KARAKOÇ:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL, OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR´
Milliyetçi Hareket partisi Diyarbakır Milletvekili Adayı Siyasetçi Mehmet Teyar Karakoç, bir Kurban Bayramı´na daha kavuşmanın, manevi hazzı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Tarih: 19.7.2021 12:38:07/ 359okunma / 0yorum

Mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla, bir kutlama mesajı yayınlayan MHP Diyarbakır Milletvekili Adayı ve Eski il Başkanı Siyasetçi Mehmet Teyar Karakoç mesajında duygularını şöyle dile getirdi:

GELECEĞE YÖNELİK UMUTLARIMIZI, HER DEM DİRİ TUTUYORUZ

‘Yardımlaşma, dayanışma, huzur, kardeşlik ve tüm güzelliklerin harman olduğu, rahmet, merhamet ve mağfiret bulutlarının adeta sağnak sağnak kâinata yağdığı, özel bir zaman dilimine bir kez daha ulaşmış bulunmaktayız.

Manevi bir atmosferin alabildiğine yaşandığı, bizleri mutluluğa ve huzura boğan, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın en veciz örneklerinin yaşandığı günlerdir bayramlar. Bu vesileyle, toplumsal hayatımız açısından özel bir değeri ve yeri vardır bayramlarımızın.

,Sabahın ilk ışıklarıyla Camilere akın ederek, huşu içinde kıldığımız Bayram Namazımız, sonrasında herkesin birbiriyle bayramlaştığı, çocuklar, yetimler ve ekonomik durumları iyi olmayan ailelerin sevindirildiği, kabristanlara akın edip, ebediyete intikal etmiş merhumlarımıza, Yüce Rabbimiz´den rahmet ve merhamet dilediğimiz, kutlu bir zaman dilimine, şükürler olsun ki, bir kez daha kavuşmuş bulunmaktayız.

Kırgınlıklar ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, büyüklerin ellerinden öpülen, hoşgörü ve sükûnetin tesis edildiği bir mana iklimini, hep beraber yaşamaktayız.

Hak Dinimiz İslam ile müşerref olduğumuz kutlu asırlardan bu yana İnanç, ihlâs, coşku ve heyecanla kutladığımız bir Kurban Bayramını daha idrak etmek, ne büyük mutluluk ve ayrıcalık.

Cenab-ı Allah´a; manen yaklaşma ve aynı zamanda yakınlaşmanın en yoğun olarak hissedildiği, manevi duyguların en üst noktada yaşandığı müstesna günlerden olan Kurban Bayramı, aynı zamanda Rahmani lütuflar, nimetler, rahmet ve bereketin bütün kâinata dağıtıldığı kutsi bir zamanı da kapsamaktadır.

Yüce Rabbimiz´in, emirlerinden olan kurban ibadeti, yüzyıllardan bu yana ekonomik durumları elverişli olmayan aileleri sevindirip, gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan bir işlevi bulunmaktadır. Sinesinde bulunan Zekât ve Fitre ibadetleri ile, kardeşlik duygularını arttıran, sosyal kaynaşmaya vesile olan, yardımlaşma duygularını harekete geçirerek zorda olanları hatırlatan Kurban Bayramı, toplumsal ahenk ve işleyişin manevi vasıtaları arasında da yer almaktadır´.

BU VATAN İÇİN MÜCADELEMİZ, KIYAMETE KADAR SÜRECEK

MHP Diyarbakır Milletvekili Adayı ve Eski İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, sözlerine şöyle devam etti:

‘Zaman zaman devlet büyüklerimizin de dile getirdiği gibi, ‘Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili´ bir coğrafyada yaşıyoruz.

Bizi önlerinde diz çöktürmek, onlara el açmamızı sağlamak için, bir takım şer güçlerin, karanlık mahfillerde hazırladıkları kanlı tezgâhlarını, birer birer yüzlerinde parçaladık millet olarak. Sözde küresel, fakat gerçekte ödlek güçler olan, tarih boyunca da defalarca kez onları hüsrana uğrattığımızı bildikleri için, karşımıza çıkmaya cesaret edememekte, eli kanlı terör örgütleri üzerinden vekâletler savaşıyla bizi akıllarınca yıpratmaya çalışmaktalar.

HER KES ŞUNU ÇOK İYİ BİLMELİ Kİ, TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL. OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün tek teminatı ve güvencesi olan Milliyetçi Hareket partisinin, yürekli ve dirayetli genel başkanı, bilge adam Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, milliyetçı ülkücü kadrolar tek vücut olarak, Cumhur İttifakı ile, bir yandan ülkemiz genelinde hizmetler zincirine yeni halkalar eklerken, öte yandan, eli kanlı şer güçlerede, hadlerini bildirmeye ve oyunlarını bozmaya devam etmekteler.

Genelde Ülkemizin, Özelde ise bölgemiz güneydoğunun terör örgütlerinden temizlenerek huzur ortamının sağlandığı, birlik ve beraberliğin süratle pekiştiği şu önemli zaman diliminde mübarek kurban bayramını idrak edeceğiz. Bir olacağız, birlikte olacağız. diri olacağız. Allah´ın izni ile hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız. Bu duygu ve düşünceler ışığında, aziz milletimiz ve Türk İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı´nı en halisane duygularımla kutluyorum.

Bu mübarek ve müstesna günlerin, milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olacağı inancıyla vatanımız başta olmak üzere, Ümmeti Muhammed´e ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur dolu günleri beraberinde getirmesini, Yüce Rabbim´den niyaz ediyorum´.

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılacak.
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına  yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, şiddete maruz kalan kadınların ilk başvurduğu mekanizmalar arasında kolluk kuvvetlerinin yer aldığını belirterek, “ İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle, 5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik” dedi.
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen  Gençlerin Üniversite Başarısı
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen Gençlerin Üniversite Başarısı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen gençlerden bu yıl sınava giren 241´i üniversiteli oldu. Korunma ve bakım altındaki gençler üniversitelerin sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, mühendislik, öğretmenlik, hukuk, psikoloji ve diş hekimliği bölümlerine yerleşti
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan “6284 sayılı Kanun Kapsamında Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ  BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İşçi ceza paraları kapsamında desteklenen “Dijital Dönüşüm Ve Becerilerin Arttırılması Yoluyla Çalışanların Sürdürülebilir Eğitime Erişiminin Sağlanması” projesi kabul edilerek uygulanmaya başlandı.
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM”  24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM” 24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
24 Eylül´de sinemalarda gösterime girecek olan “İşsiz Adam” filminin galası Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde pandemi kuralları dikkate alınarak yapıldı.
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, ebeveynleri ceza infaz kurumunda bulunan çocuklar ile ceza infaz kurumlarında ebeveynleriyle kalan ve denetimli serbestlik yükümlüsü çocuklardan, cezaevinden çıktıktan sonra korunma ihtiyacı olanların sosyal hizmet modelleriyle destekleneceğini bildirdi.
"ÇÖLDE ÇAY" DEĞİL.... "LİNÇTE ÇAY..."
"ÇÖLDE ÇAY" DEĞİL.... "LİNÇTE ÇAY..."
Gazeteci Fuat Uğur´un Ankara Belediyesi´nin Ankara Altındağ´da bıçaklanma olayından sonra sabıkalı bir grup tarafından Suriyelilere başlatılan linç girişimine katılanlara "çay servisi" yapıldığı iddiası Ankara gündemini karıştırdı.
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız İle UN Women Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme İçin Proje Başlatıyor
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız İle UN Women Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme İçin Proje Başlatıyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) kadınlar ve erkekler arasında var olan fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırarak, herkesin eşit ve adil bir şekilde hak, fırsat ve imkanlardan faydalanmasını sağlamak için ortak proje başlatıyor.
HASVAK´tan Antalya Manavgat için dayanışma eli
HASVAK´tan Antalya Manavgat için dayanışma eli
HASVAK, Antalya bölgesinde yangından zarar gören yaşlı ve hastalara destek olmak amacıyla harekete geçti. HASVAK, metal ranza, yatak ve battaniyeden oluşan yardım malzemelerini taşıyan bir kamyonu Antalya Aksu Kaymakamlığına gönderdi.
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASININ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASININ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Öz İplik İş Sendikasının 44. Kuruluş Yıldönümü, 6 Ağustos 2021 tarihinde Ankara´da kutlandı.
Kadın konukevlerinde hizmet  alan kadınlara “istihdam” desteği
Kadın konukevlerinde hizmet alan kadınlara “istihdam” desteği
Bakan Yanık: “2021 yılında konukevlerimizdeki 163 kadını meslek sahibi yaptık”
ÖZ İPLİK İŞ Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı
ÖZ İPLİK İŞ Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı
ÖZ İPLİK İŞ Ankara´daki yeni Genel Merkezinde hizmet vermeye başladı.
Bakan Yanık´tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir´in ailesine başsağlığı telefonu
Bakan Yanık´tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir´in ailesine başsağlığı telefonu
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris´te yangın söndürme ekiplerine gönüllü olarak motoruyla su taşırken dumandan etkilenerek hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir´in ailesini arayarak başsağlığı diledi.
“HER SİPARİŞE BEŞ FİDAN”
“HER SİPARİŞE BEŞ FİDAN”
Açık Hava Reklam sektöründe Türkiye çapında hizmet veren ve kısa zamanda aldığı ödüller ile dikkat çeken, Ankara firmalarından Graftime Reklam, Son zamanlarda ülke genelinde çıkan ve doğaya büyük zararlar veren yangınlar sonrası TEMA Vakfı aracılığı ile “Her Tabela Siparişine 5 Fidan” kampanyası başlattı.
ETKİNLİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ORTAK TALEPLE SESLENDİ
ETKİNLİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ORTAK TALEPLE SESLENDİ
Davet ve etkinlik sektörü temsilcileri, bayram tatilinin yarattığı insan hareketliliği nedeniyle tırmanışa geçen vaka sayıları karşısında ortak bir açıklama yaparak etkinlik firmalarının görüşlerini kamuoyu ile paylaştılar.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018´in başından bugüne kadar meydana gelen deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara ulaştırılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hesaplarına 130,4 milyon lira nakdi destek verildiğini bildirdi.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli güreşçi Sinan Sadak´ı telefonla arayarak tebrik etti
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli güreşçi Sinan Sadak´ı telefonla arayarak tebrik etti
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul´da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Sinan Sadak´ı telefonla tebrik etti.
Bakan Yanık: “Afet dönemlerinde de şiddet mağduru kadınlarımız, hizmetlerimize kesintisiz ulaşacak”
Bakan Yanık: “Afet dönemlerinde de şiddet mağduru kadınlarımız, hizmetlerimize kesintisiz ulaşacak”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, afet ve acil durumlarda şiddetle mücadelenin kesintiye uğramaması için koruyucu ve önleyici hizmetleri etkin bir şekilde sürdüreceklerini belirterek, “Şiddet mağduru kadınlarımızın, hizmetlerimize erişimde aksaklık yaşamaması için tedbirlerimizi arttırıyoruz” dedi.
Rize´de selden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon lira kaynak
Rize´de selden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon lira kaynak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Rize´de selden etkilenen vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 1 milyon lira kaynak aktarıldı.
15 Temmuz Modern Zaman İstiklal mücadelesi
15 Temmuz Modern Zaman İstiklal mücadelesi
15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazilerle yemekte bir araya gelen Bakan Yanık, “15 Temmuz hepimiz açısından, tüm millet açısından aslında bir modern zaman istiklal mücadelesi. Bu millet Çanakkale´de, Sakarya´da hangi ruhla, hangi iradeyle direnç gösterdiyse 15 Temmuz´da da aynı iradeyle ortaya çıktı” dedi.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar