“POZİTİF OLMALIYIM!”
Kendimi birazcık tanıyorsam çok doğrucu Davutum,
Tarih: 11.4.2017 17:22:26/ 19358okunma / 0yorum

Bugün sizleri yaşadığı zorlu rahatsızlığa rağmen yüzünden gülümsemesini bir an olsun eksiltmeyen Reyan´la tanıştırmak istiyorum. Lisede okuyor, ´Reyan Kaya´ adıyla bir youtube kanalı var ve belli aralıklarla İstanbul´da özel bir hastanede tedavi görüyor. Youtube kanalından, Bir dileğim var derneğinden ve rahatsızlığıyla nasıl başa çıktığından konuştuk. Tatlı annesi ve Reyan´la Nişantaşı´nda buluştuk. Anne-kız çok tatlılar.. Muazzam güzel ve anlayışlı bir annesi var Reyan´ın.. Zaten o da bunun farkında ve insan çevresinde onun için çabalayan ve üzülen insanları görünce onlar için çabalayıp mutlu oluyor, ben kendim mutsuz olsam da bence çevremdekilere borç olarak pozitif olmalıyım diye de ekliyor. E onu yetiştiren anne babaya ve Reyan´ın yaşam enerjisine şapka çıkararak sizleri söyleşimizle baş başa bırakıyorum.  

-Bize biraz kendinden bahseder misin?

-Aslında kişinin kendinden bahsetmesi çok zordur ama her kişinin de az çok kendisini bildiğini düşünüyorum. Ben biraz zor baya bir aksi ama bu dediklerime fazla ters düşecek şekilde pozitif biriyim (gülüyor). Kendimi birazcık tanıyorsam çok doğrucu Davutum, kendime veya bir başkasına haksızlık ediliyorsa savunmaktan ve susmaktan vazgeçmem eğer vazgeçersem bu ben olmam, bu yüzden ileride iddialı bir hukukçu olmak istiyorum.                                                                                                                                    

Sanırım diğer taraftan en baskın özelliğimde yaradan tarafından verildiğini düşündüğüm merhametim, beni tanıyanlar bilir insanlara hayvanlara sağladım merhamet ve sevgiyi sağlayamıyorum ama bundan rahatsız olmuyorum çünkü bir kedi, köpek veya her hangi bir hayvan bir insana çok çok kolay bir şekilde zarar vermiyor ama eğer bir insanın elinden suyunu alsanız “heeey! O benim suyum” der fakat hayvanlar fazlasıyla paylaşımcı (gülüyor).

-Çok pozitif birisin, şu an zor bir dönem yaşıyorsun. Bize nasıl böyle olumlu olduğunu anlatır mısın?

-Öncelikle teşekkür ederim, kendimi bildim bileli zorluklara çabuk alışan biriyim, her zaman küçük şeylere daha fazla üzülür ama devasa şeylere daha fazla adapte oluyorum, bunun sebebi bana göre.  Sanki küçük şeyler bizi sadece günlük hayata devamlılığımızı sağlarken ciddi olaylar her türlü duruma hazırlıyor.

Evet, zor bir dönem geçiriyorum ama alışana kadar, ayrıca insan çevresinde onun için çabalayan ve üzülen insanları görünce onlar için çabalayıp mutlu oluyor, ben kendim mutsuz olsam da bence çevremdekilere borç olarak pozitif olmalıyım ve hayatım negatif olacak kadar zor değil. 

-Peki bize rahatsızlık sürecinin başlangıcından itibaren biraz bahseder misin?

-Bu sürecim ortaokul sonda büyük ağrılarla başladı, en sonda doktor doktor gezerek şuan ki hastanemde şifayı buldum. Sürecim klasik küçük hatırlatmalarla başladı ve devamı geldi, 14 yaşında olmam bana göre bir şanstı çünkü hücrelerim daha yeni yani olgunlaşması durmadığı için iyileşmem daha kolay. Şuan 17 yaşındayım iyi sonuçlar alıyoruz. 

-Okuyucularımıza tavsiyen nedir?

-Hayat maalesef çiçekli bahçelere açılan bir kapı değil, gözümü açıp kapamak için bile mücadele etmek zorundayız. Bu yüzden her daim çiçekli bahçelere ulaşmak ve yaratmak için mutlu olup hayatın keşmekeşinden kaçmaya çalışsınlar. 

-Bir Youtube kanalında ‘´ Kaan Tokgöze" ile çekilmiş bir videonu gördüm. Sana güzel bir sürpriz hazırlamışlar bize biraz bahseder misin?

-Öncelikle Bir dileğim var derneğinden bahsedip süprize geçmek istiyorum, derneğin kurucusu Alper Türedi 2000 yılında kanserden vefat eden kızının anısına yıllar sonra böyle bir dernek kurup ve hastaların dileklerini gerçekleştiriyor. Annemde benim adıma iletişime geçip dileğimi gerçekleştiriyor. Benimde duman grubunun solistiyle tanışma hayalim vardı. Ve annemin başvurmasıyla kısa süre içerisinde dileğim gerçekleşti. Çok harika bir zaman dilimiydi sadece seslerinden bağlandığım grubun solisti karşımda ve yanımda elimi tutup sohbet ediyordum, inanılmaz yaşanır. Bence herkesin sürekli uzaktan seveceği biri olmalı. Kaan Tokgöze inanılmaz biri. Kısa bir süre sonra kendisini tesadüfen gördü. Adımla seslendi bana. Ne kadar ince bir davranış değil mi? Kendisine ve Alper Türedi´nin kuruculuğunu üstlendiği derneğine çok teşekkür ederim.

-Youtube için video çekiyorsun? Çok güzel içeriklerin var nasıl karar verdin?

-Aklımda her zaman ekran önünde olma isteği vardı ve youtube kanalıyla kendi videolarımı çekmeye karar verdim. Açıkçası can sıkıntıdan patladığım zaman diliminde youtube video çekmeye başladım. İçeriklerime bir kez olsun önceden düşündüğüm olmuyor, canım ne konuşmak isterse beynimle değil kamerayla konuşup karar veriyorum ve ortaya videolarım çıkıyor.

-En büyük hayalin nedir?

-Çok fazlasıyla iyi bir hukukçu olmak yani yüksek adı ve hatırı sayılır canı pahasına vicdanını esirgemeyen cebini değil hakkı önemseyen ileri görüşlü bir avukat olmak istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk gibi lider görüşlü olmak istiyorum ama bir yandan da ekranda olmak istiyorum.

-Reyancım kısa söyleşi için çok teşekkür ederim. Okurlarıma son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?

-Biraz önce bahsettiğim gibi mutlulukları için gülümseyip sevsinler, olumlu durumlara tutunup o güzel kuşların minicik kanatlarıyla uçmalarına sevinsinler. 

 

 

Anahtar Kelimeler: POZİTİF OLMALIYIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
Şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılacak.
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına  yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Bakan Yanık: “5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, şiddete maruz kalan kadınların ilk başvurduğu mekanizmalar arasında kolluk kuvvetlerinin yer aldığını belirterek, “ İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle, 5.113 Polis Akademisi öğrencisine, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdik” dedi.
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen  Gençlerin Üniversite Başarısı
Bakanlığın Kuruluşlarında Yetişen Gençlerin Üniversite Başarısı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen gençlerden bu yıl sınava giren 241´i üniversiteli oldu. Korunma ve bakım altındaki gençler üniversitelerin sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, mühendislik, öğretmenlik, hukuk, psikoloji ve diş hekimliği bölümlerine yerleşti
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
“Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de Yayımlandı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan “6284 sayılı Kanun Kapsamında Teknik Yöntemlerle Takip Sistemlerinin Kullanılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ  BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
ÖZ-İPLİK İŞ SENDİKASI YENİLİKÇİ BİR PROJEYE DAHA İMZA ATTI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İşçi ceza paraları kapsamında desteklenen “Dijital Dönüşüm Ve Becerilerin Arttırılması Yoluyla Çalışanların Sürdürülebilir Eğitime Erişiminin Sağlanması” projesi kabul edilerek uygulanmaya başlandı.
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM”  24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
GALASI YAPILAN “İŞSİZ ADAM” 24 EYLÜL´DE SİNEMALARDA
24 Eylül´de sinemalarda gösterime girecek olan “İşsiz Adam” filminin galası Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi´nde pandemi kuralları dikkate alınarak yapıldı.
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Bakan Yanık: “Ebeveynleri cezaevinde olan ve cezaevinden çıkan çocuklar artık Bakanlığımızın sosyal hizmet modelleriyle takip edilecek”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, ebeveynleri ceza infaz kurumunda bulunan çocuklar ile ceza infaz kurumlarında ebeveynleriyle kalan ve denetimli serbestlik yükümlüsü çocuklardan, cezaevinden çıktıktan sonra korunma ihtiyacı olanların sosyal hizmet modelleriyle destekleneceğini bildirdi.
"ÇÖLDE ÇAY" DEĞİL.... "LİNÇTE ÇAY..."
"ÇÖLDE ÇAY" DEĞİL.... "LİNÇTE ÇAY..."
Gazeteci Fuat Uğur´un Ankara Belediyesi´nin Ankara Altındağ´da bıçaklanma olayından sonra sabıkalı bir grup tarafından Suriyelilere başlatılan linç girişimine katılanlara "çay servisi" yapıldığı iddiası Ankara gündemini karıştırdı.
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız İle UN Women Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme İçin Proje Başlatıyor
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız İle UN Women Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Bütçeleme İçin Proje Başlatıyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) kadınlar ve erkekler arasında var olan fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırarak, herkesin eşit ve adil bir şekilde hak, fırsat ve imkanlardan faydalanmasını sağlamak için ortak proje başlatıyor.
HASVAK´tan Antalya Manavgat için dayanışma eli
HASVAK´tan Antalya Manavgat için dayanışma eli
HASVAK, Antalya bölgesinde yangından zarar gören yaşlı ve hastalara destek olmak amacıyla harekete geçti. HASVAK, metal ranza, yatak ve battaniyeden oluşan yardım malzemelerini taşıyan bir kamyonu Antalya Aksu Kaymakamlığına gönderdi.
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASININ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
ÖZ İPLİK İŞ SENDİKASININ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Öz İplik İş Sendikasının 44. Kuruluş Yıldönümü, 6 Ağustos 2021 tarihinde Ankara´da kutlandı.
Kadın konukevlerinde hizmet  alan kadınlara “istihdam” desteği
Kadın konukevlerinde hizmet alan kadınlara “istihdam” desteği
Bakan Yanık: “2021 yılında konukevlerimizdeki 163 kadını meslek sahibi yaptık”
ÖZ İPLİK İŞ Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı
ÖZ İPLİK İŞ Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı
ÖZ İPLİK İŞ Ankara´daki yeni Genel Merkezinde hizmet vermeye başladı.
Bakan Yanık´tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir´in ailesine başsağlığı telefonu
Bakan Yanık´tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir´in ailesine başsağlığı telefonu
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris´te yangın söndürme ekiplerine gönüllü olarak motoruyla su taşırken dumandan etkilenerek hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir´in ailesini arayarak başsağlığı diledi.
“HER SİPARİŞE BEŞ FİDAN”
“HER SİPARİŞE BEŞ FİDAN”
Açık Hava Reklam sektöründe Türkiye çapında hizmet veren ve kısa zamanda aldığı ödüller ile dikkat çeken, Ankara firmalarından Graftime Reklam, Son zamanlarda ülke genelinde çıkan ve doğaya büyük zararlar veren yangınlar sonrası TEMA Vakfı aracılığı ile “Her Tabela Siparişine 5 Fidan” kampanyası başlattı.
ETKİNLİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ORTAK TALEPLE SESLENDİ
ETKİNLİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ORTAK TALEPLE SESLENDİ
Davet ve etkinlik sektörü temsilcileri, bayram tatilinin yarattığı insan hareketliliği nedeniyle tırmanışa geçen vaka sayıları karşısında ortak bir açıklama yaparak etkinlik firmalarının görüşlerini kamuoyu ile paylaştılar.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018´in başından bugüne kadar meydana gelen deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara ulaştırılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hesaplarına 130,4 milyon lira nakdi destek verildiğini bildirdi.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli güreşçi Sinan Sadak´ı telefonla arayarak tebrik etti
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli güreşçi Sinan Sadak´ı telefonla arayarak tebrik etti
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul´da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Sinan Sadak´ı telefonla tebrik etti.
KARAKOÇ:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL, OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR´
KARAKOÇ:TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL, OYUNLAR BOZULMUŞ DEVRAN DEĞİŞMİŞ ASIR ARTIK TÜRK ASRIDIR´
Milliyetçi Hareket partisi Diyarbakır Milletvekili Adayı Siyasetçi Mehmet Teyar Karakoç, bir Kurban Bayramı´na daha kavuşmanın, manevi hazzı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Bakan Yanık: “Afet dönemlerinde de şiddet mağduru kadınlarımız, hizmetlerimize kesintisiz ulaşacak”
Bakan Yanık: “Afet dönemlerinde de şiddet mağduru kadınlarımız, hizmetlerimize kesintisiz ulaşacak”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, afet ve acil durumlarda şiddetle mücadelenin kesintiye uğramaması için koruyucu ve önleyici hizmetleri etkin bir şekilde sürdüreceklerini belirterek, “Şiddet mağduru kadınlarımızın, hizmetlerimize erişimde aksaklık yaşamaması için tedbirlerimizi arttırıyoruz” dedi.
Rize´de selden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon lira kaynak
Rize´de selden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon lira kaynak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Rize´de selden etkilenen vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 1 milyon lira kaynak aktarıldı.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar