MHP´Lİ BELEDİYENİN ESNAFA NAKDİ YARDIMINI CHP SİYASİ RANTA DÖNÜŞTÜRMENİN PEŞİNDE!
CHP, Etimesgut Belediyesi´nin esnafa yaptığı nakdi yardımı bile kendi yapıyormuş gibi lanse ederek siyasi ranta dönüştürmeye çalışıyor, esnafa dağıttığı el ilanlarında yardım kararının oy birliğiyle alındığını iddia ederek rapora yetkimiz yok diyerek hayır oyu veren millet ittifakı ortağı İYİ Parti´yi aklamaya çalışıyor.
Tarih: 26.5.2021 19:22:54/ 682okunma / 0yorum

Etimesgut Belediyesi pandemide zarara uğrayan esnafa 1200 TL´lik destek sağlıyor. Bir yandan başvurular alınırken gerekli incelemeleri yapılan ve şartları uyan esnafa da ödemeler yapılmaya başladı.

CHP, Etimesgut Belediyesi´nin esnafa yaptığı nakdi yardımı bile kendi yapıyormuş gibi lanse ederek siyasi ranta dönüştürmeye çalışıyor, esnafa dağıttığı il ilanlarında yardım kararının oy birliğiyle alındığını iddia ederek rapora yetkimiz yok diyerek hayır oyu veren millet ittifakı ortağı İYİ Parti´yi aklamaya çalışıyor.

Etimesgut Belediye Meclisi CHP grubu, ise esnafa yapılan bu yardımı siyasi ranta dönüştürmenin peşine düştü. CHP grubu yanlış bilgi ve belgelerle hazırladığı el ilanlarını esnafa dağıtarak yapılan yardımların CHP sayesinde gerçekleştiğini iddia etti. El ilanlarında esnafın detaylı bilgi alması için iletişim numarası olarak belediyenin resmi telefon numaraları yerine CHP Grup Başkanvekili Sait Atalay´ın cep telefon numarası verilmesi siyasi etik dışı olarak değerlendirildi.

CHP Meclis üyesi Abizer Demirci de diğer CHP´li üyeler gibi esnafı ziyaret ederek yardımların CHP sayesinde yapıldığını iddia ederek partisinin reklamını yaptı. CHP´li üyenin esnafa  "Sağda solda, eşe dosta yayın ne olur" diyerek tembihte bulunması dikkat çekti. Esnaf ise belediyenin yardımından yararlandıklarını paranın hesaba yattığını ifade etti.

/resimler/2021-5/26/1924364541079.jpg

MİLLET İTTİFAKI´NDA ÇATLAK
Hatırlanacağı gibi Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan ve esnafa nakdi yardımı içeren başkanlık yazısı komisyona havale edilmiş daha sonra da komisyon raporu MHP, AK Parti ve CHP meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmişti. Millet İttifakı´nın ortağı İYİ Parti Belediye Meclisi´nin böyle bir yetkisi olmadığını gerekçe göstererek hayır oyu kullanmıştı. Ancak CHP hazırladığı broşürde kararın oy birliğiyle alındığını belirterek ittifak ortağı İyi partiyi kurtarmanın gayretine düştü.

CHP´liler raporun kendi oyları sayesinde geçtiği yönünde beyanda bulunurken, CHP hayır oyu verse dahi komisyon raporunun MHP ve AK Parti´nin oylarıyla; oy çokluğu ile geçeceği kamuoyu tarafından biliniyordu.

ÖNERGE VERİLMEDİ, TEKLİF DEMİREL´DEN
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, hiçbir siyasi partiden esnafa nakdi yardım yapılmasını içeren önerge verilmeden harekete geçti. Meclisi olağanüstü toplantıya çağırarak Başkanlık Yazısıyla konuyu meclis gündemine taşıdı. Siyasi nezaket göstererek meclisi bilgilendirdi ve kararın oy birliğiyle geçmesi için gayret gösterdi. Yaptığı konuşmada "Bu zor günlerinde esnafımızın da yer almazsak yarın nasıl kapılarını çalıp yüzlerine bakacağız. Her ne olursa olsun esnafımı yalnız bırakamam" ifadelerini kullandı.

SİYASİ RANT PEŞİNDELER
Karar için Cumhur İttikakı oyları yeterli iken CHP´nin kendi oylarıyla karar alınmış gibi konuyu kamuoyuna lanse etmesi siyasi rant olarak değerlendiriliyor.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ AÇILDI
DEVLET BAHÇELİ TESİSLERİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi ile Bağlıca Kapalı Pazar yeri hizmete girdi.
ETİMESGUT´TA ÇİFTE AÇILIŞ
ETİMESGUT´TA ÇİFTE AÇILIŞ
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Eğitim Yaşam ve Spor Merkezi ile yine aynı bölgede yer alan Bağlıca Kapalı Pazar Yeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete giriyor.
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE  ZABITA MERKEZİ AÇILDI
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE ZABITA MERKEZİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tunahan Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete girdi. Tunahan Pazar yeriyle ilçedeki kapalı Pazar yeri sayısı 9´a toplam pazar sayısı 15´e ulaştı.
KARATENİN YILDIZLARI DEMİREL´İ ZİYARET ETTİ
KARATENİN YILDIZLARI DEMİREL´İ ZİYARET ETTİ
Avrupa ve Dünya Şampiyonu Furkan Kaynar ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Etimesgut Belediyesi Gelişimspor Kulübü karatecileri Belediye Başkanı Enver Demirel´i ziyaret ettiler.
TÜRK TARİH MÜZESİNİN AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPTI
TÜRK TARİH MÜZESİNİN AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPTI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Türk Tarih Müzesi ve Parkı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hizmete açıldı. Bahçeli, "Bu açık hava müzesini, gelecek nesillere emanet edilerek, onların tarih şuuruna erişmelerine destek olacak güzide bir yatırım, mümtaz bir eser olarak görüyorum. Üstelik çok da önemli telakki ediyorum. Burada Türk tarihinin bir özeti vardır" diyerek Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel´i tebrik etti.
TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI 29 AĞUSTOS´TA AÇILIYOR
TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI 29 AĞUSTOS´TA AÇILIYOR
Ergenekon´dan günümüze Türk tarihini heykel, kompozisyon, panaromik resim, rölyef ve bilgi panolarıyla anlatan Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı 29 Ağustos Pazar günü 17.00´da açılıyor.
ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN
ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN
Zabıta ekipleri trafik lambalarında su satan çocukların ellerinde kalan sularının tamamını satın alarak çocukları evlerine gönderdiler.
ETİMESGUT´TA PROF. DR.  HAYDAR BAŞ PARKI AÇILDI
ETİMESGUT´TA PROF. DR. HAYDAR BAŞ PARKI AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından Bağlıca Mahallesi´nde yapımı tamamlanan Prof. Dr. Haydar Baş Parkı törenle açıldı.
VALİ VE KAYMAKAMLAR TÜRK OTAĞI´NDA TOPLANDI
VALİ VE KAYMAKAMLAR TÜRK OTAĞI´NDA TOPLANDI
Ankara Valisi Vasip Şahin mutat kaymakamlar toplantısını Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nda bulunan 120 metrekarelik Türkiye´nin en büyük Türk Otağı´nda gerçekleştirdi.
YANGINZEDE KÖYLÜLERE 240 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ
YANGINZEDE KÖYLÜLERE 240 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ
Etimesgut Belediyesi, Akdeniz Bölgesi´nde etkili olan yangınlar nedeniyle hayvanları telef olan köylülere yardım elini uzattı.
YAPRACIK KÖY KONAĞI AÇILDI
YAPRACIK KÖY KONAĞI AÇILDI
Etimesgut Belediyesi Aşağı Yurtçu, Ballıkuyumcu Köy Konaklarının ardından ilçeye bir konak daha kazandırdı
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN SEL BÖLGESİNE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ
ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN SEL BÖLGESİNE İŞ MAKİNESİ DESTEĞİ
Etimesgut Belediyesi sel e su baskınlarının yaşandığı ve Bozkurt ilçesine de yardım elini uzattı.
ŞEHİT VE DEVLET BÜYÜKLERİ EMANETLERİ SERGİSİ AÇILDI
ŞEHİT VE DEVLET BÜYÜKLERİ EMANETLERİ SERGİSİ AÇILDI
Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerin üniforma, kıyafet ve malzemelerinin yer aldığı 69´uncu Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde açıldı.
BU MÜZEYİ HERKES GÖRMELİ
BU MÜZEYİ HERKES GÖRMELİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara´nın yerel gazeteci ve yazarlarını Türk Tarih Müzesi ve Parkı´nda ağırladı.
OKULLARA TEFTİŞ SPORCULARA DESTEK ZİYARETİ
OKULLARA TEFTİŞ SPORCULARA DESTEK ZİYARETİ
Kaymakam İzzettin Sevgili ve Başkan Demirel 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi belediyenin okullarda yaptığı çalışmaları incelediler.
ETİMESGUT ORMANLARI GELECEĞE NEFES OLUYOR
ETİMESGUT ORMANLARI GELECEĞE NEFES OLUYOR
Etimesgut Belediyesi, son 10 yılda "Dikili bir Ağacın Olsun, Geleceğe Nefes Ol´ adıyla düzenlediği ağaç dikme kampanyalarıyla ilçenin dört bir yanını ağaçlarla donattı.
BALLIKUYUMCU KÖY KONAĞI VE PARKI HİZMETE AÇILDI
BALLIKUYUMCU KÖY KONAĞI VE PARKI HİZMETE AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan BallıKuyumcu Köy Konağı törenle hizmete girdi.
TÜRKİYE´NİN EN KAPSAMLI TÜRK TARİH MÜZESİ
TÜRKİYE´NİN EN KAPSAMLI TÜRK TARİH MÜZESİ
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz Türk Tarih Müzesi ve Parkı´na hayran kaldı.
YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
YANGIN BÖLGELERİNE YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
Geçtiğimiz günlerde özellikle Akdeniz Bölgesinde başlayan ve bazı bölgelerde devam eden orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar ve hayvanlar için Etimesgut Belediyesi yardım tırları oluşturdu.
TARIM ALETLERİ BELEDİYEDEN
TARIM ALETLERİ BELEDİYEDEN
Etimesgut Belediyesi yaptığı uygulama ile çiftçilerin yanında oldu.
ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR
ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR
Etimesgut Belediyesi´nden arsa takas yoluyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na devredilen Eti-Park İş Merkezi (ETİ-PARK) Binası, Adalet Bakanlığı Bölge İstinaf Mahkemesi oluyor.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar