TEB´den Dünya Çiftçiler Günü´ne özel yüzde 50´ye varan faiz indirimi
Türk Ekonomi Bankası (TEB), geliştirdiği ürün, hizmet ve kampanyalarla üreticinin yanında olmaya ve hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.
Tarih: 15.5.2018 10:00:27/ 15973okunma / 0yorum

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında özel bir kampanya hazırlayan TEB, Mayıs ayı boyunca tarım kredisi kullanan çiftçilere yüzde 50´ye varan faiz indiriminin yanı sıra TEB Pratik Haberci-Benim Havam hizmetini yüzde 50 indirimli sunuyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), geleneksel olarak Dünya Çiftçiler Günü kapsamında hayata geçirdiği kampanyalarla üreticinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu yıl 1-31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olacak kampanya ile tarım kredisi kullanacak çiftçilere yüzde 50´ye varan faiz indirimi fırsatı sunan TEB, ayrıca TEB Pratik Haberci´nin üreticilere özel tasarlanan yeni paketi Benim Havam servisinde yüzde 50 indirim imkanı sağlıyor.

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz Türkiye´de nüfusun üçte birinin tarım sektöründen geçindiğini ve ülkemizin dünyanın ilk on tarım ülkesi arasında yer aldığını belirtirken, tarımı ülkemiz için bir zenginlik kaynağı haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Boz, “TEB olarak, ülke ekonomimizin sürdürülebilir büyümesini desteklemek üzere 2007´den bu yana Tarım Bankacılığı´nda sunduğumuz ürün ve hizmetlerle çiftçilerimizin yanında yer alıyor; ihtiyaç duydukları her alanda destek veriyoruz. Bu yıl da her yıl olduğu gibi Dünya Çiftçiler Günü kampanyamızı hayata geçirdik. Mayıs ayı boyunca sürecek kampanyamızla üreticimize ödeme kolaylığı sağlayarak yüzde 50´ye varan faiz indirimi sunuyoruz. Bu yıl üreticimizin hayatını kolaylaştırmaya, verimlerini artırmaya yönelik yeni bir hizmeti daha sunmaya başlıyoruz” dedi.

‘Benim Havam´ ile üreticiye tarla ve ürüne göre kişiselleştirilmiş bilgilendirme

Faiz indirimi kampanyasına ek olarak TEB Pratik Haberci üzerinden yenilikçi bir hizmeti daha üreticilerle buluşturacaklarını belirten Boz, “Müşterilerimizin bankacılık işlemlerini onlar için takip ettiğimiz TEB Pratik Haberci´ye entegre edilen çiftçi paketi ‘Benim Havam´ hizmeti ile üreticimiz tarla lokasyonu ve yetiştirilen ürüne göre kişiselleştirilmiş bilgilendirmelere ulaşabiliyor. Sistem üzerinden üç günlük detaylı nem, yağış, rüzgar bilgilerini içeren meteoroloji bilgilerini alabiliyorlar. Üretici, böylece ürününe ve tarlasının lokasyonuna göre gübre ve ilaç zamanlarıyla ilgili uyarı ve önerileri alabiliyor.

Bu yenilikçi hizmetle üreticimizin beklenmedik hava durumlarına karşı güvenle ürün yetiştirmesini sağlamaya ve verimlerini artırmaya odaklanıyoruz. Dünya Çiftçiler Günü kapsamında yeni kampanyamızla TEB Pratik Haberci Benim Havam servisi alan çiftçilerimize yüzde 50 indirim sunuyoruz” dedi.

Boz: “TEB Harman Kart ile alışverişlerde faizsiz dönem avantajı sağlıyoruz”

Dünya Çiftçiler Günü kapsamında özel olarak sundukları ürün ve hizmetlere ek olarak TEB Harman Kart ürünü ile üreticilerin temel girdilerinin temininde avantajlı ödeme şartları sağladıklarını belirten Boz, “TEB Harman Kart ürünümüzle üreticilerimiz, mazot, gübre, zirai ilaç, tohum, fide ve yem gibi ihtiyaçlarını kolayca temin edebiliyor; alışverişleri ve nakit çekim işlemleri sonrasında geri ödemelerini hasat vadelerine uygun olarak yapabiliyor. Ayrıca, anlaşmalı üye işyerlerinden yaptıkları alışverişlerde faizsiz dönem avantajlarından faydalanabiliyorlar.

Üreticilerimizin hayatını kolaylaştırmak için TEB Harman Kart aracılığıyla avantajlı iş birlikleri geliştirmeye de devam ediyoruz. Shell, Petrol Ofisi, Sunpet/Opet ve İGSAŞ Gübre ile güç birliği yaparak üreticilerimizin günlük hayatını etkileyen en önemli ihtiyaçları için pek çok kaynaktan avantajlı satın alım yapmalarını sağlıyoruz. Akaryakıt ihtiyaçlarını bu firmalardan TEB Harman Kart´la karşılayan üreticiler 5 ay faizsiz dönem avantajından faydalanıyor. Üreticiler ayrıca ödemelerini hasat/gelir dönemlerine uygun vadelerde yapma ve tarımsal üretime yönelik diğer ihtiyaçlarını anlaşmalı üye iş yerlerinden karşılama imkânına da sahip oluyor.

 İGSAŞ Gübre ile iş birliğimiz kapsamında ise gübre ihtiyaçlarını İGSAŞ Gübre´den TEB Harman Kart´la karşılayan çiftçiler 6 ay faizsiz dönem avantajından faydalanıyor. Ayrıca çiftçiler bu iş birliği ile de ödemelerini hasat/gelir dönemlerine uygun vadelerde yapma, tarımsal üretime yönelik diğer harcamalarını da anlaşmalı üye işyerlerinden karşılama ve farklı noktalardan ödeme yapabilme kolaylığına kavuşuyor” diye konuştu.

Tohum Şubelerle tarım üreticilerine özel hizmet

Banka olarak tarımının gelişmesine katkı sağlamaya yönelik çalışmalara odaklandıklarını belirten Boz, “Tarım üreticilerine özel oluşturduğumuz şube konseptimiz olan Tohum Şubelerimizde üreticilerin ihtiyaç duydukları kapsamlı bankacılık hizmetlerini çoğunluğu ziraat mühendisi olan ve sektörü yakından tanıyarak üreticilerimizle empati kurabilen deneyimli kadrolarla sağlıyoruz. Tohum Şubelerimizin sayısı hızla artmaya devam ediyor. İlkini Manisa´nın Sarıgöl ilçesinde açtığımız tohum şubelerimiz bugün itibariyle Adapazarı-Geyve, Afyon-Emirdağ, Ankara- Çubuk, Antalya- Kalkan, Aydın-Çine, Bursa- Yenişehir, Çanakkale-Bayramiç, Denizli- Acıpayam, İzmir- Bayındır, İzmir-Menderes, Kayseri- Develi ve Yeşilhisar, Konya-Çumra, Manisa- Sarıgöl, Kula ve Saruhanlı, Mersin- Mut, Samsun- Vezirköprü, Tekirdağ- Hayrabolu, Tokat- Zile, Yozgat- Boğazlıyan´da bulunuyor.

TEB KOBİ TV´de üreticilerin soruları yanıtlanıyor

TEB KOBİ TV´de tarım sektörü çalışanları ve üreticilere yönelik sektörel güncel haberler yayınlandığını aktaran Boz, “Bu kanaldan farklı tarımsal ürünler konusunda bölgesel potansiyellerden, tarımda yeni üretim tekniklerine kadar pek çok konuda haber veriyoruz. Ayrıca ihracat hedefli tarımsal üreticilere yönelik ihraç edilecek ürünler, dış ticaret yapan üreticilerin dikkat etmesi gereken noktalar konusunda da özel haberler yapıyoruz, üreticilerin sorularını yanıtlıyoruz” dedi.

 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 ORMAN VE TİGEM SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANAMADI
ORMAN VE TİGEM SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANAMADI
Öz Orman-İş Sendikası´nın yetkili olduğu Orman Teşkilatı ve TİGEM Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri anlaşmazlıkla sonuçlandı.
1 Mart´ta başladı! Unutmayın
1 Mart´ta başladı! Unutmayın
2019 yılının emlak vergisi dönemi 1 Mart´ta başlıyor, ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs´a kadar devam edecek. Emlak vergisi zamanında ödenmezse cezası var. Ev hanımları, hiç geliri olmayanlar, emekli maaşıyla geçinenler, engelliler, gazi ve şehitlerin dul ve yetimleri de vergiden muaf...
Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Paydaş Toplantısı yapıldı
Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Paydaş Toplantısı yapıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sanayi ürünlerinde yerlileştirmeye dayalı bir ekonomik dönüşümün temellerini oluşturarak milli teknoloji, güçlü sanayi hamlesinin tesis edilmesi ve sanayi tabanının güçlendirilmesi amacıyla “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi” kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından paydaş toplantılarının üçüncüsü ayağı Karabük´te düzenlendi.
TÜRKİYE İSLAM ÜLKELERİ ARASINDA KOLAY TİCARETTE İKİNCİ
TÜRKİYE İSLAM ÜLKELERİ ARASINDA KOLAY TİCARETTE İKİNCİ
İslam İşbirliği Teşkilatı ticaretin kolaylaştırılması raporu yayınladı, raporda ülkelerin gümrük uygulamaları incelendi.
Devlet desteğiyle kurulan fabrika ilçenin yüzünü güldürdü
Devlet desteğiyle kurulan fabrika ilçenin yüzünü güldürdü
İstanbul´daki işletmelerini kapatan iki iş adamı, Fırat Kalkınma Ajansı ve Halk Eğitim Merkezi´nin desteğiyle Elazığ´ın Baskil ilçesinde açtıkları tekstil fabrikasında çoğunluğu kadın olmak üzere 136 kişiye istihdam sağladı.
Öz İplik-İş Sendikasının Bir Projesi Daha Kabul Edildi
Öz İplik-İş Sendikasının Bir Projesi Daha Kabul Edildi
“Öz İplik-İş Sendikasının Norveç Büyükelçiliği´ne Sunduğu ‘Sosyal Diyalog ve Eğitim Yoluyla Kadın İstihdamının Arttırılması Projesi´ kabul edildi”
Gelir vergisi beyannamesi için bugün son gün
Gelir vergisi beyannamesi için bugün son gün
Gelir vergisi beyannamesi için kritik sürece girildi. Ticari, zirai ve mesleki faaliyetinden dolayı gerçek usulde vergilendirilen yaklaşık 1 milyon 880 bin gelir vergisi mükellefiyle evini veya iş yerini kiraya veren yaklaşık 1,5 milyon kişinin, geçen yıla ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerini bugün gün sonuna kadar vermesi gerekiyor.
ZİRAAT BANKASI BANKA VE KREDİ KARTINI BİRLEŞTİRİP "BANKKART" YAPTI
ZİRAAT BANKASI BANKA VE KREDİ KARTINI BİRLEŞTİRİP "BANKKART" YAPTI
Ziraat Bankası iki kartı tek kartta birleştiren “combo” özellikli yeni kart markası “Bankkart”ı hayata geçirdi.
IMF TÜRKİYE BÜYÜME BEKLENTİSİNİ ARTIRDI
IMF TÜRKİYE BÜYÜME BEKLENTİSİNİ ARTIRDI
IMF´nin, Arjantin´in Buenos Aires kentinde 19-20 Mart tarihlerinde düzenlenecek, G-20 ülkeleri Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Guvernörleri Toplantıları öncesinde hazırladığı "Küresel Beklentiler ve (Ekonomi) Politika Zorlukları" başlıklı Gözetim Notu açıklandı.
MTV ilk taksit ödemede son gün
MTV ilk taksit ödemede son gün
Sürücülerin Motorlu Taşıtlar Vergisi´nin (MTV) Ocak ayında yapılacak ilk taksit ödemesini en geç 31 Ocak Çarşamba günü yapmaları gerekmektedir.
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu, Aralık ayı ve 2017 yılı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre TÜFE Aralık ayında 0.69 oldu. 2017 enflasyon rakamı 11.92 oldu. Bu seviye 2004 yılından bu yana kayıtlara geçen en yüksek yıllık enflasyon oldu. Milyonlarca memur ve memur emeklisi enflasyon rakamlarının açıklanmasını bekliyordu.
Yeni uygulama 1 Ocak´tan itibaren başlıyor!
Yeni uygulama 1 Ocak´tan itibaren başlıyor!
YENİ yılla birlikte devlet, artık kimin ne iş yaptığını bilecek. 1 Ocak 2018´den itibaren çalışanın meslek kodunu bildirmeyene ceza verilmeye başlanacak.
Kasım ayı enflasyonu açıklandı
Kasım ayı enflasyonu açıklandı
Kasım ayın enflasyonu yüzde 12,98 oldu. Bu rakam, 2004 Ocak ayından bu yana ki en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.
Kutlu doğum haftasının takvimi belli oldu
Kutlu doğum haftasının takvimi belli oldu
Kutlu Doğum Haftası 2018´de Mevlid-i Nebi Haftası şeklinde kutlanmaya başlayacak ve Hicri takvim baz alınacak.
1 Ocak´tan itibaren ticaret hayatında yeni dönem başlıyor
1 Ocak´tan itibaren ticaret hayatında yeni dönem başlıyor
Ticaret hayatında yeni döneme geçiliyor. Yeni nesil yazar kasalara geçiş 1 Ocak 2018`de tamamlanıyor.
Türkiye´de en ucuz ve en pahalı et  hangi bölgelerde?
Türkiye´de en ucuz ve en pahalı et hangi bölgelerde?
Dana etinde Türkiye´nin doğusu ile batısı arasında 10 TL olan fark koyun etinde 12 TL´yi aştı. İşte Türkiye´de en pahalı ve en ucuz etin satıldığı yerler
Vergilere yeni düzenlemelerde artış ne kadar
Vergilere yeni düzenlemelerde artış ne kadar
Maliye Bakanı Ağbal, bankaların kurumlar vergisini % 2 artırarak 22´ye çıkardıklarını söyledi. Ayrıca MTV binek otomobiller için % 40 artırılırken, şans oyunları, gelir ve kira vergisi de yükseltildi Jeopolitik risklere karşı savunma giderleri başta olmak üzere bütçeyi krizlere karşı daha dayanıklı hale getirmek için orta gelir grubunu hedefleyen yeni vergi paketi açıldı.
Hükümet ´Yeni Hal Yasası´ için düğmeye bastı
Hükümet ´Yeni Hal Yasası´ için düğmeye bastı
Yeni yasa ile birlikte mevcut hallerin yerini, içerisinde sebze-meyveden, balık ve çiçeğe kadar birçok ürünün yer alacağı mega haller alacak. Yeni Hal Yasası ile çoğu şehir içinde kalan ve eskiyen hal binaları da yenilenecek. Birbirine yakın iller için ise ortaklaşa kullanılacak haller yapılması seçenekler arasında.
Afta hakkınız yanmasın
Afta hakkınız yanmasın
Vergi ve prim borcunu af kapsamında yeniden yapılandıranların hak kaybına uğramaması için ilk iki taksiti zamanında ve tam ödemesi gerekiyor. İkinci taksit için ise son 15 gün...
Varlık Fonu´ndan 1 milyar TL iddiasına cevap
Varlık Fonu´ndan 1 milyar TL iddiasına cevap
Kurulduğu günden beri merak edilen Varlık Fonu, başkan Mehmet Bostan´ın görevden alınmasıyla bir kez daha gündeme geldi. Varlık Fonu merak edilen sorulara internet sitesinden cevap verdi. 20 maddeye yer verilen açıklamada Savunma Sanayi Destekleme Fonu´ndan alınan 1 milyar liranın da faizi ile ödendiği belirtildi.
Yoksulluk sınırı 2.587 TL
Yoksulluk sınırı 2.587 TL
Türkiye Kamu-Sen 2017 Ağustos ayına ait asgari geçim endeksi sonuçlarına göre, çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 2.587,59 TL, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 5.334,15 Lira olarak belirlenidi. Çalışan tek kişinin açlık sınırı da 1.997,46 Lira olarak hesaplandı.
DOLAR
8.4402
EURO
9.9382
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar