YAĞMUR SUYU DEPOLANIYOR, BİTKİLERE CAN OLUYOR
Keçiören Ovacık Mahallesi´nde bulunan 2 bin 880 metrekare büyüklüğündeki seranın çatısında biriken yağmur suları depolarda toplanmaya başladı.
Tarih: 15.9.2021 21:34:34/ 102okunma / 0yorum

BAŞKAN ALTINOK: SU SARFİYATINI AZALTTIK

Keçiören Ovacık Mahallesi´ndeki akıllı seranın etrafına konumlandırılan depolar sayesinde yağmur suyundan istifade edilerek su sarfiyatının azaltıldığını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Belediyemizin ihtiyacı olan bitkilerimizi üretmek için kurduğumuz seramızda birçok akıllı sistem kullanıyoruz. Buna bir yenisini daha ekleyerek seradaki sulama işlerinde yağmur suyundan faydalanmaya başladık. Amacımız kendi kendine yetebilen; belediyemize, kamuya ve doğaya fayda sağlayan üretim modelini hayata geçirmektir” dedi.

4 ADET SU DEPOSU

Keçiören Ovacık Mahallesi´nde bulunan 2 bin 880 metrekare büyüklüğündeki seranın çatısında biriken yağmur suları depolarda toplanmaya başladı. Her biri 10 tonluk olan 4 su deposunda biriken sularla serada ve sera etrafında bulunan bitkilerin su ihtiyacı karşılanıyor. Bu sayede belediyenin temiz su giderlerinden de tasarruf sağlanıyor.

/resimler/2021-9/15/2138232142750.jpg

“İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILIYOR”

Keçiören Belediyesinin ihtiyaç duyduğu her türlü bitkinin seradan karşıladığını aktaran Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Modern ve akıllı seramızda sebze fidesi ürettik ve çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıttık. İlçemizdeki park ve bahçelerde kullanmak üzere çeşitli türde çiçek ve fidan da yetiştiriyoruz. Aynı zamanda seramızın etrafına 3 dönümlük halka açık meyve bahçesi kurduk. Buraya bir de bir de yürüyüş yolu inşa ederek vatandaşımızın hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

/resimler/2021-9/15/2139172637264.jpg

 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KEÇİÖREN´E BUZ PİSTİ İNŞA EDİLİYOR
KEÇİÖREN´E BUZ PİSTİ İNŞA EDİLİYOR
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki Ovacık Mahallesi´ne dome çadırlı buz pisti yapılacağını ve bu kış hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi.
KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN YENİ SAĞLIK YATIRIMI
KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN YENİ SAĞLIK YATIRIMI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ilçedeki Ayvalı, Şefkat ve Atapark mahallelerine sağlık ocağı yaparak sağlık yatırımlarına devam edeceklerini belirtti.
ÖĞRENCİLER DENİZ DÜNYASINA AKIN EDİYOR
ÖĞRENCİLER DENİZ DÜNYASINA AKIN EDİYOR
Keçiören Belediyesi tarafından baştan sona yenilenen ve yeni yüzüyle hizmet vermeye devam eden Deniz Dünyası ilçedeki okulların gezi düzenlediği önemli bir merkez olmaya devam ediyor.
KEÇİÖREN´DE 220 BİN METREKARELİK MESİRE ALANI
KEÇİÖREN´DE 220 BİN METREKARELİK MESİRE ALANI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Köselik köyündeki gölet etrafına inşa edilen mesire alanında yer alacak olan yürüyüş ve bisiklet yolunun yapımının başladığını belirtti.
BAŞKAN ALTINOK ÇOBAN  MEKTEBİ´NİN SON HALİNİ PAYLAŞTI
BAŞKAN ALTINOK ÇOBAN MEKTEBİ´NİN SON HALİNİ PAYLAŞTI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İlçede Fatih Caddesi üzerinde bulunan tarihi Çoban Mektebi ile birlikte bu yapının etrafında bulunan 37 bin metrekarelik alanı restore ederek burayı Milli Mücadele Müzesi haline getirmek için çalışmaların başladığını duyurmuştu.
BAŞKENT ANKARA İÇİN KEÇİÖREN´DE ÇİFTE KUTLAMA
BAŞKENT ANKARA İÇİN KEÇİÖREN´DE ÇİFTE KUTLAMA
Keçiören Belediyesi Ankara´nın başkent oluşunun 98´inci yılı dolayısıyla dün düzenlenen ‘5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara Haftası Türk Dünyası Konseri´nin ardından bugün de Kalaba Kent Meydanında kutlama programı düzenledi.
KEÇİÖREN´DE 106 BİN 137 KİLOGRAM  ATIK YAĞ GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI
KEÇİÖREN´DE 106 BİN 137 KİLOGRAM ATIK YAĞ GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI
Keçiören Belediyesi tarafından bitkisel atık yağların geri dönüşümü için başlatılan “10 Litre Bitkisel Atık Yağ Getirene Temizlik Seti Hediye” kampanyası kapsamında 106 bin 137 kg atık yağ toplandı.
ANKARA´NIN BAŞKENT OLUŞU  KEÇİÖREN´DE COŞKUYLA KUTLANDI
ANKARA´NIN BAŞKENT OLUŞU KEÇİÖREN´DE COŞKUYLA KUTLANDI
Keçiören Belediyesi, TİKA ve Ankara Kulübü Derneği işbirliğinde Ankara´nın başkent oluşunun 98´inci yılı kapsamında “5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara Haftası Türk Dünyası Konseri” düzenledi.
KEÇİÖREN´İN PARKLARI KIŞA HAZIRLANIYOR
KEÇİÖREN´İN PARKLARI KIŞA HAZIRLANIYOR
Keçiören Belediyesi kış hazırlıkları kapsamında ilçedeki yaklaşık 540 parkta ağaç ve mevsimlik çiçek dikme çalışmalarını sürdürüyor.
CENAZE HİZMETİNDE 5 MİLYON  KİLOMETRE YOL KATEDİLDİ
CENAZE HİZMETİNDE 5 MİLYON KİLOMETRE YOL KATEDİLDİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye cenaze hizmet araçlarının son 3 yılda Ankara dışına defnedilecek cenazeler için 5 milyon kilometre yol katettiğini belirtti.
KEÇİÖREN BELEDİYESİ ‘8 BİN 376´ SOKAK CANLISINI TEDAVİ ETTİ
KEÇİÖREN BELEDİYESİ ‘8 BİN 376´ SOKAK CANLISINI TEDAVİ ETTİ
Keçiören Belediyesi son 3 yılda sokak hayvanlarına ilişkin 12 bin 804 adet talebi değerlendirmeye alarak ‘8 bin 376´ canlıyı Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi´nde tedavi etti. Ayrıca bin 678 sokak hayvanının kısırlaştırıldığı çalışmalar kapsamında 506 sahipsiz sokak hayvanını da sahiplendirerek yeni yuvalarına kavuşturdu.
TÜRKİYE ATLAMA ŞAMPİYONASI KEÇİÖREN´DE YAPILDI
TÜRKİYE ATLAMA ŞAMPİYONASI KEÇİÖREN´DE YAPILDI
Keçiören Belediyesi Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atlama Şampiyonası´na ev sahipliği yaptı.
HUZUREVİNDE GÖNÜLLER ALINDI
HUZUREVİNDE GÖNÜLLER ALINDI
Keçiören Belediyesi huzurevi gönül huzuru yaşamak isteyen yardımsever vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının ziyaret ettiği önemli mekânlardan biri olmaya devam ediyor.
SBÜ GÜLHANE KÜLLİYESİ´NDE SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELLERİ ATILDI
SBÜ GÜLHANE KÜLLİYESİ´NDE SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELLERİ ATILDI
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi´nde gerçekleştirilen spor kompleksi temel atma törenine katıldı.
KEÇİÖREN BELEDİYESİ KONSERVATUVARI ÖN KAYITLARI BAŞLADI
KEÇİÖREN BELEDİYESİ KONSERVATUVARI ÖN KAYITLARI BAŞLADI
Keçiören Belediyesinde yeni dönem konservatuvar çalışmaları kapsamında ön kayıtlar başladı.
ANGARA TV TEST YAYINLARINA BAŞLADI
ANGARA TV TEST YAYINLARINA BAŞLADI
Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye hazırlanan Angara TV test yayınlarına başladı.
KEÇİÖREN´E 62 YENİ PARK İNŞA EDİLDİ
KEÇİÖREN´E 62 YENİ PARK İNŞA EDİLDİ
Keçiören Belediyesi yaklaşık üç yılda 62 yeni park inşa ederek ilçedeki park sayısını 540´a çıkardı. Keçiören´deki 250´ye yakın park da baştan sona yenilenerek bu alanlara yeni çocuk oyun setleri ve spor aletleri de konuldu.
KEÇMEK´E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
KEÇMEK´E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) ile İŞKUR işbirliğinde farklı branşlarda 21 kurs açıldı.
KAZAK ŞAİR JABAYEV´İN İSMİ KEÇİÖREN´DE YAŞATILIYOR
KAZAK ŞAİR JABAYEV´İN İSMİ KEÇİÖREN´DE YAŞATILIYOR
Keçiören Belediyesi, Kazakistan´ın ünlü halk şairlerinden Jambıl Jabayev´in adının yaşatıldığı sokağın açılışını gerçekleştirdi.
BAŞKAN ALTINOK ÇOBAN MEKTEBİ´NDEKİ ÇALIŞMLARI DENETLEDİ
BAŞKAN ALTINOK ÇOBAN MEKTEBİ´NDEKİ ÇALIŞMLARI DENETLEDİ
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İlçede Fatih Caddesi üzerinde bulunan ve müze haline getirilmek üzere restorasyon çalışmalarına başlanan Ziraat Mektebi´nde denetimlerde bulundu.
KEÇİÖREN´DEKİ HUZUREVİNDE  YAŞLILARA ÖZEL BAKIM
KEÇİÖREN´DEKİ HUZUREVİNDE YAŞLILARA ÖZEL BAKIM
Keçiören Tepebaşı Mahallesinde bulunan huzurevinde yaşlıların yaşam kalitesini artırmak için yeni bir uygulama başlatıldı.
DOLAR
9.1993
EURO
10.6785
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar