Kapattığınız mikrofon, milletimizin sesidir
Ankara Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı´nın ikinci birleşiminde, geçtiğimiz Pazartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından mikrofonunun sesi kısılan AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, Yavaş´a yeni sorular yönelterek, “ şov bitti, şimdi sıra gerçeklerde” dedi.
Tarih: 9.12.2020 17:34:14/ 660okunma / 0yorum

Yavaş´ın “isterseniz masada tepinin” sözünü de kendilerine iade ettiklerini söyleyen Köse, “Böyle seviyesizce konuşmak ancak size yakışırdı. Bu söylediğiniz masa üzerinde tepinme sözünüzü size aynen iade ediyorum” dedi.

Hukuksuzluğa sessiz kaldınız

Aralık Ayı Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı hareketli geçti. AK Parti Grup Başkan Vekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, söz alarak, Yavaş´a yeni sorular yöneltti, Yavaş´ın iddialarına da yanıt verdi. Ankaralılara Pazartesi günü gerçekleşen meclis toplantısında oynanan tiyatronun senaryosunu, aktörlerini ve perde arkasında yaşananları aktaracağını kaydeden Köse, Anayasa´yı ve Belediye Kanunu´nda yazan ilgili maddeleri hatırlatarak “Pazartesi meclis toplantımızda, bizim talebimiz; belediye meclisinin ilk gününde, herhangi bir meclis üyesinin en doğal hakkı olan, gündeme madde önerme talebiydi. Bu talebim uygun görülmedi. Benim talebim keyfi olarak o anda aklıma gelen, ben de böyle bir şey yapayım dediğim bir talep değildi. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Belediye Kanununda yazan ilgili maddeler gereği olarak kanunun meclis üyelerine verdiği haklar çerçevesinde bir talepti” dedi. CHP ve İyi Parti meclis üyelerinin de muhalefet partisi denilerek AK Parti Grubu´nun hakkının gasp edilmesine sessiz kaldıklarının da altını çizen Köse, “CHP ve İyi Parti meclis üyelerinin içine düştüğü durumu da tarif etmek istiyorum. Sizler de meclis üyesisiniz. Her meclis üyesinin kullanılması gereken bir hakkın gasp edilmesine sessiz kaldınız. Demediniz ki Sayın Yavaş, bunu yapamazsınız. Sizin vicdanınız yok mu? Sizin insafınız yok mu? Bu tavrınızda dolayı sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Ankaralıların huzurunda ayıplıyorum” dedi.

/resimler/2020-12/9/1737028542745.jpg

Kabile belediyeciliğinin kararı ile mikrofon kapattınız

Yavaş´ın meclis üyelerine daha evvel de kaba, despot, emir verici, hakaret edici bir tavır sergilediğini kaydeden Ak Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, Ankaralıların sesi olarak mecliste yer aldıklarını ve kapatılan mikrofonun da Ankaralıların sesi olduğunu yineledi. Köse, “Burada kapattığınız mikrofon, milletimizin mikrofonudur, Ankaralıların mikrofonudur. Verdiği vergilerin hesabını soran, yapmadığı hizmetlerle öğünenlerin maskesini düşüren, bunun için söz alan, milletin temsilcisi olan meclis üyelerinin mikrofonudur kapattığınız mikrofon. Sizin bu davranışınız kabile belediyeciliğinin bir kararı anlaşılan” dedi.

Makyajınız dökülmeye başladı, maskeniz düşüyor

Yavaş´ın meclis yönetme şeklini Ankaralıların er geç öğreneceğinin altını çizen Köse, sosyal medya belediyeciliği ile algı ile Yavaş´ın meclis üyelerine nasıl davrandığını, meclisi yönetme şeklini örttüğünün de altını çizdi. Gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkacağını vurgulayan Köse, “Kıymetli Ankaralıların sizi tanıması için bizim bir şey yapmamıza gerek yok, kalmayacak da. Makyajınız döküldü, maskeniz düşüyor” dedi. 

/resimler/2020-12/9/1737218855577.jpg

Hesap ver Mansur Yavaş

Geçtiğimiz ay gerçekleşen bütçe görüşmelerinde sordukları 10 milyarlık bütçeyi ne yaptınız? sorusunu sormaya devam edeceklerini vurgulayan Köse, Yavaş´ın göreve geldiği iki yıllık süreçte sürekli geçmiş dönemden bahsettiğinin altını çizerek, “Hangi eserinizle milletin karşısına çıkacaksınız. İki yılda bütçede size teslim edilen 10 milyarın hesabını vermeden milletin karşısına nasıl çıkacaksınız. Önümüzdeki yıllarda bir 15 milyar daha ekleniyor haneye. Bu milyarların hesabını nasıl vereceksiniz. Ne yaptınız ki Ankaralıların ekonomisi arttı da zenginleşti Ankaralılar” dedi. Trol gazetecilerin de Yavaş´a destek vermek zorunda kaldıklarını belirten Köse, “dökülen makyajınızı düzeltmeye çalışıyorlar” dedi.

Kral çıplak

Yavaş´a ittifak yaptığı partinin mensuplarının bile inancını kaybettiğini kaydeden Köse, “Sizinle birlikte çalışanlar bile sizin yakın mesai arkadaşlarınız bile kral çıplak diyor, sizin haberiniz yok bundan. Sahnede kabilenizle birlikte tiyatro oynarken, millet gülüyor size. Sizi sanal alemde güya korumaya aldıkları için, siz fark etmiyorsunuz, her tarafınız görünüyor Sayın Başkan” dedi.

İmar dairesinden çıkmayan meclis üyelerinizden haberiniz var mı?

Yavaş´a Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin İmar Müdürlüğü´nden çıkmayan meclis üyelerini ve dosya takipleri yapanları bilip bilmediklerini soran Köse, “İmar dairesinden çıkmayan meclis üyelerinden haberiniz var mı? İmarda dosya takibi yapanları biliyor musunuz?, Dünyalık konusunda hızla yükselen meclis üyeleri varmış. Bunlardan haberiniz yoksa ABB´yi kim yönetiyor diye sorarlar? Eğer haberiniz varsa sizde mi bu işlerin içindesiniz diye sorarlar. Yok değilseniz bu işlerle ilgili herhangi bir işlem, soruşturma açtınız mı? Haberiniz varsa herhangi bir aksiyonunun oldu mu? İmar dosyalarını takip eden, ilgili firmalarla görüşen, bağlantı kuran, meclis üyeleri ve birtakım şahıslar olduğu yönünde bilgiler geliyor. Eski dosyaları gündeme yeniden ısıtıp ısıtıp getirilmesinin arkasında bu motivasyonun mu yatıyor yoksa? Buradan soruyorum. Bu imar konularında firmalarla veya ilgili şahıslarla direkt ya da dolaylı olarak TOGO olayında olduğu gibi herhangi bir görüşme veya anlaşma yaptınız mı?” dedi. Yavaş´ın sorulara cevap vermesi gerektiğini belirten Köse, sorularını art arda sıraladı “ Sizin bilginiz dahilinde bu dosyalarla ilgili görev verdiğiniz meclis üyeleri ya da koordinatör sıfatlı şahıslar var mı?, Onlara herhangi bir dosya ile ilgili görev verdiniz mi? Bu görüşmelerin sonuçları nedir?, Çözdüğünüz sonuç, aldığınız işler var mı? Bu sorularımıza da cevap verilmesi gerekir” dedi.

Tepinmeyi iyi bilirsiniz

Yavaş´a göreve geldikleri günden itibaren sürekli her konuşmasında savcılığa gideceğiz sözünü hatırlatan Köse, “ Savcılığın yolunu mu bulamıyorsunuz” dedi. Konunun ABB Başkanı Yavaş tarafından sürekli istismar edildiğini belirten Köse, “Elinizde bir belge, bilgi var da bugüne kadar ilgili yerlere vermediyseniz suç işlemiş olursunuz. İhale yolsuzluğu ve benzeri bilgi varsa, bunu bekletmek de suçtur. Bakın suç işliyorsunuz gibi bir şey söylüyorsunuz sürekli. Aradan iki yıl geçmiş hala ilk günkü iştahla bu kelimeleri kullanıyorsunuz. Ancak artık sorarlar neden bu belgeleri beklettiniz. Ara ara gündem oluşturmak mı amacınız. Elinizde bilgi, belge varsa artık ilgili yerlere verin. Bu konular üzerinde tepinip, tepinip, tepinmeyi en iyi bilenlerdensiniz, çok yaptığınız için antrenmanlısınız. Bu konular üzerinde tepinip tepinip durmayın. Artık cılkı çıktı. İnanırlığınız kalmadı” dedi.

3Y 

Ak Parti olarak yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadelenin en önemli ilkleri olduğunun da altını çizen Köse, AK Parti´nin yolsuzluklarla mücadelesine 1 Mart 2003 tarihinde yeni ihale yasasını meclisten geçirerek başladığını ve halen devam ettiğini, yoksullukla mücadelede yapılanların destan olduğunu ve yasaklarla da mücadelesine mikrofonlarının bile kapatılmasına rağmen mücadele ettiklerinin altını çizdi.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VATAN PARTİSİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI RAMAZAN DAYANIŞMASI BAŞLATTI
VATAN PARTİSİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI RAMAZAN DAYANIŞMASI BAŞLATTI
Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar için gıda kolileri hazırladı.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ AKSARAY İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ AKSARAY İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
MHP Aksaray İl Başkanlığı, İl Özel İdaresinde gerçekleştirilen toplantıyla ilgili açıklama yaptı.
TAHA  SARI GÜVEN TAZELEDİ
TAHA SARI GÜVEN TAZELEDİ
AK Parti Kızılcahamam Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresini yaptı
Serokcan´dan nağmeler!
Serokcan´dan nağmeler!
Hikayeyi bilirsiniz.. Bazen dile getirilir. Benimde bugün konu edinmemin nedeni, "siyasi yılan" Ahmet Davutoğlu´nun, "MHP´nin oylarını ben alacağım" yönündeki basına yansıyan beyanı..
MHP ANKARA İL KONGRESİ DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ´NDE YAPILDI
MHP ANKARA İL KONGRESİ DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ´NDE YAPILDI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi Etimesgut Belediyesi Devlet Bahçeli Tesisleri´nde gerçekleşti.
MHP Ankara İl Başkanı Sayın Turgay BAŞTUĞ´un basın açıklaması
MHP Ankara İl Başkanı Sayın Turgay BAŞTUĞ´un basın açıklaması
MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, CHP Ankara İl Başkanının twetterdan yaptığı açıklamaya karşı bir basın açıklaması yaptı.
MHP verdiği sözü tuttu
MHP verdiği sözü tuttu
23 Haziran İBB seçim sürecinde vatandaşların “Siyasiler mahallemizi seçim dönemlerinde ziyaret ediyor. Siz bizi seçimden sonra da ziyaret edin” şeklindeki talep karşılık buldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter 23 Hazirandan sonra ziyaret sözü verdiği Ümraniye İlçesi Gerdan Sokak sakinlerini ziyaret etti ve sorunlarını dinledi.
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI SİNAN ATEŞ´İN İSTANBUL SEÇİM AÇIKLAMASI
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI SİNAN ATEŞ´İN İSTANBUL SEÇİM AÇIKLAMASI
"Kıyasıya bir savaştı bu, Haç´la Hilâl´in, Batı´yla Doğu´nun, iman´la inkâr´ın savaşı..." -Cemil Meriç
AKSAKAL: “Türkiye´nin Güvenliği Herşeyden Önemlidir.”
AKSAKAL: “Türkiye´nin Güvenliği Herşeyden Önemlidir.”
DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan´ın Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR´a gönderdiği mektup içeriği konusunda bir açıklama yaptı.
MHP Sincan İlçe Başkanı Oğuzhan Alkan´ın Bayram Mesajı
MHP Sincan İlçe Başkanı Oğuzhan Alkan´ın Bayram Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi Sincan İlçe Başkanı Oğuzhan Alkan Bayram Öncesi Sincanlıların Ramazan Bayramını Yayınladığı Mesaj İle kutladı.
Başkan Alkan´ın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı
Başkan Alkan´ın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı
MHP Sincan İlçe Başkanı Oğuzhan ALKAN´dan 3 Mayıs Milliyetçiler günü dolayısıyla ilgili yaptığı açıklama.
Bahçeli Twitter´dan önemli açıklamalar yaptı
Bahçeli Twitter´dan önemli açıklamalar yaptı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından önemli açıklama yaptı.
Bahçeli; Kahramankazan bizim için önemli, birlik ve beraberlik içinde çalışın
Bahçeli; Kahramankazan bizim için önemli, birlik ve beraberlik içinde çalışın
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,partisinin il başkanları toplantısından sonra Ankara´ya dönerken kendisini Kahramankazan girişinde bekleyen AK Parti´li ve MHP´li vatandaşlarla sohbet etti.
Bahçeli´den güvenli bölge açıklaması
Bahçeli´den güvenli bölge açıklaması
MHP lideri Devlet Bahçeli il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.
MHP´li YÖNTER “657 Devlet Memurları Kanunu´nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Verdi
MHP´li YÖNTER “657 Devlet Memurları Kanunu´nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Verdi
MHP´li Yönter, 657 Devlet Memurları Kanununda hastalık ve refakat izni başlığında değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi verdi.
AKSAKAL´dan AKINCI´ya Kutlama Mesajı
AKSAKAL´dan AKINCI´ya Kutlama Mesajı
DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, KKTC´nin kuruluşunun 35. yılı sebebiyle Cumhurbaşkanı Mustafa AKINCI´ya bir kutlama mesajı gönderdi.
MHP´NDE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLIYOR
MHP´NDE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLIYOR
Milliyetçi Hareket Partisinden, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimleri için Belediye Başkan, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclis Üyeliği için başvurular başlıyor.
BÜLENT ECEVİT Kabri Başında Anıldı
BÜLENT ECEVİT Kabri Başında Anıldı
Demokratik Sol düşüncenin kuramcısı ve Demokratik Sol Parti´nin kurucusu Bülent ECEVİT, ölümünün 12. yılında kabri başında anıldı.
CHP Etimesgut İlçe Cumhuriyet´in 95. Yılını Kutladı
CHP Etimesgut İlçe Cumhuriyet´in 95. Yılını Kutladı
Cumhuriyetin 95. yıl dönümü dolayısıyla CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.
ARTIK YENİDEN DSP
ARTIK YENİDEN DSP
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL başkanlığında DSP İl Başkanları ve Parti Meclisi Üyeleri, DSP Genel Merkezinde toplandı.
CHP Etimesgut İlçe Örgütü Aşure Dağıttı
CHP Etimesgut İlçe Örgütü Aşure Dağıttı
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Muharrem ayı dolayısıyla CHP´nin yeni İlçe binası önünde düzenlediği programda vatandaşlara aşure dağıttı.
DOLAR
8.0514
EURO
9.6802
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar