“POZİTİF OLMALIYIM!”
Kendimi birazcık tanıyorsam çok doğrucu Davutum,
Tarih: 11.4.2017 17:22:26/ 10849okunma / 0yorum

Bugün sizleri yaşadığı zorlu rahatsızlığa rağmen yüzünden gülümsemesini bir an olsun eksiltmeyen Reyan´la tanıştırmak istiyorum. Lisede okuyor, ´Reyan Kaya´ adıyla bir youtube kanalı var ve belli aralıklarla İstanbul´da özel bir hastanede tedavi görüyor. Youtube kanalından, Bir dileğim var derneğinden ve rahatsızlığıyla nasıl başa çıktığından konuştuk. Tatlı annesi ve Reyan´la Nişantaşı´nda buluştuk. Anne-kız çok tatlılar.. Muazzam güzel ve anlayışlı bir annesi var Reyan´ın.. Zaten o da bunun farkında ve insan çevresinde onun için çabalayan ve üzülen insanları görünce onlar için çabalayıp mutlu oluyor, ben kendim mutsuz olsam da bence çevremdekilere borç olarak pozitif olmalıyım diye de ekliyor. E onu yetiştiren anne babaya ve Reyan´ın yaşam enerjisine şapka çıkararak sizleri söyleşimizle baş başa bırakıyorum.  

-Bize biraz kendinden bahseder misin?

-Aslında kişinin kendinden bahsetmesi çok zordur ama her kişinin de az çok kendisini bildiğini düşünüyorum. Ben biraz zor baya bir aksi ama bu dediklerime fazla ters düşecek şekilde pozitif biriyim (gülüyor). Kendimi birazcık tanıyorsam çok doğrucu Davutum, kendime veya bir başkasına haksızlık ediliyorsa savunmaktan ve susmaktan vazgeçmem eğer vazgeçersem bu ben olmam, bu yüzden ileride iddialı bir hukukçu olmak istiyorum.                                                                                                                                    

Sanırım diğer taraftan en baskın özelliğimde yaradan tarafından verildiğini düşündüğüm merhametim, beni tanıyanlar bilir insanlara hayvanlara sağladım merhamet ve sevgiyi sağlayamıyorum ama bundan rahatsız olmuyorum çünkü bir kedi, köpek veya her hangi bir hayvan bir insana çok çok kolay bir şekilde zarar vermiyor ama eğer bir insanın elinden suyunu alsanız “heeey! O benim suyum” der fakat hayvanlar fazlasıyla paylaşımcı (gülüyor).

-Çok pozitif birisin, şu an zor bir dönem yaşıyorsun. Bize nasıl böyle olumlu olduğunu anlatır mısın?

-Öncelikle teşekkür ederim, kendimi bildim bileli zorluklara çabuk alışan biriyim, her zaman küçük şeylere daha fazla üzülür ama devasa şeylere daha fazla adapte oluyorum, bunun sebebi bana göre.  Sanki küçük şeyler bizi sadece günlük hayata devamlılığımızı sağlarken ciddi olaylar her türlü duruma hazırlıyor.

Evet, zor bir dönem geçiriyorum ama alışana kadar, ayrıca insan çevresinde onun için çabalayan ve üzülen insanları görünce onlar için çabalayıp mutlu oluyor, ben kendim mutsuz olsam da bence çevremdekilere borç olarak pozitif olmalıyım ve hayatım negatif olacak kadar zor değil. 

-Peki bize rahatsızlık sürecinin başlangıcından itibaren biraz bahseder misin?

-Bu sürecim ortaokul sonda büyük ağrılarla başladı, en sonda doktor doktor gezerek şuan ki hastanemde şifayı buldum. Sürecim klasik küçük hatırlatmalarla başladı ve devamı geldi, 14 yaşında olmam bana göre bir şanstı çünkü hücrelerim daha yeni yani olgunlaşması durmadığı için iyileşmem daha kolay. Şuan 17 yaşındayım iyi sonuçlar alıyoruz. 

-Okuyucularımıza tavsiyen nedir?

-Hayat maalesef çiçekli bahçelere açılan bir kapı değil, gözümü açıp kapamak için bile mücadele etmek zorundayız. Bu yüzden her daim çiçekli bahçelere ulaşmak ve yaratmak için mutlu olup hayatın keşmekeşinden kaçmaya çalışsınlar. 

-Bir Youtube kanalında ‘´ Kaan Tokgöze" ile çekilmiş bir videonu gördüm. Sana güzel bir sürpriz hazırlamışlar bize biraz bahseder misin?

-Öncelikle Bir dileğim var derneğinden bahsedip süprize geçmek istiyorum, derneğin kurucusu Alper Türedi 2000 yılında kanserden vefat eden kızının anısına yıllar sonra böyle bir dernek kurup ve hastaların dileklerini gerçekleştiriyor. Annemde benim adıma iletişime geçip dileğimi gerçekleştiriyor. Benimde duman grubunun solistiyle tanışma hayalim vardı. Ve annemin başvurmasıyla kısa süre içerisinde dileğim gerçekleşti. Çok harika bir zaman dilimiydi sadece seslerinden bağlandığım grubun solisti karşımda ve yanımda elimi tutup sohbet ediyordum, inanılmaz yaşanır. Bence herkesin sürekli uzaktan seveceği biri olmalı. Kaan Tokgöze inanılmaz biri. Kısa bir süre sonra kendisini tesadüfen gördü. Adımla seslendi bana. Ne kadar ince bir davranış değil mi? Kendisine ve Alper Türedi´nin kuruculuğunu üstlendiği derneğine çok teşekkür ederim.

-Youtube için video çekiyorsun? Çok güzel içeriklerin var nasıl karar verdin?

-Aklımda her zaman ekran önünde olma isteği vardı ve youtube kanalıyla kendi videolarımı çekmeye karar verdim. Açıkçası can sıkıntıdan patladığım zaman diliminde youtube video çekmeye başladım. İçeriklerime bir kez olsun önceden düşündüğüm olmuyor, canım ne konuşmak isterse beynimle değil kamerayla konuşup karar veriyorum ve ortaya videolarım çıkıyor.

-En büyük hayalin nedir?

-Çok fazlasıyla iyi bir hukukçu olmak yani yüksek adı ve hatırı sayılır canı pahasına vicdanını esirgemeyen cebini değil hakkı önemseyen ileri görüşlü bir avukat olmak istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk gibi lider görüşlü olmak istiyorum ama bir yandan da ekranda olmak istiyorum.

-Reyancım kısa söyleşi için çok teşekkür ederim. Okurlarıma son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?

-Biraz önce bahsettiğim gibi mutlulukları için gülümseyip sevsinler, olumlu durumlara tutunup o güzel kuşların minicik kanatlarıyla uçmalarına sevinsinler. 

 

 

Anahtar Kelimeler: POZİTİF OLMALIYIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEMİREL MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞI´NI ZİYARET ETTİ
DEMİREL MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞI´NI ZİYARET ETTİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel MHP İlçe teşkilatlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
Sincan Ülkü Ocaklarından bildiri
Sincan Ülkü Ocaklarından bildiri
Sincan Ülkü Ocakları, “Çevrecilik Milliyetçiliktir” sloganı ile çevre temizliğinin önemini anlatmak üzere broşür dağıttı.
IMF: DÜNYADA İYİLEŞME TÜRKİYE VE BENZERLERİNDEN KAYNAKLANACAK
IMF: DÜNYADA İYİLEŞME TÜRKİYE VE BENZERLERİNDEN KAYNAKLANACAK
IMF´nin son yayınladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporunda (WEO) Türkiye ekonomisi için net olumlu değerlendirmeler içeren ifadeler yer aldı.
Ankara Ülkü Ocaklarının Yaz Etkinlikleri
Ankara Ülkü Ocaklarının Yaz Etkinlikleri
Ankara Ülkü Ocakları, gençlere yönelik “Her Sancakta Bir Sancar” sloganı ile “Aziz Sancar Yaz Kamplarını” başlattı.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş Doğu ve Güneydoğu´da
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş Doğu ve Güneydoğu´da
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ziyaretleri kapsamında; Malatya, Elazığ, Siirt, Bitlis, Van, Iğdır, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Sivas vilayetlerine gitti.
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
Trafikte kazaları ve beraberinde yaşanan can kayıplarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmiş ve “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bir kampanya başlatılmıştır.
HAYDİ GENÇLER KAMPA
HAYDİ GENÇLER KAMPA
Ankara Ülkü Ocakları, gençlere yönelik “Her Sancakta Bir Sancar” sloganı ile “Aziz Sancar Yaz Kamplarını” başlattı.
Ankara Ülkü Ocakları Mevlid-i Şerif Okuttu
Ankara Ülkü Ocakları Mevlid-i Şerif Okuttu
Ankara Ülkü Ocakları Ebulfez Elçi Bey´in eşi rahmetli Halime Hanım´ın ruhuna Etimesgut Hasan Kartal Camii´nde Mevlid-i şerif okuttu.
ANDROİD TV TÜRKİYE DÜŞMANLARINA MI ÇALIŞIYOR?
ANDROİD TV TÜRKİYE DÜŞMANLARINA MI ÇALIŞIYOR?
Dünyaya "teknoloji harikası" diye yutturulan Android TV´ler açıkça ülkelerin bağımsız siyasi alanlarına müdahale amacıyla kullanılıyor. Türkiye´de Android TV´lerin ana açılış ekranlarında empoze edilen haberlerde tamamen muhalefet ve Türkiye düşmanı yanlısı bir dil ve içerik kullanılması tüketicilerin tepkisini çekti. Twitter´de #AndroidTVAlma "hashtag"ı açıldı.
İşyerinde kadına yönelik taciz ve şiddetin önlenmesi için yeni proje
İşyerinde kadına yönelik taciz ve şiddetin önlenmesi için yeni proje
Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi AY, yeni bir proje uygulamaya başladıklarını belirterek, projenin detaylarına ilişkin basına yazılı açıklamalarda bulundu.
Anlamlı anma
Anlamlı anma
Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü düzenlenen bir etkinlikle Batıkent´te anıldı.
3 MAYISI ANLAMAK
3 MAYISI ANLAMAK
Türk Milliyetçiliği hareketinde önemli günlerden ve dönüm noktalarından birisi de 3 MAYIS 1944 TÜRKÇÜLÜK/MİLLİYETÇİLİK OLAYLARI´dır.
1 Mayıs Emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü
Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi AY; 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı.
“Krizin Nedeni Değiliz, Bedelini Ödemeyeceğiz!”
“Krizin Nedeni Değiliz, Bedelini Ödemeyeceğiz!”
Türkiye Haber İş Sendikası Sincan Baş Temsilcisi Osman ÖZDEMİR, yazılı bir basın açıklaması yaparak; “Kıdeme Dokunma! Krizin Nedeni Değiliz, Bedelini Ödemeyeceğiz! İnsana yaraşır iş, eşit işe eşit ücret, çocuklarımızın geleceği ve doğanın ranta kurban edilmemesi için 1 Mayıs´ta alanlardayız” dedi.
MHP Gölbaşı´nda Serdar Tekin dönemi
MHP Gölbaşı´nda Serdar Tekin dönemi
Gölbaşı MHP İlçe Başkanlığı´na atanan Av. Serdar Tekin, “Cennetmekan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş´in izinde, Bilge Lider Sayın Devlet Bahçeli´nin emrindeyiz” dedi.
BAŞKENT TOKATLILAR DERNEĞİNDE (BAŞTEK) NÖBET DEĞİŞİMİ
BAŞKENT TOKATLILAR DERNEĞİNDE (BAŞTEK) NÖBET DEĞİŞİMİ
BAŞTEK olağan genel kurulunu 06 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 13.30 Balgat Osmanlı Cafe´de yaptı.
27 yıldır dinmeyen acı: Hocalı Katliamı
27 yıldır dinmeyen acı: Hocalı Katliamı
Ermenilerin 26 Şubat 1992 yılında Karabağ Savaşı´nda yaptığı Hocalı Katliamı, gerek Azeri Türkler için gerek Türkiye Türkleri için sancısı ve hüznü derin olan bir konudur. Aradan 27 yıl geçmesine rağmen birçok insan tarafından dün gibi yaşanan o vahşet, unutulmadı.
Ampute milli takım kaptanının anne ve babası sobadan zehirlendi
Ampute milli takım kaptanının anne ve babası sobadan zehirlendi
Ampute milli takım kaptanı Osman Çakmak´ın anne ve babası sobadan sızan gazdan zehirlendi.
DSP Lideri AKSAKAL´ın, 2019 Yeni Yıl Mesajı
DSP Lideri AKSAKAL´ın, 2019 Yeni Yıl Mesajı
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL yaklaşan Yeni Yıl için bir mesaj yayınladı.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü´nden  açıklama
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü´nden açıklama
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı ve nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı şeklindeki haberlerin "asılsız" olduğunu bildirdi
Bala´nın En´leri ödülleri sahiplerini buldu
Bala´nın En´leri ödülleri sahiplerini buldu
Balâ Ekspres Gazetesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Büyük Hemşeri Buluşması ve Bala´nın En´leri” ödül töreni Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi´nde yapıldı.
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar