Kahramankazan Belediyesi´nden Türkiye´de bir ilk
Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki internet alt yapısının yetersiz olmasından kaynaklanan şikayetler üzerine, ev ve iş yerlerinde interneti olmayan vatandaşları internetle buluşturmak için harekete geçerek, Türkiye´de bir ilki başardı.
Tarih: 6.12.2020 12:07:22/ 204okunma / 0yorum

Belediye, Türkiye´de ilk kez bir belediye tarafından hayata geçirilen uygulama ile internet servis sağlayıcılığı ve alt yapısı hizmeti veren KazanBelNet Şirketi´ni kurdu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı´ndan (BTK) gerekli lisansı alarak faaliyete başlayan KazanBelNet, bu lisansı alan ilk ve tek belediye şirketi olurken, bireysel ve kurumsal kullanıcılara daha hızlı interneti daha ucuz fiyata sunuyor. Faaliyete geçeli çok kısa bir süre olmasına karşın 1100 abone sayısına ulaşmayı başaran KazanBelNet, Kahramankazan´ın ardından önce Ankara genelinde daha sonra ise tüm Türkiye´de internet erişimi hizmeti vererek büyümeyi hedefliyor.

İlçedeki alt yapı yetersizlikleri nedeniyle ev ve iş yerlerinde interneti olmayan vatandaşları internetle buluşturmak için kolları sıvayan Kahramankazan Belediyesi, bu alanda hizmet veren KazanBelNet şirketini kurdu. Şirket, internet servis sağlayıcılığı ve alt yapısı hizmeti veriyor. Belediye bu kapsamda internet erişimi için belediye hizmet binası ve ilçedeki birçok noktaya vericiler ve teknik ekipmanlar yerleştirdi. Şirkette görev yapan teknik personeller eğitilerek, müşteri ve abone hizmetleri için bir çağrı merkezi de kuruldu. Ayrıca, yazılım ofisini de kuran şirket, kendi orijinal yazılımını da hazırladı.

Türkiye´de bir ilk

KazanBelNet şirketi, internet servis sağlayıcılığı alanında Türkiye´de bir belediye tarafından kurulan ilk ve tek şirket olma özelliğini taşıyor. Şirket, kurulum aşamalarının tamamlanmasının ardından, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı´ndan (BTK) İnternet Erişim ve Altyapı Lisansı´nı alarak faaliyete geçti. KazanBelNet bu lisansı alan ilk ve tek belediye şirketi oldu. KazanBelNet bu lisansla internet erişiminin yanı sıra Türkiye´nin tüm noktalarında internet alt yapısı oluşturma hizmeti de verebilecek.

/resimler/2020-12/6/1211011430222.jpg

Sanayicinin yüzü güldü

KazanBelNet bu kapsamda, ilçede internet alt yapısı olmayan dış mahalleler de (köyler) dahil en ücra noktalarda bile vatandaşlara internet erişimi hizmeti verecek. KazanBelNet bireysel kullanıcıların yanı sıra, Türkiye´nin en önemli sanayi kümelenmelerinden biri olan ilçe sınırlarındaki Saray bölgesinde bulunan fabrika ve sanayi kuruluşlarına da “metro internet” hizmeti sunuyor. Bu hizmet sayesinde, internet alt yapısındaki yetersizlik nedeniyle sorun yaşayan sanayicilerin yüzü gülüyor. KazanBelNet, Kahramankazan´ın ardından Ankara daha sonra ise Türkiye genelinde müşterilerine internet erişimi hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Şimdilik 1100 aboneye ulaştı

KazanBelNet faaliyete geçeli henüz çok kısa bir süre olmasına karşın, 1000 bireysel, 100 de metro internet abonesi olmak üzere toplamda 1100 aboneye ulaşmayı başardı. KazanBelNet ile ilgili bilgi almak isteyenler şirketin 444 92 11 numaralı telefondan faydalanabilecek.

/resimler/2020-12/6/1211187368102.jpg

Daha hızlı ve daha ucuz

Kahramankazan Belediyesi´nin kamu ve vatandaşın yararını gözeterek kurduğu KazanBelNet sayesinde vatandaşlar daha hızlı internete daha ucuz fiyatla ulaşıyor. Şirket, diğer servis sağlayıcı firmalara oranla daha ucuz fiyatla interneti vatandaşlara sunuyor. Şirket ayrıca, ilçede bu alandaki alt yapı eksiklikleri göz önünde bulundurulduğunda, diğer servis sağlayıcılara oranla daha hızlı bir internet erişimi imkânı sunuyor. Böylece şirket sayesinde ilçede internet kullanımı daha kolay ve ucuz hale geliyor.

/resimler/2020-12/6/1212294713181.jpg

İnternetsiz nokta bırakmayacağız

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, vatandaşın konfor ve refahı için belediye olarak üzerlerine ne düşerse yapmaya gayret ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:
“55 bin nüfuslu sürekli gelişen, büyüyen ve önemli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan bir ilçeyiz. İlçemizde hâlihazırda 8 bine yakın bireysel internet kullanıcısı mevcut, ancak alt yapı yetersizliği nedeniyle internet erişimine ulaşamayan yani internet kullanmak için bekleyen çok sayıda vatandaşımız var. Biz de gelen bu talepler doğrultusunda harekete geçerek KazanBelNet´i kurduk. Şirketimiz sayesinde vatandaşlarımız hem internete bağlanırken hem de interneti kullanırken kazanmış oluyor. Çünkü daha hızlı interneti daha ucuz fiyata sunuyoruz. KazanBelNet ile önce ilçemizde internet erişiminin olmadığı nokta bırakmamayı hedefliyoruz. İnternet kullanmak isteyen tüm vatandaşlarımızı KazanBelNet´e aboneye olmaya davet ediyorum. Daha sonra ise şirketimizle Ankara ve Türkiye genelinde müşterilerimizle buluşmak istiyoruz.”

 

Anahtar Kelimeler: Kahramankazan Belediyesi nden Türkiye
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kahramankazan´da yollar zirvede bile kapanmadı
Kahramankazan´da yollar zirvede bile kapanmadı
Kahramankazan Belediyesi ekipleri, yaşanan kar yağışıyla ilçenin tüm noktalarında mücadele etti.
Girişimcilerin gözdesi Kahramankazan
Girişimcilerin gözdesi Kahramankazan
Kahramankazan, 2020 yılında da iş yeri açmak isteyen girişimcilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer aldı.
330 çift mutluluğa “evet” dedi
330 çift mutluluğa “evet” dedi
Kahramankazan´da geride bıraktığımız 2020 yılında 330 çift dünyaevine girdi.
Can dostlarımız Kahramankazan´da emin ellerde
Can dostlarımız Kahramankazan´da emin ellerde
Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokakta ve doğal ortamlarında yaşayan can dostlarımıza sıcak bir yuva olmayı sürdürüyor.
Kahramankazan Belediyesi´nden kamuoyuna duyuru
Kahramankazan Belediyesi´nden kamuoyuna duyuru
Bazı internet siteleri ve basın yayın organlarında gerçeği yansıtmayan bir haberin yer alması nedeniyle bu açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur.
Çevre kirliliğini önlemek için 7/24 görev başındalar
Çevre kirliliğini önlemek için 7/24 görev başındalar
Kahramankazan Belediyesi zabıtası, Ankara´nın önemli sanayi kümelenmelerine ev sahipliği yapan ilçede, çevre ve doğa kirliliğine fırsat vermemek için fabrika, iş yeri ve araçlara karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Başkan Oğuz esnafı yalnız bırakmıyor
Başkan Oğuz esnafı yalnız bırakmıyor
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçelerinde faaliyet gösteren esnafları sık sık ziyaret ederek, “hayırlı işler, bol kazançlar” temennisinde bulunuyor.
Kahramankazan Belediyesi´nden esnafa anlamlı destek
Kahramankazan Belediyesi´nden esnafa anlamlı destek
Kahramankazan Belediyesi´nden, pandemi tedbirleri doğrultusunda iş yerleri kapalı bulunan belediye kiracılarına ve diğer esnaflara anlamlı bir destek geldi.
Köşe bucak dezenfekte edilip, temizleniyor
Köşe bucak dezenfekte edilip, temizleniyor
Kahramankazan Belediyesi´nin koronavirüs salgınına karşı başlattığı topyekûn seferberlik hız kesmeden sürüyor.
Yaşam alanlarına mama ve yem bırakılıyor
Yaşam alanlarına mama ve yem bırakılıyor
Kahramankazan Belediyesi, sokakta ve doğada yaşayan can dostlarımızın, kış mevsiminin etkisini iyiden iyiye hissettiğimiz bu soğuk günlerde aç kalmamaları için yaşam alanlarına yakın noktalara kuru mama ve yem bırakıyor.
Kahramankazanlılar darbeci hainlerin peşini bırakmıyor
Kahramankazanlılar darbeci hainlerin peşini bırakmıyor
FETÖ darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazanlıların, yargılanmaların başladığı günden bu yana başlattığı adalet nöbeti sürüyor.
İhtiyaç sahipleri ve gelir kaybı yaşayanlar yalnız bırakılmadı
İhtiyaç sahipleri ve gelir kaybı yaşayanlar yalnız bırakılmadı
Kahramankazan Belediyesi, koronavirüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye´de de yarattığı olumsuzlukları en aza indirmek için başlattığı sosyal yardım seferberliği kapsamında, bu süreçte gelir kaybına uğrayan ve ihtiyaç sahibi vatandaşların 2020 boyunca yanında oldu.
Kahramankazan zabıtasında yılbaşı teyakkuzu
Kahramankazan zabıtasında yılbaşı teyakkuzu
Kahramankazan Belediyesi zabıta ekipleri 2021´ye sayılı günler kala denetimlerini sıklaştırdı.
“Online” şampiyonada 160 halterci podyuma çıktı
“Online” şampiyonada 160 halterci podyuma çıktı
Kahramankazan Belediyesi´nce, efsane haltercimiz Naim Süleyman adına belediyelerin halter takımları arasında düzenlenen ilk turnuva olma özelliğini taşıyan şampiyona, Kahramankazan Belediyesi Spor ve Kamp Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Sıcak yemekler vatandaşın ayağına götürülüyor
Sıcak yemekler vatandaşın ayağına götürülüyor
Kahramankazan Belediyesi, ihtiyaç sahibi, hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik yaptığı ücretsiz sıcak yemek servisi hizmetini pandemi sürecinde de aralıksız olarak sürdürüyor.
Budanan odunlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor
Budanan odunlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor
Çalışmalarında hiçbir kaynağı israf etmeden kullanan Kahramankazan Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı ağaç budama çalışmaları sonucunda elde ettiği odunları ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor.
Camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor
Camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor
Kahramankazan Belediyesi, ilçe genelindeki cami ve mescitlerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Kahramankazan´da karla mücadele seferberliği
Kahramankazan´da karla mücadele seferberliği
Kahramankazan Belediyesi, etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan kış aylarında vatandaşların mağdur olmaması için hazırlıklarını tamamladı.
Yaralı baykuş yaşama tutundu
Yaralı baykuş yaşama tutundu
Kahramankazan Belediyesi ekipleri, kanadından yaralanmış ve uçamayacak halde buldukları bir baykuşu tedavi ederek yaşama döndürdü.
Genç “cep herkülleri” dünya şampiyonasına damga vurdu
Genç “cep herkülleri” dünya şampiyonasına damga vurdu
Kahramankazan Belediyespor´un milli haltercileri Peru´da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası´na damga vurdu.
Kahramankazan´da sosyal yardımlar 365 gün sürüyor
Kahramankazan´da sosyal yardımlar 365 gün sürüyor
Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki hasta, yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmıyor.
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar