KEÇİÖREN´E MODERN VE AKILLI SERA
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ovacık bölgesine kurulacak olan ‘modern ve akıllı´ seranın temel atma törenine katıldı.
Tarih: 24.8.2020 18:17:34/ 190okunma / 0yorum

Altınok, “Parklarımızda ihtiyacımız olan bitkileri dışarıdan almak yerine seramızda üreteceğiz. Bitki için dünya kadar para veriyoruz. Hem kendi ihtiyacımız olan bitkileri hem kamu kurum ve kuruluşlarımızın hem de vatandaşlarımızın ihtiyacı olan bitkileri buradan karşılayacağız. Seramız 6 ay içerisinde faaliyete geçecek.” dedi.

“EN ÇOK PARK KEÇİÖREN´DE”
Temel atma töreni sonrasında seraya ilişkin bilgiler veren Altınok, Keçiören ve Ankara´ya 2 bin 880 metrekare büyüklüğünde bir sera kazandırdıklarını söyledi. Belediyenin bitki ihtiyaçlarının ve ilçede bulunan 450 adet parkın peyzajı için ihtiyaç duyulan bitkilerin bu seradan temin edileceğini de belirten Altınok, Türkiye´de en çok parkın bulunduğu ilçenin Keçiören olduğunu vurguladı.

“ATA TOHUMLARINI KÖYLERİMİZDE ÜRETECEĞİZ”
Keçiören´e bağlı köylerde çiftçilere ücretsiz tohum ve sebze fidesi desteğinde bulunulduğuna da dikkati çeken Altınok, şunları söyledi:

“Bu sene çiftçilerimize sebze fidesi dağıttık. Dört köyümüz var ve ata tohumlarını burada üreteceğiz. Köylümüze dağıttığımız sebzeler mahsul vermeye başladı. Vatandaşlarımız fidelerini dikiyorlar; domates, patlıcan, biberler, salatalık gibi sebzeleri taze taze tüketiyorlar. Bir taraftan onları teşvik etmeye de devam edeceğiz. Ovacık bölgemizde belediyemize ait bir de bostanımız var. Tamamen organik üretim yapıyoruz. Belediyemizin ihtiyaçlarını oradan karşılıyoruz. Dışarıya para vermiyoruz, kendi bostanımızdan topluyoruz, belediyemizin birimlerine dağıtıyoruz. Bunu daha sonra genişleteceğiz, hiçbir para almadan vatandaşımıza dağıtacağız. Böylece vatandaşımıza sağlıklı gıda temini yapmış oluyoruz. Şu an hastalıkların en büyük nedeni sağlıksız beslenme, toprak kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği… Sağlıklı bir toplumun temeli de sağlıklı beslenmeden geçiyor. Burada yetiştirilen ne varsa hepsi organik olacak, sağlıklı üretim olacak. Dolayısıyla da insanlarımıza sağlıklı sebze temin etmek sureti ile sağlıklı bir toplum oluşturacağız.”

/resimler/2020-8/24/1820028827992.jpg

“SAĞLIKLI TOPLUMUN ALTYAPISINI KURUYORUZ”
Altınok açıklamasında Türkiye´nin en büyük gider kalemlerinden birinin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) giderleri olduğunu da hatırlatarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şuanda Türkiye´nin en büyük problemlerinden biri sosyal güvenlik açığıdır. Devletimiz toplanan primlerden hariç yılda 100 milyardan fazla SGK´ya bütçeden para finanse ediyor. Biz eğer SGK giderlerimizi azaltabilirsek veya aynı düzeye getirebilirsek Türkiye 5 yılda uçar zaten. Ama hastalıkların en önemli nedeni beslenme, stres, bir de hareketsizlik. Dolayısıyla birçok spor yatırımı yapıyoruz. Sağlıklı bir toplumun altyapısını kurmamız lazım. Türkiye en çok ilaç tüketen ülkeler arasında. Acıdır ki, psikolojik ilaçların en çok kullanıldığı ülkelerden de biriyiz. Dolayısıyla bizler de sağlıklı bir toplumun altyapısının temellerini atıyoruz burada.”

TROPİK SERA MÜJDESİ
Akıllı seranın 6 ay içerisinde faaliyete geçeceğini söyleyen Altınok, Keçiören´e ve Ankara´ya bir de tropik sera kazandıracaklarının müjdesini verdi. Altınok, “Tropikal meyveleri çocuklar kitaptan okuyor ya da televizyondan görüyor. Tropikal iklimde yetişen ne varsa bu seramızda yetiştireceğiz. Çocuklarımız buraya gelerek muz toplayıp tüketecekler. Bu bitkilerin nasıl yetiştiğini görmeleri gerekiyor. Burada yetiştirdiğimiz ürünleri ziyaretçilerimize ikram edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Anahtar Kelimeler: KEÇİÖREN MODERN AKILLI SERA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN ALTINOK´TAN PANDEMİ DENETİMİ
BAŞKAN ALTINOK´TAN PANDEMİ DENETİMİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, hafta içi saat 21.00´den sonra uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde sahaya çıktı ve sokaklarda pandemi denetimi yaptı.
KEÇİÖREN´İN MESİRE ALANLARINDA KIŞ TEMİZLİĞİ
KEÇİÖREN´İN MESİRE ALANLARINDA KIŞ TEMİZLİĞİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçeye bağlı dört köyde bulunan mesire alanlarında kış temizliği yürütüldüğünü belirtti.
KEÇİÖREN´DE SÜS HAVUZLU OTOPARK İÇİN GERİ SAYIM
KEÇİÖREN´DE SÜS HAVUZLU OTOPARK İÇİN GERİ SAYIM
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye öz kaynaklarıyla inşa edilen 400 araçlık kapalı otoparkı hizmete açmak için geri sayımın başladığını belirtti.
KEÇİÖREN´DE 5 YENİ KÜTÜPHANE HİZMETE AÇILACAK
KEÇİÖREN´DE 5 YENİ KÜTÜPHANE HİZMETE AÇILACAK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki kütüphanelerin sayısını artırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında 5 yeni kütüphaneyi çok kısa sürede hizmete açacaklarını duyurdu.
KEÇİÖRENDE E-KONSERVATUVAR HİZMETİ BAŞLADI
KEÇİÖRENDE E-KONSERVATUVAR HİZMETİ BAŞLADI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Pandemi döneminde vatandaşlarımızın sanatla iç içe olması için e-konservatuvarımızı hizmete başlattık.
2 BİN 880 METREKARELİK SERA
2 BİN 880 METREKARELİK SERA
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Ovacık bölgesine kurulan ‘modern ve akıllı´ seranın tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.
KEÇİÖREN´DE SIKI KORONAVİRÜS DENETİMİ
KEÇİÖREN´DE SIKI KORONAVİRÜS DENETİMİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İçişleri Bakanlığı tarafından göderilen "Covid-19 Denetimleri" konulu genelge kapsamında ilçedeki alışveriş merkezlerinde koronavirüs denetimlerinde bulundu.
İBADETHANELER KESİNTİSİZ OLARAK DEZENFEKTE EDİLİYOR
İBADETHANELER KESİNTİSİZ OLARAK DEZENFEKTE EDİLİYOR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadet etmeleri için ilçedeki cami ve mescitlerin temizlenerek dezenfekte edildiğini belirtti.
KEÇİÖREN´İN YENİ MAHALLE KONAĞI ŞEHİT KUBİLAY´DA YÜKSELİYOR
KEÇİÖREN´İN YENİ MAHALLE KONAĞI ŞEHİT KUBİLAY´DA YÜKSELİYOR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Şehit Kubilay Mahallesi´nde temelleri atılan mahalle konağının yapımının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
KEÇİÖREN BELEDİYESİ KIŞ BOSTANINDAN İLK HASADI BEKLİYOR
KEÇİÖREN BELEDİYESİ KIŞ BOSTANINDAN İLK HASADI BEKLİYOR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bağlum´da bulunan bin metrekarelik kış bostanımızdan önümüzdeki günlerde ilk hasadımızı yapacağız. Burada üretilen ürünlerimizi de hizmet için alanda kullanacağız” dedi.
ALO ÇÖP ACİL GECE GÜNDÜZ HİZMETTE
ALO ÇÖP ACİL GECE GÜNDÜZ HİZMETTE
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, evsel atıkların adreslerden alınması için vatandaştan gelen anlık isteklere daha hızlı cevap verildiğini ve “Alo Çöp Acil” ekibinin 24 saat görevinin başında olduğunu belirtti.
KEÇİÖREN´DE VATANDAŞLARIN HAFRİYATLARI ÜCRETSİZ ALINIYOR
KEÇİÖREN´DE VATANDAŞLARIN HAFRİYATLARI ÜCRETSİZ ALINIYOR
Keçiören Belediyesi, Keçiörenlilerin ev tadilatları sırasında ortaya çıkan hafriyatlarını ücretsiz olarak kapılarından almaya devam ediyor.
KEÇİÖRENLİLER ALIŞVERİŞLERİNİ SICACIK SEMT  PAZARLARINDAN YAPIYORLAR
KEÇİÖRENLİLER ALIŞVERİŞLERİNİ SICACIK SEMT PAZARLARINDAN YAPIYORLAR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki semt pazarlarına kurulan ısıtma ve soğutma sistemiyle vatandaşlara yazın serin, kışın ise sıcak bir ortamda alışveriş yapma imkânı sunduklarını belirtti.
KEÇİÖREN BELEDİYESİ TEPEBAŞI KURS MERKEZİ´NDE  EĞİTİME ONLİNE DERSLİKLERDE DEVAM
KEÇİÖREN BELEDİYESİ TEPEBAŞI KURS MERKEZİ´NDE EĞİTİME ONLİNE DERSLİKLERDE DEVAM
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Pandemi sürecinde öğrencilerimizi mağdur etmemek için Geliştirilmiş Uzaktan Online Eğitim Sistemini devreye soktuk.
KEÇİÖREN´DE TOPLU SÜNNET TAMAMLANDI
KEÇİÖREN´DE TOPLU SÜNNET TAMAMLANDI
Keçiören Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla her yıl gerçekleştirilen toplu sünnet hizmetiyle bin 300 çocuk sünnet edildi.
KEÇİÖREN´İN PARKLARI KASIMPATILARLA DONATILDI
KEÇİÖREN´İN PARKLARI KASIMPATILARLA DONATILDI
Keçiören Belediyesi ilçe genelindeki 513 adet parkı kasımpatı çiçekleriyle donattı.
BAŞKAN ALTINOK´UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN ALTINOK´UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
TÜRK DÜNYASI SU VE GÜL MEYDANI
TÜRK DÜNYASI SU VE GÜL MEYDANI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı´nın yazın ses, ışık ve müzik gösterisiyle çocukların eğlence merkezi, kışın ise Keçiören´in renk cümbüşü olduğunu belirtti.
KEÇİÖREN´DE 200 BİN TONLUK ASFALT SERİM SEFERBERLİĞİ
KEÇİÖREN´DE 200 BİN TONLUK ASFALT SERİM SEFERBERLİĞİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçe genelinde yürütülen sıcak asfalt serim çalışmalarını sokak sokak gezerek incelemelerde bulundu.
KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN HASTANELERE DEZENFEKTE HİZMETİ
KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN HASTANELERE DEZENFEKTE HİZMETİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İlçemizde bulunan sağlık kuruluşlarına pandemi süresince temizlik konusunda destek sağlamaya devam ediyoruz. Temizlik personelimizle birlikte tüm hastane ve sağlık birimlerimizi hem yıkıyor hem de dezenfekte ediyoruz.” dedi.
KEÇİÖRENLİ MİNİKLER İLK KÜTÜPHANE DENEYİMİ YAŞADILAR
KEÇİÖRENLİ MİNİKLER İLK KÜTÜPHANE DENEYİMİ YAŞADILAR
Keçiören Belediyesi eğitime destek projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine Keçiören Fatih Kütüphanesi´ni gezdirdi.
DOLAR
7.8472
EURO
9.5106
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar