AĞLADIK BE…
Kimimizin gözyaşları buharlaşıp uçtu, Kimimizin ki yüreklerimize aktı. Ama ağladık be, ağladık. Ağlamayan haindir.
Tarih: 2.3.2020 18:55:38 / 902okunma / 0yorum
Hamza Avcı

İki günde 34 şehit verdik, ruhları şad olsun. Mekanları cennettir, hiç şüphem yok. Hep veriyorduk, şehitsiz günümüz geçmiyordu ki. İkişer, üçer hatta beşer onar ama bu kadar sayıda olunca kahrolduk…

Sadece şehit yakınları; anneler, babalar, kardeşler, eşler, yavrular, dedeler, nineler değil, kadınından kızına, yaşlısından gencine, 7´den 70´e tüm Türk milleti ağladı. Kimi sessiz, kimi bağıra çağıra, kimi feryat ederek ağladı, hepten ağladık. Kimimizin gözyaşları buharlaşıp uçtu, Kimimizin ki yüreklerimize aktı. Ama ağladık be, ağladık. Ağlamayan haindir.

Kimimiz “Ağlamak yetmez, yas ilan edelim, yas tutalım” dedi. Neden yas tutalım ki, neden yas ilan edelim de düşmanlarımızı güldürelim, sevindirelim ki? Onlar ölmediler ki, onlar şehit olup Rabbimize kavuştular. Onlar mutlular, onlar huzur içindeler, onlar Allah´la beraberler. Onlara melekler, huriler hizmet ediyor.

Ancak biz hasret çekebiliriz, özleriz de ondan ağlarız, ondan ağlamalıyız. İslamiyet yas tutma dini değildir. Yas tutmanın Müslümanlıkla hiç ilgisi alakası yoktur.

Bu 34 kardeşimizin şahadeti ne ilkti, ne de son olacaktır. Kıyamet kopmadıkça yine şehitler verilecek, yine şehitler olacak… Ağlayacak ama yas tutmayacağız.

Çünkü dünya düşman bize. Müslüman Türk, tarih boyunca her gittiği yere huzur götürmüş, mutluluk saçmıştır ama hiçbir zaman dost bulamamıştır. Bundan sonra da dostumuz olmayacaktır. Tek dostumuz Allah, tek dostumuz kendi milletimizdir.

Birinin çıkarına dokununca o surat asacak, kin kusacak, diğeri kıs kıs gülecek ama dost görünecek, dostluk kisvesinin ardından kuyumuzu kazmak için fırsat kollayacak. Bugüne kadar olmadıysa bundan sonra da Dostum Putin, dostum Tramp olmayacak, sadece çıkarları için yüzümüze gülen Putin´ler, Tramp´lar, Hanslar olacak.

Özellikle Türkiye´nin dışarıya karşı her yönden güçlü olması gereken bu dönemde, bu kritik coğrafyada neden Suriye´deyiz, neden Libya´dayız diye birbirimize düşmek yerine birbirimize sarılıp başka dost aramayalım. Türkiye bugün için “Beka” mücadelesi veriyor, bunu anlamayana Allah akıl versin.

Bu arada, hani Mekke´den Medine´ye göç eden muhacirlerle bir tuttuğumuz, “kardeşlerimiz” deyip vatandaşlık verdiğimiz, 7-8 yıldır işçinin, memurun, emeklinin, esnafın rızkından kesip yedirip doyurduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz nerede?!

Kapılar açılınca koşuştular Avrupa Avrupa diyerek. Onlar için biz mi kardeşmişiz, Avrupalılar mı? Hiçbirine acımıyorum, sadece günahsız çocuk ve kundaklarındaki bebekler hariç…

 

Anahtar Kelimeler: AĞLADIK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
MERSİN TUNA´YI BEKLİYOR (26 Mart 2019 - Salı)
KOCAMAZ´IN HIRSI, DAVASINA ÜSTÜN GELDİ (25 Aralık 2018 - Salı)
KARINCADAN DERS ALMAK (02 Ekim 2018 - Salı)
İTHAL VATANDAŞ İSTEMİYORUZ... (09 Ocak 2017 - Pazartesi)
BU KADAR GAFLET NEDEN? (19 Aralık 2016 - Pazartesi)
GÜNEŞ ÇİFT Mİ DOĞACAK? (18 Kasım 2016 - Cuma)
İNLERİNE GİRİLMEDİKÇE... (11 Ekim 2016 - Salı)
MEYDANLAR DERHAL BOŞALTILMALI (18 Temmuz 2016 - Pazartesi)
ÇOKLUĞA YELKEN AÇIP, BİRLİKTE BULUŞALIM (09 Mayıs 2016 - Pazartesi)
AHLAK BAŞTAN BOZULUYOR (13 Nisan 2016 - Çarşamba)
HEDEFTEKİ CHP (08 Mart 2016 - Salı)
EYYYYYY TÜİK, DALGA GEÇME BENİMLE (24 Şubat 2016 - Çarşamba)
SİSTEME DEĞİL, YÖNETENE BAKALIM (08 Şubat 2016 - Pazartesi)
GÜZEL ŞEYLER OLDU MU? (26 Ocak 2016 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar