SİNCAN BEBEK KÜTÜPHANESİ
Bebeklerin erken yaşta kitaplarla tanıştırılması ve ileride kitap dostu bir birey olmalarına katkı sunmak amacıyla açılan Sincan Bebek Kütüphanesi, çocukların doğdukları andan itibaren öğrenmeye ilk adımı atacakları yer oluyor.
Tarih: 27.1.2021 17:03:41/ 178okunma / 0yorum

Sincan Belediyesi olarak  "Önce İnsan Öncü Sincan" ilkesiyle geleceğimizin mimarı çocuklarımız için Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırladığımız Sincan Bebek Kütüphanemizin açılışı 15 Ekim 2020 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sn. Özgül Özkan Yavuz, Kaymakamımız Sn. Abdullah Küçük, İlçe Başkanımız Sn. Soner Arslanargun, Sincan Belediye Başkanı Sn. Murat Ercan ve İlçe Protokolümüzün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

       Bebeklerin erken yaşta kitaplarla tanıştırılması ve ileride kitap dostu bir birey olmalarına katkı sunmak amacıyla açılan Sincan Bebek Kütüphanesi, çocukların doğdukları andan itibaren öğrenmeye ilk adımı atacakları yer oluyor. Bebek Kütüphanemizde minikler kitapların içinde büyüyor, çeşitli etkinliklerimizle okuma bilinci kazanıyor. 0-5 yaş arası çocuklara eğlenirken öğrenme imkânı sunan Sincan Bebek Kütüphanesinde akıl oyunlarından masal terapisine, okuma kulübünden eğitici oyunlara kadar her hafta birçok etkinlik koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştiriliyor.

/resimler/2021-1/27/1706329062852.jpg

-       Sincan Bebek Kütüphanemizde Sincan Belediyesi Spor Eğitmeni Esra Yılmaz ile bebeklerin fiziksel gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Sportif Etkinlikler” her salı saat 14.00´de gerçekleştiriliyor. Oyunlar eşliğinde egzersiz yapan minikler gönüllerince vakit geçirmektedirler.

-       Miniklerin öğrenirken aynı zamanda keyifli vakit geçirdikleri “Zekâ ve Akıl Oyunları” etkinliği Akıl Oyunları Eğitmeni Tuğba Sayın tarafından her çarşamba saat 13.30 ve 14.30´da iki seans olmak üzere gerçekleştirilmektedir.

-       Sincan Belediyesi Aile Danışmanı Sümeyye Bolu ile her perşembe saat 14.00´de “Okuma Kulübü”  ve 14.30´da “Oyun Terapisi” etkinliklerimiz miniklere okuma bilinci kazandırırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerine de olanak sağlamaktadır.

-       Bebeklerin gelişimlerini desteklemek, dikkat ve becerilerini artırmak için Sincan Belediyesi Masal Terapisti Dilek Şen Ocak ile beraber saat 14.00´de  “Okuma Kulübü”  ve 14.30´da  “Masal Terapisi”  etkinliğimiz her cuma gerçekleştirilmektedir.

-       Sincan Bebek Kütüphanemize bebekleri ile gelen annelerimizi bilinçlendirmek amacıyla KİDGED Derneği üyeleri hocalarımız tarafından her hafta farklı konular üzerine eğitim gerçekleştirilmektedir.

-       Miniklere yönelik düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Kişisel Gelişim ve Dönüşüm Derneği işbirliğiyle “Tasarruf ve Sağlıklı Beslenme” konularıyla ilgili seminerler annelere yönelik olarak verilmektedir.

            Daha güzel bir gelecek için sevimli minikleri erken yaşta kitaplarla buluşturan, bebeklere ve annelerine verilen birçok etkinlikle açıldığı günden itibaren büyük beğeni toplayan Sincan Bebek Kütüphanemizin randevuları https://ulakbel.sincan.bel.tr/WebBasvuru/bebek-kutuphanesi#/ internet adresi üzerinden alınmaya devam etmektedir.

Anahtar Kelimeler: SİNCAN BEBEK KÜTÜPHANESİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sincan Belediyesi Ova Çayı Rekreasyon  Projesi´nin Detaylarını Paylaştı
Sincan Belediyesi Ova Çayı Rekreasyon Projesi´nin Detaylarını Paylaştı
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürü Murat Alp ve yetkililer Ova Çayı ve Ankara Çayı Islahı ve Rekreasyon konularını değerlendirmek için bir araya geldi.
Sincan´da Yüz Yüze Eğitim Öncesi Okullar Dezenfekte Edildi
Sincan´da Yüz Yüze Eğitim Öncesi Okullar Dezenfekte Edildi
1 Mart´ta normalleşmeye geçilmesi ve okulların açılmasına kısa süre kala Sincan Belediyesi ilçe genelindeki okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.
Hayvan Sevgisi ile Tanışmanın İlk Adımı Sincan´da Atıldı
Hayvan Sevgisi ile Tanışmanın İlk Adımı Sincan´da Atıldı
Gençlik Spor Bakanlığına bağlı Altındağ Gençlik Merkezi tarafından yürütülen “Ver Elini Kardeşim” projesi kapsamında yabancı uyruklu gençler için düzenlenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi.
Sincan Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi  Kitap Severleri Ağırlamaya Devam Ediyor
Sincan Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi Kitap Severleri Ağırlamaya Devam Ediyor
Vatandaşların sosyal ve kültürel hayatlarına katkı sağlayacak projelerin başında gelen Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi her yaş grubuna bilgi ışığı olmaya devam ediyor.
Sincan Belediyesi Yüz Yüze Eğitim Öncesi  Okul Bahçelerini Renklendiriyor
Sincan Belediyesi Yüz Yüze Eğitim Öncesi Okul Bahçelerini Renklendiriyor
Sincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde bakım çalışmalarına devam ediyor.
Sincan Belediyesi´nden İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli
Sincan Belediyesi´nden İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli
Sincan Belediyesi, yardımlaşma konusunda örnek olmaya devam ediyor.
Ova Çayı ve Ankara Çayı Islahı Konuları Masaya Yatırıldı
Ova Çayı ve Ankara Çayı Islahı Konuları Masaya Yatırıldı
Ova Çayı ve Ankara Çayı ıslahı konuları Devlet ve Su İşleri Genel Başkanlığı 5.Bölge Müdürlüğü´nde gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü.
Sincan´da Çevre Temizliği
Sincan´da Çevre Temizliği
Sincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çevre temizliğine aralıksız devam ediyor.
Sincan da Nikah Sevinci
Sincan da Nikah Sevinci
Sincan Belediyesi Evlendirme Dairesinde genç çiftlerin evlilik heyecanı vardı.
Sincan´da Yüz yüze Eğitim Öncesi  Okul Çevresindeki Ağaçlar Budandı
Sincan´da Yüz yüze Eğitim Öncesi Okul Çevresindeki Ağaçlar Budandı
Yüz yüze eğitimin başlamasına kısa süre kala öğrenciler yeni döneme hazırlanırken, Sincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de okul çevrelerinin temizliği için hazırlıklarını sürdürdü.
Regaib Kandili Dualarla İdrak Edildi
Regaib Kandili Dualarla İdrak Edildi
Mübarek üç ayların ilk kandil gecesi, Ramazan ayının müjdecisi ‘´Regaib Kandili´´ tüm yurt genelinde idrak edildi. Anlamlı gecede vatandaşlar, camilere akın etti, ellerini dua için semaya açtı.
Kıraathane Buluşmaları Sincan Millet Kıraathanesinde gerçekleşti
Kıraathane Buluşmaları Sincan Millet Kıraathanesinde gerçekleşti
Sincan Belediyesi´nin ev sahipliğini yaptığı, moderatörlüğünü, Necip Karakaya´nın yaptığı ”Kıraathane Buluşmaları” başladı.
Sincan Belediyesinden Soğuk Asfalt Yama Çalışmaları
Sincan Belediyesinden Soğuk Asfalt Yama Çalışmaları
Sincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde sürdürülen asfalt yama çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Sincan Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor
Sincan Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor
Sincan Belediyesi, her gün ihtiyaç sahibi 790 kişiye günlük iki öğün sıcak yemek dağıtıyor.
Sincan Zabıtasından Kapsamlı Yönetmelik ve Korona Denetimi
Sincan Zabıtasından Kapsamlı Yönetmelik ve Korona Denetimi
Sincan Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs ile mücadele kapsamında denetimlerine hızla devam ediyor.
MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI
MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI
MHP Sincan İlçe Başkanı Oğuzhan ALKAN´dan Ahilik Haftası dolayısıyla ilgili yaptığı açıklama.
“KIRAATHANE BULUŞMALARI” BAŞLADI
“KIRAATHANE BULUŞMALARI” BAŞLADI
Sincan Belediyesi, “Kıraathane Buluşmaları”na yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte yeniden başladı.
OKULLAR AÇILDI, SİNCAN BELEDİYESİ KANTİN DENETİMİNİ ARTTIRDI
OKULLAR AÇILDI, SİNCAN BELEDİYESİ KANTİN DENETİMİNİ ARTTIRDI
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Sincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, okul kantini denetimlerini yoğunlaştırdı. Zabıta ekipleri, öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenebilmeleri için Sincan genelinde okul kantinlerini tek tek denetledi, kantin işletmecileri bilgilendirdi.
SİNCAN´IN MEŞHUR KAVUNLARI ARTIK YENİKENT PAZARINDA
SİNCAN´IN MEŞHUR KAVUNLARI ARTIK YENİKENT PAZARINDA
Rengiyle, tadıyla ve kokusuyla meşhur Sincan´ın Yenikent kavunları görücüye çıkıyor.
SİNCAN´DA KOMİSYONSUZ “KÖYLÜ PAZARI” KURULUYOR
SİNCAN´DA KOMİSYONSUZ “KÖYLÜ PAZARI” KURULUYOR
Sincan´da üreticiler; tarlalarında yetiştirdikleri meyve ve sebzeleri aracı ve komisyon olmadan doğrudan tüketiciye ulaştırıyor. Sincan´da haftanın 4 günü farklı mahallelerde köylü pazarı kurulmaya başlandı.
SİNCAN BELEDİYESİNDEN DEV ARSA YATIRIMI
SİNCAN BELEDİYESİNDEN DEV ARSA YATIRIMI
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan göreve geldiği günden itibaren çeşitli mahallelerde bulunan toplam 191 bin 709,49 m2‘lik arsa ve araziyi belediye mülkiyetine kazandırdı.
DOLAR
7.1924
EURO
8.7811
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar