başlattığı dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
İstiklal Marşı´nın kabulünün yıl dönümünde anlamlı program
İstiklal Marşı´nın kabulünün yıl dönümünde anlamlı program
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, İstiklal Marşı´nın kabulünün 99. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda lisesi gençlerle buluştu. Öğrencilerin, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´un İstiklal Marşı´nı yazdığı süreci anlatan tiyatro oyunu duygusal anların yaşanmasına neden oldu.
8 Mart´ta tarih ve kültür kokan yolculuk
8 Mart´ta tarih ve kültür kokan yolculuk
Kahramankazan Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.
Başkan Oğuz´un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Başkan Oğuz´un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Minik sanatçılar büyülüyor
Minik sanatçılar büyülüyor
Geleceğin ressamları, ozanları, gitaristleri KAGEM´de buluşuyor.
Okullar dezenfekte ediliyor
Okullar dezenfekte ediliyor
Kahramankazan Belediyesi, salgın ve bulaşıcı hastalık riskine karşı başlattığı dezenfeksiyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İlçedeki okullar dezenfekte edilerek, virüs ve mikroplardan arındırılıyor.
Kahramankazan´da havuz, fitness ve sauna keyfi
Kahramankazan´da havuz, fitness ve sauna keyfi
Kahramankazan Belediyesi´nin içerisinde kapalı yüzme havuzu, fitness salonu ve saunanın da bulunduğu spor kompleksi, baharın yüzünü göstermesiyle birlikte vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Tesise cüzzi bir ücret karşılığında üye olan vatandaşlar modern ve hijyenik 5 yıldızlı hizmetin keyfini yaşıyor.
Kahramankazan parkları bahara “merhaba” dedi
Kahramankazan parkları bahara “merhaba” dedi
Kahramankazan Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki tüm park ve bahçelerde kapsamlı bir bakım-onarım çalışması başlattı.
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar