Öz İplik İş Sendikasının Geleneksel 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı yemeği
Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kapsamında Ankaralı gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.
Tarih: 15.7.2021 15:54:19/ 338okunma / 0yorum

Ankara´da gerçekleşen akşam yemeğine basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Yemeğe Genel Başkan Rafi Ay´ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Muzaffer Birdoğan, Engin Doğan, İbrahim Yıldız, Turgay Ulutürk, Basın Danışmanı Didem Boztaş, Hak-İş ve bağlı sendikaların basın danışmanları da katıldı. Genel Başkan Rafi Ay, basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu:

24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI

Sendikamızın 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle gelenekselleştirdiği davetimize katıldığınız için teşekkür ederim. Basın çalışanlarını sadece emekçi oldukları için değil, aynı zamanda üstlendikleri toplumsal rol nedeniyle de paydaşımız olarak görüyoruz.  Sizler bizlerin, yani emek kesiminin sesini duyurmasındaki en önemli kişilersiniz. Bu nedenle kendinizi aynı zamanda ev sahibi gibi hissedebilirsiniz.

ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASI

ÖZ İPLİK İŞ Sendikası 1978 yılında kurulmuştur. 05 numaralı Dokuma, Hazır Giyim ve Deri İşkolu´nda faaliyet gösteren sendikamızın, 35 bine yakın üyesi bulunmaktadır. Öz İplik İş Sendikası emek hareketine hizmet eden bir sendika. Biz sendika olarak emekçilerin yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz.

COVİD-19 VE TEKSTİL SEKTÖRÜ

Malum dünya´da pandemi sürecini hep beraber yaşıyoruz ve hiç beklemediğimiz zor bir süreç. Kimsenin alışık olmadığı, ne yapacağını bilmediği bir süreç. Bu süreç maalesef hizmet sektörünü hızlı vurur aynı zaman da çok hızlı da etkiledi. Bizler dünyada markalara fason üretim yapan sektörde örgütlü bir sendikayız. Tabii ki dünyada hareket durunca AVM´ler kapanınca seyahatler kısıtlanınca doğal olarak bu üretimden sektörümüz de oldukça etkilendi. Hızla Türkiye´deki üretim durdu. Sektörümüz bundan etkilenmekle kaldı fakat bu kriz süreci bizlere tekstil sektörünün önemini bir kez daha gösterdi.

Biz maske üretmeseydik, tulum üretmeseydik, hastane tekstili üretmeseydik doktorlar hastaların yanına giremez, müdahaleler mümkün olamazdı. Elbise üreten emekçiler hızla hızlıca maske üretmeye adapte oldular. Türkiye´deki tekstil emekçinin farkını Dünya´ya gösterdik. Hızlıca dünyaya maskeler gönderdik. İşte bunun altında yatan tekstil emekçisinin dinamik hızlı ve geçmişteki tecrübesinin ne kadar büyük olduğudur. Sektörün dünyada ne kadar önemli olduğunu bu kriz sürecinde de yaşayarak gördük.

Sektör buradan çok hızlı etkilendi. Hızlı üretim kayıpları yasandı. Bu süreçte fabrikalar kapandı. Kimse ne yapacağını bilemedi. Devletimiz kısa çalışma ödeneğini devreye soktu fakat kısa çalışma ödeneği herkesi kapsamadı. Biz bunun için bakanlığa mektup yazdık. Pandeminin özel bir durum olduğunu ve kısa çalışma şartlarının ortadan kaldırılması gerektiğini belirttik. Daha sonra şartlar esnetildi. Ücretiz izin ve işten çıkarma yasakları gündeme geldi.

Tabii bu arada sektörde şöyle sıkıntılarda oluştu. Uluslararası markalar hızlıca Türkiye´deki üretimlerini durdurunca emekçileri düşünmediler. Çünkü bizdeki büyük firmalar aylık şirketlere ürettikleri ürünlerin parasını alarak işçilerin ücretini  ödeyen fason firmalardır.

Bunlarla ilgili biz uluslararası kuruluşumuz kanalıyla söz konusu firmalara ihtar mealinde bir mektup gönderdik. “Buradaki emekçiyi bırakamazsınız” dedik. Bizler aylığıyla geçinen insanlarız. Ayın sonunda ücretimizi alamazsak geçinemeyiz ve ekonominin de çarkı dönmez.

Birkaç marka dışında bir çok marka hızlıca uyarımıza geri bildirimde bulular ve ödemeleri yaptılar. Siparişleri alma garantisi verdiler ama dünyadaki kapıların kapanmasından dolayı siparişleri Haziran ayından itibaren ülkemizden çekmeye başladılar.

Biz uluslararası kuruluşlara şunları anlattık. Pandemi döneminde emekçiler çok etkilendi. Türkiye bir nebze kısa kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin gibi küçük de olsa çalışanları destekledi. Biz dünyadaki tüm emekçilerin sorunlarını düşünen Öz İplik İş olarak dedik ki, Bütün Dünya´da insanlar daha kötü durumda devletlerinde sosyal güvenlik sistemi bulunmayan emekçiler bu süreçte çok zor duruma düştüler.

Bu emekçiler ne yapacak? Yıllardır küreselleşme söyleniyor, kimisi küreselleşmeye karşıyız diyor, kimisi küreselleşmenin içindeyiz diyor. Ürettiği ürün küresel, ürettiğimiz müşteri küresel, her şey küresel, pandemi döneminde emekçilerin durumu ulusal, emekçilere devletler baksın denildi. Bu olmadı, burada oyun bozuldu. O zaman emekçiyi koruyan küresel bir sosyal güvenlik sistemi de olmalı. Sendika olarak bunun alt yapısını oluşturarak teklifte bulunduk. Bu pandemi dönemine yetişmeyebilir ama önümüzdeki olası kriz süreçleri için bunun hazırlıkları yapılıyor.

Çok küçük miktarda Bangladeş´e küresel fondan yardım yapıldı ancak bizim dediğimiz çok daha farklı. Bizim isteğimiz, emekten kazanan küresel sermayenin, emeği de koruyucu muhakkak bir sistem oluşturmasıdır. Bunu ilk dile getiren de Öz İplik İş Sendikasıdır. Tekstil sektörü yeni normale hazırlanıyor. Devletimizin de yayınladığı, bizimde örgütlü olduğumuz işyerlerine deklare ettiğimiz üretim esnasında nasıl kendimizi koruyacağımıza ilişkin çeşitli ajandalar mevcut. Bu süreçte dijitalleşme çalışma hayatına hızla girdi.

/resimler/2021-7/15/1601353119041.jpg

KIDEM TAZMİNATI

Biz emekçiler çalışıyoruz, işverenlere kazandırıyoruz. Devlete vergi ödüyoruz. İşsizlik fonunda para biriktiriyoruz. Her şeyi biz yapıyoruz. Hem birilerine kazandırıyoruz, hem geçimimizi sağlıyoruz. Hem de geleceğimiz için parayı kenara koyuyoruz.

Kıdem tazminatıyla bizleri boğmayın. Bizleri rahat tutun ki bizler daha çok çalışalım. Kafamızı bedenimiz işimize  verelim. Mevcut kıdem tazminatı ile ilgili birçok söylem olur yıllardır gündeme gelir. 1475 sayılı iş kanunu hayata geçtiğinden beri bu fon konusu da sürekli gündemdedir. Her zaman bu konu şöyle kapatıldı, “taraflar anlaşsın gelsin”. İşin sonu bu olmamalı, bu işin basında olmalı. İşin sonunda, günün sonundan bundan etkilenecek taraf emekçilerdir. Onun için emekçilerin bu konudaki fikrinin alınması da gündeme gelmeli.

HAK-İŞ/ÖZ İPLİK İŞ Sendikası olarak bizim bu konuda ki duruşumuz belli. Biz diyoruz ki, şu anda ki mevcut sistem dahi bizim talebimizi karşılamıyor. Çünkü işçinin işyerine aidiyeti işiyle olmalı. Kıdem tazminatı vs. ile olmamalı. Zorunluluk olmamalı. Emekçiler işlerini sevmeli ki, işini iyi yapabilmeli. İşverenin ihtiyaçlarını karşılayabilmeli ki işçi o işyerinde kalmalı. Bunun dışındaki tüm aidiyet zorunlu aidiyettir. İşte o zaman da verimsizlik başlıyor. Fon ile ilgili maalesef geçmişte yaşadığımız sıkıntılar var. 

Bu sıkıntılar işçinin fona bakış açısını zayıflatmaktadır. Fon kurulacaksa bir sürü bireysel fon var. Bırakın işçinin kontrolünde bireysel fon olsun. Bizim olmazsa olmazımız bugünkü mevcut durumdan geriye gidişin olmamasıdır. Biz özel sektörde örgütlü bir sendikayız, kıdem tazminatı alamadan işten ayrılan işyeri kapandığı için tazminatını alamayan çok arkadaşlarımız var.

ÖRGÜTLENMENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER

Öz İplik İş Sendikası olarak, örgütlenme esnasında ciddi anlamda karşılaştığımız zorluklar var. Şuan Türkiye´nin çeşitli bölgelerinde örgütlenme çalışmalarımız söz konusu. Zonguldak ve Osmaniye´de yürüttüğümüz örgütlenme faaliyetinde işverenlerin inanılmaz seviyede sendikalaşmaya karşı direnç gösterdiğine şahit oluyoruz. İşçi arkadaşlarımıza saldırı söz konusu, e devlet şifreleri alınıyor ve sendikadan işçiler adına istifa ediyorlar. Şu an işten sendikaya üye olan işçileri çeşitli bahanelerle işten de çıkaramıyorlar ve çıkarmak istediklerinde 25/2´den çıkış gösteriyorlar ki bu çok üzücü bir durum. İşverenler pandemi sürecinde ücretsiz izni bize silah olarak kullanıyor. İşçileri kısa çalışmadan faydalandırmıyor, ücretsiz izne gönderiyor ki sendikaya da üye olmasınlar diye. İşçiler ücretsiz izine gönderiliyor ve günlük 39 TL´ye işçi arkadaşlarımız muhtaç ediliyor, cezalandırılıyor.

İŞSİZLİK FONU

Şuan İşsizlik fonunda 117.6 milyar tl para birikmiş durumda. Bu kriz döneminde 34.7 milyar TL´sini kullanmışız. İşte işsizlik fonu bize bu dönemde lazım. Bizim zaten biriktirdiğimiz bir para var, para bizim paramız ve bu para bize bir yerden gelmedi.  O parayı kullanmak yerine neden pandemi ve benzer kriz dönemlerinde ücretsiz izin gündeme gelsin ki? Bu gibi durumdalar ücretsiz izin değil kısa çalışma ödeneği devreye girmeli ve her çalışan bu ödenekten yaralanabilmeli. 17 marttan itibaren bugüne kadar kullandığımız para sadece 34.7 milyar.  Ve hala bu fonda para mevcut. İşsizlik fonu doğru bir şekilde gerçekten işsizler için kullanılmalı. İşsizliğin düşük gözükmesinin sebebi TUİK´in işsizliğe bakış acısı ve işten çıkarma yasaklarıdır. Ayrıca bu dönemde işten çıkarma yasağının da uzatılmasını istiyoruz.

VERGİ DİLİMİ

Öz İplik İş Sendikası olarak çalışma hayatındaki sorunlara her daim tabandan ve tabanın sesi olarak yaklaştık. En büyük problemlerimizden birisi de adaletsiz vergi dilimidir. Biz emekçiler olarak adaletli bir vergi dilimi istiyoruz. Biz az kazanıyoruz ve az kazanandan az vergi alınsın istiyoruz. 12 ay asgari ücretle çalışanlar ikinci verdi dilimine giriyor. Biz 7.5 asgari ücretten sonra ikinci dilime giriyoruz. Yani zenginleştiğimiz iddia ediliyor bize, böyle bir şey olabilir mi ? bizim sendika olarak talebimiz; asgari ücretin iki katına kadar olan kısım ilk vergi diliminde kalmalı. Dünya´da bununla ilgili güzel modeller var. Adaletli vergi sistemini her zaman savunuyoruz., savunmaya da devam edeceğiz. Emekçilerin sesi olan Öz İplik İş Sendikası olarak bu konuyu duyurmaya devam edeceğiz.

PROJELER

Çalışma hayatının tüm sorunlarına her zaman değişik fikirler ürettik. Her zaman çözüm ürettik. Birde bunlara ek olarak katkı verdiğimiz alanlar var. Bunlarda yürütmüş olduğumuz projelerimizdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla yürüttüğümüz “Anadolu´nun Kadim Dili: ‘Halı Dokuma´ (Bergama Yunt Dağı) adlı projemizin çalışma konusu “Bergama-Yunt Dağı bölgesindeki el dokuması halıların motifleri ve hikâyelerinin belgelenmesi ve bu eserlerin üretici olan ustaların kendilerinin oluşturdukları motif ve desenlerle geleneğe katkılarının tespit edilmesi” olarak belirlenmiştir. Proje kapsamında bir kitap ve bir belgesel hazırlayacağız.

/resimler/2021-7/15/1600213586366.jpg

İşyerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projemizi tamamlamak üzereyiz. Projenin genel hedefi İş yerinde şiddete yönelik farkındalığı artırarak konuya ilişkin rehber olacak politikalar oluşturmak ve iş yeri şiddetine karşı mücadelenin bir parçası olmaktır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi ceza paraları kapsamında uygulayacağımız Tekstil Sektöründe Psikososyal Risk Faktörlerinin Araştırılması ve Risklerin Ortadan Kaldırılması Projesi Mart ayında kabul edilmiştir. Bu proje sayesinde şimdiye kadar dünyada ve Türkiye´de yapılan en geniş katılımlı mobbing araştırması yapılacaktır. Yapılacak olan anketler sayesinde, sayısal verilerle mobbing dramı ortaya konulacaktır.

 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılacak.
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına  yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, şiddete maruz kalan kadınların ilk başvurduğu mekanizmalar arasında kolluk kuvvetlerinin yer aldığını belirterek, “ İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle, 5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik” dedi.
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen  Gençlerin Üniversite Başarısı
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen Gençlerin Üniversite Başarısı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen gençlerden bu yıl sınava giren 241´i üniversiteli oldu. Korunma ve bakım altındaki gençler üniversitelerin sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, mühendislik, öğretmenlik, hukuk, psikoloji ve diş hekimliği bölümlerine yerleşti
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan “6284 sayılı Kanun Kapsamında Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ  BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İşçi ceza paraları kapsamında desteklenen “Dijital Dönüşüm Ve Becerilerin Arttırılması Yoluyla Çalışanların Sürdürülebilir Eğitime Erişiminin Sağlanması” projesi kabul edilerek uygulanmaya başlandı.
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM”  24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM” 24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
24 Eylül´de sinemalarda gösterime girecek olan “İşsiz Adam” filminin galası Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde pandemi kuralları dikkate alınarak yapıldı.
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, ebeveynleri ceza infaz kurumunda bulunan çocuklar ile ceza infaz kurumlarında ebeveynleriyle kalan ve denetimli serbestlik yükümlüsü çocuklardan, cezaevinden çıktıktan sonra korunma ihtiyacı olanların sosyal hizmet modelleriyle destekleneceğini bildirdi.
"ÇÖLDE ÇAY" DEĞİL.... "LİNÇTE ÇAY..."
"ÇÖLDE ÇAY" DEĞİL.... "LİNÇTE ÇAY..."
Gazeteci Fuat Uğur´un Ankara Belediyesi´nin Ankara Altındağ´da bıçaklanma olayından sonra sabıkalı bir grup tarafından Suriyelilere başlatılan linç girişimine katılanlara "çay servisi" yapıldığı iddiası Ankara gündemini karıştırdı.
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız İle UN Women Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme İçin Proje Başlatıyor
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız İle UN Women Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme İçin Proje Başlatıyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) kadınlar ve erkekler arasında var olan fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırarak, herkesin eşit ve adil bir şekilde hak, fırsat ve imkanlardan faydalanmasını sağlamak için ortak proje başlatıyor.
HASVAK´tan Antalya Manavgat için dayanışma eli
HASVAK´tan Antalya Manavgat için dayanışma eli
HASVAK, Antalya bölgesinde yangından zarar gören yaşlı ve hastalara destek olmak amacıyla harekete geçti. HASVAK, metal ranza, yatak ve battaniyeden oluşan yardım malzemelerini taşıyan bir kamyonu Antalya Aksu Kaymakamlığına gönderdi.
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASININ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASININ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Öz İplik İş Sendikasının 44. Kuruluş Yıldönümü, 6 Ağustos 2021 tarihinde Ankara´da kutlandı.
Kadın konukevlerinde hizmet  alan kadınlara “istihdam” desteği
Kadın konukevlerinde hizmet alan kadınlara “istihdam” desteği
Bakan Yanık: “2021 yılında konukevlerimizdeki 163 kadını meslek sahibi yaptık”
ÖZ İPLİK İŞ Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı
ÖZ İPLİK İŞ Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı
ÖZ İPLİK İŞ Ankara´daki yeni Genel Merkezinde hizmet vermeye başladı.
Bakan Yanık´tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir´in ailesine başsağlığı telefonu
Bakan Yanık´tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir´in ailesine başsağlığı telefonu
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris´te yangın söndürme ekiplerine gönüllü olarak motoruyla su taşırken dumandan etkilenerek hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir´in ailesini arayarak başsağlığı diledi.
“HER SİPARİŞE BEŞ FİDAN”
“HER SİPARİŞE BEŞ FİDAN”
Açık Hava Reklam sektöründe Türkiye çapında hizmet veren ve kısa zamanda aldığı ödüller ile dikkat çeken, Ankara firmalarından Graftime Reklam, Son zamanlarda ülke genelinde çıkan ve doğaya büyük zararlar veren yangınlar sonrası TEMA Vakfı aracılığı ile “Her Tabela Siparişine 5 Fidan” kampanyası başlattı.
ETKİNLİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ORTAK TALEPLE SESLENDİ
ETKİNLİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ORTAK TALEPLE SESLENDİ
Davet ve etkinlik sektörü temsilcileri, bayram tatilinin yarattığı insan hareketliliği nedeniyle tırmanışa geçen vaka sayıları karşısında ortak bir açıklama yaparak etkinlik firmalarının görüşlerini kamuoyu ile paylaştılar.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018´in başından bugüne kadar meydana gelen deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara ulaştırılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hesaplarına 130,4 milyon lira nakdi destek verildiğini bildirdi.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli güreşçi Sinan Sadak´ı telefonla arayarak tebrik etti
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli güreşçi Sinan Sadak´ı telefonla arayarak tebrik etti
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul´da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Sinan Sadak´ı telefonla tebrik etti.
KARAKOÇ:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL, OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR´
KARAKOÇ:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL, OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR´
Milliyetçi Hareket partisi Diyarbakır Milletvekili Adayı Siyasetçi Mehmet Teyar Karakoç, bir Kurban Bayramı´na daha kavuşmanın, manevi hazzı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Bakan Yanık: “Afet dönemlerinde de şiddet mağduru kadınlarımız, hizmetlerimize kesintisiz ulaşacak”
Bakan Yanık: “Afet dönemlerinde de şiddet mağduru kadınlarımız, hizmetlerimize kesintisiz ulaşacak”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, afet ve acil durumlarda şiddetle mücadelenin kesintiye uğramaması için koruyucu ve önleyici hizmetleri etkin bir şekilde sürdüreceklerini belirterek, “Şiddet mağduru kadınlarımızın, hizmetlerimize erişimde aksaklık yaşamaması için tedbirlerimizi arttırıyoruz” dedi.
Rize´de selden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon lira kaynak
Rize´de selden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon lira kaynak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Rize´de selden etkilenen vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 1 milyon lira kaynak aktarıldı.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar