Mamak Belediyesi´nden iki konak bir gençlik merkezi
Mamak Belediyesi, dev yatırımlarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Mamak´ın ihtiyaçlarına göre projeler üreten Mamak Belediyesi, Ortaköy ve Eski Bayındır mahalle konakları ile ve Altınevler Mahallesi´nde hayata geçirdiği Gençlik Merkezi´nin temelini düzenlediği törenle attı.
Tarih: 24.8.2020 19:11:13/ 458okunma / 0yorum

Üç yatırımın temeline ilk harcı Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir ve Milliyetçi Hareket Partisi Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen birlikte attı. Mamak´ın birbiri ardında hayata geçirilen dev projelerle gelişerek, güzelleştiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,  “Gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın ve insanlarımızın hayatını kolaylaştıracak ve onları mutlu edecek hizmetleri bir bir hayata geçiriyoruz” dedi. Mamak Belediyesi,  dev yatırımlarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

İçimizdeki Mamak aşkı her yıl daha da büyüyor

Pandemi sebebiyle yalnızca protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen temel atma töreninin ilki Altınevler Mahallesi´nde gerçekleştirildi. Ardından Ortaköy ve Eski Bayındır mahallelerine gidilerek mahalle konaklarının temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Köse, 30 Mart yerel seçimlerinden bugüne kadar geçen 15 ayda, seçimde verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, “Mamak´a, Ankara´ya ve Türkiye´ye değer katmaya devam edeceğiz. İçimizdeki Mamak aşkı her yıl daha da büyüyor. Çünkü biz işimizi aşkla sanatla yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren hayata geçirdiğimiz tüm yatırımları, işimize duyduğumuz aşkla, estetik dokunuşlarla ve yenilikçi fikirlerle bir sanata dönüştürüyoruz” dedi. Köse şöyle konuştu: “Mamak bizim evimiz. Burası dün de, bugün de, yarın da ortak kaderimiz. Güzel Mamaklıların büyük bir aile olarak Mamak´ta daha huzurlu, daha mutlu yaşamasını istiyoruz. Sizlerin hayatlarını kolaylaştırmak, eser belediyeciliği, gönül belediyeciliği ile sizlere hizmet etmek en büyük amacımız. Şehirleri imar edebiliriz, ama gönüllere dokunmadıktan sonra kendimizi başarılı saymayız” dedi.

/resimler/2020-8/24/1914338266954.jpg

Yatırımlar hız kesmeyecek

Temeli atılan tesisler hakkında da bilgi veren Köse,  “ Bugün üç özel tesisin temelini atıyoruz. Bunlardan ilki Altınevler Gençlik Merkezimiz. 2000 metrekare inşaat alanına sahip merkezimiz, zemin kat ve birinci kat olmak üzere iki katlı inşa ediliyor. Zemin katta  çok amaçlı salon (basketbol, voleybol, gösteri, konferans), sahne, soyunma odaları, wc, lavabo ve mescid bulunuyor. Tesisin birinci katında ise seminer salonu, el sanatları odası,zeka oyunları odası, plastik sanatlar odası, derslik ve kütüphane bulunuyor. Mamak´ın öncelikli ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.  Diğer tesislerimiz de Eski Bayındır ve Ortaköy mahallelerimizdeki mahalle konaklarımız. İki katlı inşa ettiğimiz konağımızda da konak, muhtarlık ofisi, çok amaçlı salon, mutfak, mescid bulunuyor. Konağın çevresinde ise oturma alanları, meydan ve çocuk oyun alanı inşa ediyoruz. Mahalle konaklarımız halkımızın, kına gecesi, asker uğurlaması, taziye ve özellikle kış aylarında akşamları muhabbet edebilecekleri hoşça vakit geçirebilecekleri mekanlar olacak” dedi. Mamak´ın ihtiyaçlarına yönelik yatırımların hız kesmeyeceğini kaydeden Başkan Köse önümüzdeki iki ayın temel atma ve açılış ayı olacağını söyledi. Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı da temeli atılan tesislerin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde temel atma butonuna basılarak, tesislerin yapımına start verildi.

 /resimler/2020-8/24/1915003111456.jpg

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Mamak Belediyesi nden konak gençlik merkezi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üreten Genç Projesi´ne ilgi büyüyor
Üreten Genç Projesi´ne ilgi büyüyor
Mamak Belediyesi´nin geçtiğimiz ay Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üretken Gençlik Derneği tarafından iş birliğine imza attığı “Üreten Genç Projesi” ne ilgi büyüyor.
Çiftçi dostu belediye
Çiftçi dostu belediye
Mamak Belediyesi ile Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından imzalanan “Tarım ve Kırsal Kalkınmada İş Birliği Protokolü” kapsamında Mamaklı çiftçiler Tarım ve Orman Bakanlığı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sağlanan hibe ve destekler hakkında bilgilendirildi.
Mamak Belediyesi´nden Şereflikoçhisar Belediyesi´ne Cenaze Aracı Desteği
Mamak Belediyesi´nden Şereflikoçhisar Belediyesi´ne Cenaze Aracı Desteği
Mamak Belediyesi, Mamak Belediye Meclisinde oy birliği ile alınan karar doğrultusunda Şereflikoçhisar Belediyesi´ne cenaze aracı desteği sağladı.
Mamak Kışa Hazır
Mamak Kışa Hazır
Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz yıl başarıyla sonuçlanan karla mücadele çalışmalarına bu yıl da iş makineleri ve ekipleri ile hazır.
Antrenörlere akademik eğitim
Antrenörlere akademik eğitim
Mamak Belediyesi ve Lokman Hekim Üniversitesi arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, belediye antrenörlerine eğitim verildi.
Mamak´ta İzcilik Kulübü Kuruldu
Mamak´ta İzcilik Kulübü Kuruldu
Geçtiğimiz ay, Türkiye İzcilik Federasyonu ile Mamak´ta İzcilik Okulu açılmasına ilişkin iş birliğine imza atan Mamak Belediyesi, İzcilik okulu kurdu.
Hastane Yıl Sonuna Hazır
Hastane Yıl Sonuna Hazır
TÜRKİYE´nin en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Mamak Devlet Hastanesi´nin yapımı tamamlandı.
Can Dostlar Emin Ellerde
Can Dostlar Emin Ellerde
Sahipsiz hayvanlar için örnek uygulamaları hayata geçiren Mamak Belediyesi, can dostları sahipsiz bırakmıyor.
Türkiye´nin renkleri Mamak´ta
Türkiye´nin renkleri Mamak´ta
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Kültürel Miras Platformu tarafından düzenlenen “Türkiye Solo Halk Dansları Ödül Töreni” ne katıldı.
Personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi
Personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi
Mamak Belediyesi hizmet içi seminerlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.
Çukura düşen eşek kurtarıldı
Çukura düşen eşek kurtarıldı
Mamak Zirvekent mahallesinde foseptik çukuruna düşen eşek, Mamak Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.
Toprağa sarıl, üretime katıl
Toprağa sarıl, üretime katıl
Nitelikli tarım ve üreticiyi destekleyen projeleri ile bilinen Mamak Belediyesi, Covid-19 salgını nedeniyle bir kez daha önem kazanan tarım sektörüne desteğini arttırmak ve canlılık kazandırmak için gerçekleştirdiği hamlelerle tarımda da marka oldu.
Mahalle Konakları kaynaşma ve dayanışmayı arttıracak
Mahalle Konakları kaynaşma ve dayanışmayı arttıracak
Mamak Belediyesi´nin ilçeye yaptığı yatırımlar ve kazandırdığı tesislerin sayısı her geçen gün artıyor.
Mamak Belediye Personeline Protokol Semineri
Mamak Belediye Personeline Protokol Semineri
Kurum içi eğitimlere önem veren Mamak Belediyesi, personeline “Protokol Kuralları” eğitimi verdi.
Atatürk, vefatının 82. Yılında düzenlenen törenle anıldı
Atatürk, vefatının 82. Yılında düzenlenen törenle anıldı
Atatürk´ün hayatını kaybettiği saat 09.05´te çalan siren sesiyle beraber Mamak´ta hayat durdu, herkes işini bırakarak saygı duruşunda bulundu.
Mamak´ta asfalt çalışması hız kesmiyor
Mamak´ta asfalt çalışması hız kesmiyor
Gerçekleştirdiği çalışmalarla Mamak´ın çehresini değiştirip marka bir ilçe haline getiren Mamak Belediyesi; daha modern bir Mamak için ilçe merkezinde asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Teknoloji ve bilime ivme kazandıracak
Teknoloji ve bilime ivme kazandıracak
Her yaştan Mamaklı için ortaya koyduğu projeler ve yaptığı tesislerle modern bir yaşamın tüm imkânlarını sunmak için çalışan Mamak Belediyesi, Akdere Mahallesi´nde hayata geçirdiği, modern mimarının en güzel örneği Akdere Bilim ve Sanat Merkezi´nin yapımını tüm hızıyla sürdürüyor.
Mamaklı üretici de tüketici de kazanacak
Mamaklı üretici de tüketici de kazanacak
Ankara Tarım İl Tarım ve Müdürlüğü ile Mamak Belediyesi arasında gıda, tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.
Mamak´ta İşyerlerine dezenfekte işlemi devam ediyor
Mamak´ta İşyerlerine dezenfekte işlemi devam ediyor
Mamak Belediyesi, salgın süresince cadde ve sokaklarla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmasına aralıksız devam ediyor.
Vefa Yemeğinde Buluştular
Vefa Yemeğinde Buluştular
AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı, ilçe teşkilatında geçmişte görev almış ilçe başkanları, belediye başkanları, meclis üyeleri ve teşkilatın her kademesinde görev alan parti mensupları için vefa yemeği programı düzenledi.
Mamak´tan İzmir´e yardım tırı yola çıktı
Mamak´tan İzmir´e yardım tırı yola çıktı
Mamak Kaymakamlığı ve Mamak Belediyesi tarafından depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar İzmir´e gönderildi.
DOLAR
7.9170
EURO
9.3956
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar