KARAKOÇ:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL, OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR´
Milliyetçi Hareket partisi Diyarbakır Milletvekili Adayı Siyasetçi Mehmet Teyar Karakoç, bir Kurban Bayramı´na daha kavuşmanın, manevi hazzı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Tarih: 19.7.2021 12:38:07/ 651okunma / 0yorum

Mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla, bir kutlama mesajı yayınlayan MHP Diyarbakır Milletvekili Adayı ve Eski il Başkanı Siyasetçi Mehmet Teyar Karakoç mesajında duygularını şöyle dile getirdi:

GELECEĞE YÖNELİK UMUTLARIMIZI, HER DEM DİRİ TUTUYORUZ

‘Yardımlaşma, dayanışma, huzur, kardeşlik ve tüm güzelliklerin harman olduğu, rahmet, merhamet ve mağfiret bulutlarının adeta sağnak sağnak kâinata yağdığı, özel bir zaman dilimine bir kez daha ulaşmış bulunmaktayız.

Manevi bir atmosferin alabildiğine yaşandığı, bizleri mutluluğa ve huzura boğan, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın en veciz örneklerinin yaşandığı günlerdir bayramlar. Bu vesileyle, toplumsal hayatımız açısından özel bir değeri ve yeri vardır bayramlarımızın.

,Sabahın ilk ışıklarıyla Camilere akın ederek, huşu içinde kıldığımız Bayram Namazımız, sonrasında herkesin birbiriyle bayramlaştığı, çocuklar, yetimler ve ekonomik durumları iyi olmayan ailelerin sevindirildiği, kabristanlara akın edip, ebediyete intikal etmiş merhumlarımıza, Yüce Rabbimiz´den rahmet ve merhamet dilediğimiz, kutlu bir zaman dilimine, şükürler olsun ki, bir kez daha kavuşmuş bulunmaktayız.

Kırgınlıklar ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, büyüklerin ellerinden öpülen, hoşgörü ve sükûnetin tesis edildiği bir mana iklimini, hep beraber yaşamaktayız.

Hak Dinimiz İslam ile müşerref olduğumuz kutlu asırlardan bu yana İnanç, ihlâs, coşku ve heyecanla kutladığımız bir Kurban Bayramını daha idrak etmek, ne büyük mutluluk ve ayrıcalık.

Cenab-ı Allah´a; manen yaklaşma ve aynı zamanda yakınlaşmanın en yoğun olarak hissedildiği, manevi duyguların en üst noktada yaşandığı müstesna günlerden olan Kurban Bayramı, aynı zamanda Rahmani lütuflar, nimetler, rahmet ve bereketin bütün kâinata dağıtıldığı kutsi bir zamanı da kapsamaktadır.

Yüce Rabbimiz´in, emirlerinden olan kurban ibadeti, yüzyıllardan bu yana ekonomik durumları elverişli olmayan aileleri sevindirip, gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan bir işlevi bulunmaktadır. Sinesinde bulunan Zekât ve Fitre ibadetleri ile, kardeşlik duygularını arttıran, sosyal kaynaşmaya vesile olan, yardımlaşma duygularını harekete geçirerek zorda olanları hatırlatan Kurban Bayramı, toplumsal ahenk ve işleyişin manevi vasıtaları arasında da yer almaktadır´.

BU VATAN İÇİN MÜCADELEMİZ, KIYAMETE KADAR SÜRECEK

MHP Diyarbakır Milletvekili Adayı ve Eski İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, sözlerine şöyle devam etti:

‘Zaman zaman devlet büyüklerimizin de dile getirdiği gibi, ‘Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili´ bir coğrafyada yaşıyoruz.

Bizi önlerinde diz çöktürmek, onlara el açmamızı sağlamak için, bir takım şer güçlerin, karanlık mahfillerde hazırladıkları kanlı tezgâhlarını, birer birer yüzlerinde parçaladık millet olarak. Sözde küresel, fakat gerçekte ödlek güçler olan, tarih boyunca da defalarca kez onları hüsrana uğrattığımızı bildikleri için, karşımıza çıkmaya cesaret edememekte, eli kanlı terör örgütleri üzerinden vekâletler savaşıyla bizi akıllarınca yıpratmaya çalışmaktalar.

HER KES ŞUNU ÇOK İYİ BİLMELİ Kİ, TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL. OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün tek teminatı ve güvencesi olan Milliyetçi Hareket partisinin, yürekli ve dirayetli genel başkanı, bilge adam Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, milliyetçı ülkücü kadrolar tek vücut olarak, Cumhur İttifakı ile, bir yandan ülkemiz genelinde hizmetler zincirine yeni halkalar eklerken, öte yandan, eli kanlı şer güçlerede, hadlerini bildirmeye ve oyunlarını bozmaya devam etmekteler.

Genelde Ülkemizin, Özelde ise bölgemiz güneydoğunun terör örgütlerinden temizlenerek huzur ortamının sağlandığı, birlik ve beraberliğin süratle pekiştiği şu önemli zaman diliminde mübarek kurban bayramını idrak edeceğiz. Bir olacağız, birlikte olacağız. diri olacağız. Allah´ın izni ile hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız. Bu duygu ve düşünceler ışığında, aziz milletimiz ve Türk İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı´nı en halisane duygularımla kutluyorum.

Bu mübarek ve müstesna günlerin, milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olacağı inancıyla vatanımız başta olmak üzere, Ümmeti Muhammed´e ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur dolu günleri beraberinde getirmesini, Yüce Rabbim´den niyaz ediyorum´.

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kurtuluş Parkı protokolüne Vatan Partisi´nden tepki
Kurtuluş Parkı protokolüne Vatan Partisi´nden tepki
Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile TED Üniversitesi arasında Ankara´nın simge mekanlarından olan Kurtuluş Parkı´na ilişkin imzalanan protokole karşı açıklama yaptı.
Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Sayın Derya  Yanık´ın Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı
Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık´ın Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı
Bakan Yanık, bugün Dünya Çocuk Hakları Günü´nün kutlandığını belirterek, “Haklarınızı sonuna kadar savunacağıma ve sizlere güzel bir dünya bırakmak için çalışacağıma söz veriyorum” ifadesini kullandı.
Tarihten bir kesitten günümüze yansıyanlar!
Tarihten bir kesitten günümüze yansıyanlar!
Güneş Motel´de partilerinden istifaları sonrası transfer edilenlerden Tuncay Mataracı, Hilmi İşgüzar ve Şerafettin Elçi, 12 Eylül sonrası çeşitli suç isnatları ve rüşvet alma iddiasıyla Yüce Divana sevk edildiler. Yargılama sonucu Mataracı 36 yıl. İşgüzar 9 yıl, 8 ay.. Elçi ise 2,5 yıl ceza aldı...
Bakanlık Kasım ayında 172 Milyon TL  Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi Yapacak
Bakanlık Kasım ayında 172 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi Yapacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay düzenli olarak yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin başladığını ve ayın 15´ine kadar tamamlanacağını bildirdi.
Asgari ücret vergi dışı bırakılmalı
Asgari ücret vergi dışı bırakılmalı
ÖZ İPLİK İŞ Genel Başkanı Rafi AY, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” (EYT) ve 2022´de uygulanacak “Asgari Ücret” konusunda son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere yönelik bir açıklama yaptı.
Sokakta Çalıştırılan ve Dilendirilen Çocuklarla İlgili Önlem Alındı
Sokakta Çalıştırılan ve Dilendirilen Çocuklarla İlgili Önlem Alındı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ülke genelinde 320 mobil ekibin tespit ettiği sokakta çalıştırılan veya dilendirilen 27.520 çocukla ilgili önlem alındığını bildirdi.
Aile Danışmanlığı Hizmeti alan ailelerin, evlilikleri daha sağlıklı oluyor
Aile Danışmanlığı Hizmeti alan ailelerin, evlilikleri daha sağlıklı oluyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan Aile Danışmanlığı Hizmeti alan aileler, bu hizmetin evliliklerinin sağlıklı yürütülmesinde önemli katkısı olduğunu söyledi.
Bakan Yanık: “2023 yıl sonuna kadar toplamda 2 bin 320 kapasiteli 23 huzurevini hizmete açacağız”
Bakan Yanık: “2023 yıl sonuna kadar toplamda 2 bin 320 kapasiteli 23 huzurevini hizmete açacağız”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2021 yılı Eylül ayı itibarıyla bakanlığa bağlı 16 bin 509 kapasiteli 163 huzurevinde yaklaşık 14 bin kişiye hizmet sunulduğunu belirterek, “2023 yıl sonuna kadar toplamda 2 bin 320 kapasiteli 23 huzurevini daha hizmete açacağız” dedi.
Bakan Yanık: “Bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerimize  1,5 milyon TL tutarında destek verdik”
Bakan Yanık: “Bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerimize 1,5 milyon TL tutarında destek verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Yükseköğrenim Yardımı kapsamında bu yıl içerisinde üniversite öğrencilerine 1,5 milyon TL tutarında destek verdiklerini açıkladı.
Bakan Derya Yanık Sosyal ve Ekonomik Destek´ten yararlanan çocukları ağırladı
Bakan Derya Yanık Sosyal ve Ekonomik Destek´ten yararlanan çocukları ağırladı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Bakanlığın sunduğu Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlanan ve düzenlenen geziyle Ankara´yı ilk kez ziyaret eden çocuklarla Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübünde bir araya geldi.
Bakanlık, şiddet mağduru kadınlara yönelik  yeni bir hizmet modelini hayata geçiriyor
Bakanlık, şiddet mağduru kadınlara yönelik yeni bir hizmet modelini hayata geçiriyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 12 yaş üstü erkek çocuğu olan şiddet mağduru kadınlar için yeni bir hizmet modelini hayata geçirdiklerini belirterek, “Türkiye´de ilk defa Ankara ve İstanbul´da 12 yaş üstü erkek çocuğu olan şiddet mağduru kadınlara yönelik hizmet birimleri oluşturduk” dedi.
Derya Yanık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları  Günü´nde Kız Çocuklarıyla Bir Araya Geldi
Derya Yanık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü´nde Kız Çocuklarıyla Bir Araya Geldi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Yanık, Ankara Çocuk Evleri Sitesi´nde korunma ve bakım altında olan farklı yaş gruplarındaki kız çocukların katıldığı etkinlikte çocukların anlattığı masalları dinledi, onlara “Bir İnci Masalı”nı anlatarak, Dünya Kız Çocukları Günü´nü kutladı.
ETİMESGUTLU YOZGATLILAR DERNEĞİNDEN VEFA VE TEŞEKKÜR ETKİNLİĞİ
ETİMESGUTLU YOZGATLILAR DERNEĞİNDEN VEFA VE TEŞEKKÜR ETKİNLİĞİ
Etimesgut Yozgatlılar Dayanışma Yardımlaşma Derneği tarafından daha önce dernek başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişiler için vefa ve teşekkür etkinliği düzenledi.
DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANINDAN, TÜRKİYE´YE TEŞEKKÜR
DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANINDAN, TÜRKİYE´YE TEŞEKKÜR
Doğu Türkistan Cumhur Başkanı Abduvali Buğrahan Osman, Türkistan ayrı bir devlettir.
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN "TİFÜS"E ANLAYACAĞI DİLDEN CEVAP: İNGİLİZCE TWİTTER HESABI AÇTILAR
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN "TİFÜS"E ANLAYACAĞI DİLDEN CEVAP: İNGİLİZCE TWİTTER HESABI AÇTILAR
ABD´de parlamenter Dina Titüs eliyle FETÖ komplosuna maruz kalan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, haklarında kurulan tezgahı uluslararası topluma doğrudan anlatabilme ve kuruluşu daha yakından tanıtabilme amacıyla İngilizce Twitter hesabı açtı.
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılacak.
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına  yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, şiddete maruz kalan kadınların ilk başvurduğu mekanizmalar arasında kolluk kuvvetlerinin yer aldığını belirterek, “ İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle, 5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik” dedi.
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen  Gençlerin Üniversite Başarısı
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen Gençlerin Üniversite Başarısı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen gençlerden bu yıl sınava giren 241´i üniversiteli oldu. Korunma ve bakım altındaki gençler üniversitelerin sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, mühendislik, öğretmenlik, hukuk, psikoloji ve diş hekimliği bölümlerine yerleşti
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan “6284 sayılı Kanun Kapsamında Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ  BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İşçi ceza paraları kapsamında desteklenen “Dijital Dönüşüm Ve Becerilerin Arttırılması Yoluyla Çalışanların Sürdürülebilir Eğitime Erişiminin Sağlanması” projesi kabul edilerek uygulanmaya başlandı.
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM”  24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM” 24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
24 Eylül´de sinemalarda gösterime girecek olan “İşsiz Adam” filminin galası Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde pandemi kuralları dikkate alınarak yapıldı.
DOLAR
13.6801
EURO
15.4548
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar