İçişleri Bakanı Soylu Kahramankazan´da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramankazanlı´lardan, AK Parti´nin ve Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz için destek isteyerek, “Bu yiğit adamın, bu gönlü geniş adamın, bu Kahramankazan´ın evladı Serhat Oğuz´un emrindeyim” dedi.
Tarih: 11.3.2019 18:35:14/ 134okunma / 0yorum

İçişleri Bakanı Soylu, AK Parti´nin Kahramankazan´daki seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Programa, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti´nin ve Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz, Cumhur İttifakı´nın Belediye Meclis üyesi adayları, AK Parti ve MHP Kahramankazan İlçe teşkilatlarının üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Otobüsle vatandaşları selamladı

Bakan Soylu, seçim otobüsü ile Kahramankazan´ın cadde ve sokaklarında dolaşarak vatandaşları selamladı. Soylu´ya otobüste Başkan Ertürk de eşlik etti. Kahramankazanlılar otobüsten kendilerine el sallayan Soylu´ya sevgi gösterilerinde bulundu. Soylu daha sonra seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. 

15 bin kişiye hitap etti

Bakan Soylu´nun Kahramankazan´a geleceğini öğrenen vatandaşlar, gündüz saatlerinden itibaren seçim irtibat bürosu açılışı için Ankara Bulvarı´na kurulan platformun ve belediye binasının önünde toplanmaya başladı. Bakan Soylu burada kendisini bekleyen yaklaşık 15 bin kişiye hitap etti.

/resimler/2019-3/11/1845103195782.jpg

Erdoğan´ın selamını iletti

Soylu, yaklaşık 15 bin kişiye hitaben yaptığı konuşmasına, “Buraya bir başka kahramanlar diyarı olan Sivas´tan geliyorum. Size onların selamını getirdim. Yalnızca onların değil, sizlere sevdalı olan, içinizden birinin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın selamını getirdim. Allah sizden razı olsun” diyerek başladı. “Kahramankazanlılar sizlerle dertleşmeye geldim, insan başını sinesine başını koyabilecekleriyle dertleşebilir. Sizlerin sinesine başımızı koyabiliyoruz” diyen Soylu, konuşmasının önemli bölümünde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Oğuz ve Özhaseki´ye destek istedi

Soylu, vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde AK Parti´nin ve Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz´a ve Cumhur İttifakı´nın Ankara Büyükşehir belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki´ye destek vermelerini istedi. Soylu´nun vatandaşlara yönelttiği, “Serhat Oğuz başkanımızı seviyor musunuz? 31 Mart´ta Serhat Oğuz´la sandıkları patlatacak mısınız? 31 Mart´ta Kahramankazan´dan Cumhur İttifakı´na rekor çıkarmaya hazır mısınız?” sorularına alanı dolduran binlerce vatandaş hep bir ağızdan “evet” yanıtını verdi. Soylu, vatandaşlardan Serhat Oğuz´a Kahramankazan´da verecekleri desteği, aynı ölçüde Mehmet Özhaseki´ye de vermelerini istedi. Serhat Oğuz´un arkadaşı, ve dostu olduğunu söyleyen Bakan Soylu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerin daha da artarak devam edeceğini söyledi.

Serhat Oğuz´un emrindeyim

Serhat Oğuz´u yanına çağırarak elini havaya kaldıran Bakan Soylu, “Süleyman Soylu olarak söylüyorum. Bu yiğit adamın, bu gönlü geniş adamın, bu Kahramankazan´ın evladı Serhat Oğuz´un emrindeyim” diye konuştu. Bakan Soylu´nun bu sözleri, alanı dolduran vatandaşlardan büyük alkış ve tezahürat aldı.

/resimler/2019-3/11/1845449758927.jpg

Ankara Türkiye´nin kalbidir

Bakan Soylu, Ankara´nın Türkiye´nin yalnızca başkenti olmadığını, aynı zamanda kalbi olduğunu vurgulayarak, Ankara´nın aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da kalbi olduğunu söyledi. Soylu, “Ankara yalnızca Türkiye´nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın da kalbi değil. Orta Doğu´nun, Balkanların, Orta Asya´dan Türkistan´a mazlum coğrafyaların da kalbidir. Yüzünü Türkiye´ye dönmüş olanların da kalbidir” diyerek, Oğuz ve Özhaseki´ye 31 Mart seçimlerinde destek istemini yineledi.

Kazan kaldırmaya hazır mısın Kahramankazan?

Başkan Ertürk de,  15 yıllık belediye başkanlığı döneminde Kazan Köyü olarak anılan ilçelerini marka bir kent haline getirdiklerinden bahsederek, üretilen hizmetler ve projeleri anlattı. Ertürk, “28 üniversiteye tez konusu olmuş, Avrupa´dan ödüller almış, büyük eserler yapılmış bir ilçeyiz. Ama en büyük eserimiz gönüllerden gönüllere kurduğumuz köprülerimizdir” dedi.Ertürk, 81 ilden göç eden vatandaşların barış ve huzur içerisinde yaşadığı Kahramankazan´da, 15 yıllık başkanlığı süresince düğünde halay başı, cenazede gözyaşı olduklarını, girilmedik ev, sıkılmadık el ve çalınmadık kapı bırakmadıklarını söyledi.

Siyaset hizmet aracıdır

Ertürk, siyaseti bir hizmet aracı olarak gördüklerini belirterek, 15 yıl içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın destekleriyle ilçeye büyük hizmetler yaptıklarını kaydetti. Ertürk´ün, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın neferleri olarak ülkemize diz çöktürmeye çalışanlara karşı, ülkemize göz dikenlere karşı 31 Mart´ta kazan kaldırmaya hazır mısın Kahramankazan?” sorusuna vatandaşlar hep bir ağızdan “hazırız” şeklinde cevap verdi.

Sacayağı benzetmesi

Başkan Adayı Oğuz da, Kahramankazan´ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin sembol ilçesi haline geldiğini belirterek, ilçenin bu destansı direniş “kahraman” unvanı ile taçlandığını anımsattı. Kahramankazan´da bugüne kadar milyonlarca TL değerinde yatırım ve hizmet geldiğini söyleyen Oğuz, bu yatırımların iktidar, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesinden oluşan sacayağındaki uyum sayesinde geldiğini vurguladı. Oğuz, Kahramankazan´ın bu yatırımlar sonucu, kasaba görüntüsünden kurtularak metropol bir ilçe görüntüsüne kavuştuğunu söyledi. Türkiye´yi 2023´e kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki ekibin yöneteceğini söyleyen Oğuz´un, “Geriye Ankara Büyükşehir ve Kahramankazan belediyeleri kaldı. Ankara Büyükşehir´de Mehmet Özhaseki´yi, Kahramankazan´da da Serhat Oğuz kardeşinizi başkan seçmeye var mısınız?” şeklindeki sorusuna, vatandaşlar hep bir ağızdan “varız” cevabını verdi. Oğuz, “Söz veriyoruz hizipçilik değil hizmet yapacağız. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız” dedi. Oğuz, Kahramankazan´da 81 ilden gelen vatandaşların barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığını belirterek, Kahramankazan´da kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini söyledi. 

31 Mart beka seçimi

Oğuz, Cumhur İttifakı adayı olarak, Kahramankazan´da hem Ak Parti´nin hem de MHP´nin adayı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli´nin birçok kez Cumhur İttifakı´nın milletin doğal refleksiyle ortaya çıkmış bir ittifak olduğunu ve 31 Mart seçimlerinin beka seçimi olduğunu söylediğini anımsattı.

Arkamda devletim, milletim var

Oğuz, birilerinin kendisini devletin gücünü almakla suçladığını belirterek, “Evet doğrudur devletin gücünü arkama aldım. Benim arkamda devletimin, milletimin gücü var. Benim arkamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli var. Başımız sıkıştığında, “Sen git Kahramankazan´da adayımız ol diyen” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli´ye, bakanlarımıza gideceğiz. Peki siz kime gideceksiniz? Peki siz arkanıza kimi aldınız? PKK´yı mı? Pensilvanya´yı mı?” diye konuştu.

Derdimiz hizmet etmek

Kahramankazan´da 20 yıldır öğretmen, okul müdürlüğü ve son olarak da ilçe milli eğitim müdürlüğü görevlerini yaptığını anımsatan Oğuz, bu görevleri sırasında insanı, çözümü, şeffaflığı, liyakati ve adaleti kendisine ilke edindiğini söyledi. Oğuz, “Görev yaptığım tüm yerlerde alnımın akıyla hizmet ettim. Bundan sonra da alnımın akıyla sizlere hizmet edeceğim. Derdimiz hizmet etmek başka hiçbir şey değil” diyerek vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde destek istedi

“Tam destek” sözünü anımsattı

Oğuz, başkan seçilmesi durumunda belirlediği 51 projeyi hayata geçireceklerini söyleyerek, geçtiğimiz günlerde Kahramankazan´ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Cumhur İttifakı´nın Ankara Büyükşehir belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki´nin tüm projelerine destek verdiklerini vatandaşlara anımsattı.

Soylu vatandaşların arasına atladı

Konuşmaların ardından Soylu, Ertürk, Oğuz ve beraberindekiler vatandaşlara karanfil dağıttı. Bakan Soylu daha sonra sahneden kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların arasına atladı. Soylu´ya burada vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Soylu vatandaşlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

 

Anahtar Kelimeler: İçişleri Bakanı Soylu Kahramankazan
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Serhat Oğuz hastane inşaatında incelemede bulundu
Serhat Oğuz hastane inşaatında incelemede bulundu
Kahramankazan´a yapılacak olan ve inşaatına geçtiğimiz günlerde başlanan tam teşekküllü 150 yataklı devlet hastanesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Serhat Oğuz´dan çocuklara satranç takımı
Serhat Oğuz´dan çocuklara satranç takımı
AK Parti´nin ve Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretler sırasında çocuklara satranç takımı hediye ediyor.
Serhat Oğuz´dan genç girişimcilere müjde
Serhat Oğuz´dan genç girişimcilere müjde
AK Parti´nin ve Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz´un projeleri arasında yer alan “Genç Girişimciler Proje Destek Merkezi”ne KOSGEB´den destek geldi. KOSGEB, Genç Girişimciler Merkezi´ni 4 milyon TL´lik hibe desteği verecek.
Başkan Ertürk´ten Binali Yıldırım´a destek
Başkan Ertürk´ten Binali Yıldırım´a destek
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, İstanbul´da yaşayan Ankaralılarla bir araya gelerek, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı´nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım´a destek istedi.
Üniversite öğrencilerine menemen yaptı
Üniversite öğrencilerine menemen yaptı
AK Parti´nin ve Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz, ilçede öğrenim gören üniversite öğrencilerinin davetini kırmayarak, öğrencilere kendi elleriyle menemen yaptı. Oğuz ve öğrenciler “bekâr kebabı” olarak bilinen menemeni hep birlikte yedi.
Şehitlerin isimleri sınıflarda yaşayacak
Şehitlerin isimleri sınıflarda yaşayacak
15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan´da anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Kahramankazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin sınıflarına şehitlerin isimleri verildi.
Sağlık çalışanları unutulmadı
Sağlık çalışanları unutulmadı
Ertürk, sağlık çalışanları onuruna akşam yemeği verdi.
Sancak Caddesi yeniden araç trafiğine açılıyor
Sancak Caddesi yeniden araç trafiğine açılıyor
Kahramankazan´ın ana arterlerinden olan ve bölge esnafı ilehalkının talebi üzerine 2005 yılında araç trafiğine kapatılarak yaya bölgesi haline getirilen Sancak Caddesi, yine bölge esnafı ve sakinlerinin talebiyle araç trafiğine açılıyor.
Lokman Ertürk´ün mezuniyet heyecanı
Lokman Ertürk´ün mezuniyet heyecanı
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ikinci kez üniversiteden mezun olmanın heyecanını yaşadı.
Kahramankazan “Sıfır Atık İlçesi” olmaya aday
Kahramankazan “Sıfır Atık İlçesi” olmaya aday
Sıfır Atık konusundaTürkiye´ye örnek olan çalışmalara imza atan Kahramankazan Belediyesi, 53 bin nüfuslu ilçede toplanan atıklar geri dönüştürerek, gelecek nesillere daha temiz ve doğal kaynakları zengin bir Türkiye bırakılması için önemli adımlar atıyor.
Ertürk ve Kınacı “can suyu” projesini anlattı
Ertürk ve Kınacı “can suyu” projesini anlattı
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, Saray ve Dağyaka arasını kapsayan bölgede bulunan sanayi tesisleri, iş yerleri, yerleşim ve yaşam alanlarını kapsayan ve yapımı süren 24 kilometrelik içme suyu iletim hattı projesini bölge halkına anlattı. ASKİ tarafından yapımı sürdürülen hattın 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Minik İrem´e sürpriz doğum günü
Minik İrem´e sürpriz doğum günü
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçede yaşayanilkokul öğrencisi 10 yaşındaki İrem Koç´a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, doğum gününü kutladı. Başkan Ertürk´ü karşısında gören minik İrem büyük bir mutluluk yaşadı.
Cumhur İttifakı´nın meclis üyesi adayları tanıtıldı
Cumhur İttifakı´nın meclis üyesi adayları tanıtıldı
Cumhur İttifakı´nın Kahramankazan Belediye Meclis Üyesi adayları düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.
“12 Yıldız Şehri” üçüncü kez Kahramankazan´ın
“12 Yıldız Şehri” üçüncü kez Kahramankazan´ın
Katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde yürüttüğü çalışmaları uluslararası arenada takip edilen Kahramankazan Belediyesi, Avrupa Konseyi´nin en prestijli ödülleri arasında gösterilen “12 Yıldız Şehri” unvanını üst üste üçüncü kez kazanma başarısı gösterdi.
Türkiye ikincisi Gözel´den Ertürk´e ziyaret
Türkiye ikincisi Gözel´den Ertürk´e ziyaret
Türkiye Okullararası Kick Boks Şampiyonası´nda Türkiye ikincisi olan Kahramankazan Belediyespor´un sporcusu ortaokul öğrencisi Songül Gözel, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk´ü ziyaret etti.
“Aile Olmak” film ve fotoğraflarla anlatıldı
“Aile Olmak” film ve fotoğraflarla anlatıldı
Kahramankazan Belediyesi ve STK´larda Kadın Birliği Platformu (KABİP) işbirliğiyle “Aile Olmak” temasıyla gerçekleştirilen 2. Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması´nda dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenli aldı.
Vatandaşlara çevreci bez torba dağıtıldı
Vatandaşlara çevreci bez torba dağıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi´ni Türkiye´de uygulayan ilk ilçe belediyesi olan Kahramankazan Belediyesi, çevrenin korunması için başlatılan bez torba kullanımının yaygınlaştırılması için anlamlı bir adım daha attı.
Kahramankazan´da Cumhur İttifakı kucaklaşması
Kahramankazan´da Cumhur İttifakı kucaklaşması
Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti ve MHP Kahramankazan ilçe teşkilatları kaynaşma toplantısında bir araya geldi.
Saray ve Dağyaka´ya can suyu
Saray ve Dağyaka´ya can suyu
Türkiye´nin en önemli sanayi kümelenmelerinden biri olan Saray Sanayi Bölgesi´ni sınırları içerisinde barındıran Kahramankazan´da, Saray ve Dağyaka bölgelerinde bulunan sanayi tesisleri, iş yerleri ve yaşam alanlarını kapsayan içme suyu iletim hattının yapımına başlandı.
Kahramankazan´da yollara sıcak asfalt
Kahramankazan´da yollara sıcak asfalt
Kahramankazan´dailçe merkezindeki ve köy yollarındaki ekonomik ömrünü tamamlamış asfaltlar yenileniyor.
Kahramankazan´a 150 yataklı hastane
Kahramankazan´a 150 yataklı hastane
Kahramankazan´a yapılacak tam teşekküllü 150 yataklı devlet hastanesinin temeli ay sonunda atılacak.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar