ETİMESGUT´TA SEÇİM SONU ANALİZİ
İttifakların yarıştığı bu seçimin sıkıntılı geçmesine rağmen Cumhur İttifakının MHP adayı Enver Demirel Etimesgut´ta üst üste üçüncü defa belediye başkanlığını kazanmış oldu.
Tarih: 18.4.2019 09:27:41 / 439okunma / 0yorum
Zekeriya Murat

Bir seçimi daha kazasız belasız geride bıraktık. Seçimin sonunda kazanan Cumhur İttifakının MHP adayı Enver Demirel oldu. Demirel üst üste üçüncü kez Belediye başkanlığını kazanan başkan olarak adını yazdırmış oldu. Enver Demirel´i başarısından dolayı tebrik ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah utandırmasın.

Millet İttifakının CHP adayı olan Celal Çelik yanlış aday olması nedeniyle, CHP bir beş yıl daha Etimesgut´u kazanma hayaliyle bekleyecek. İttifakların seçimi olması dolayısıyla büyük fırsat yakalayan CHP bu fırsatı da elinin tersiyle itmiş, Enver için zor görülen seçimde rakibinin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Etimesgut´tan dört aday adayından hiç birini aday göstermeyip, Etimesgut dışından hiçbir özelliği olmayan yalnız genel başkan avukatı olarak, ithal aday getirmenin acısını sandıklar açılınca görmüş oldular. Adaletten, haktan, hukuktan bahsedip adalet yürüyüşü yapanlar adaletsiz olarak aday atamasının cezasını sandıkta gördüler.

İttifakların yarıştığı bu seçimin sıkıntılı geçmesine rağmen Cumhur İttifakının MHP adayı Enver Demirel Etimesgut´ta üst üste üçüncü defa belediye başkanlığını kazanmış oldu. Etimesgut halkı dürüst, çalışkan ve güvenilir başkanlarının arkasında olduklarını göstererek Demirel´i yeniden başkan seçtiler. 1990 da İlçe olan Etimesgut 29 yıllık tarihinde seçimlerde hep sağ partileri iktidar yapmıştır ve MHP adayına üst üste üçüncü defa belediye başkanlığını teslim ederek, bu seçimde Etimesgut´u sol partiye teslim etmemiştir.

İttifaklar her zaman beklenen sonucu vermeyebilir. Etimesgut seçimi de Cumhur İttifakı için beklenen sonucun altında oy oranıyla kazanıldı.  Bunun değişik nedenleri var. Seçimden önce bu nedenler iyi süzülüp doğru analizler yapılmış olsaydı bu sonuçlar daha değişik olabilirdi. Yine de seçmen ders verir mahiyette oyunu kullanarak yapılan hizmetlerin karşılığında Enver Demirel´e hakkını teslim ederken, yanlışlarını da düzelt diyerek oy kullanmış oldu.

Seçimler başta Etimesgut olmak üzere Ankara´ya ve Türkiye´ye hayırlı olsun.

 

Anahtar Kelimeler: ETİMESGUT, SEÇİM, SONU, ANALİZİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NEDEN ENVER DEMİREL (29 Mart 2019 - Cuma)
İLAHİ RAHMETİN COŞTUĞU AYLAR (07 Mart 2019 - Perşembe)
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
SAMSUN´DAN DOĞAN GÜNEŞ (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Yerel aday istiyoruz! (09 Mayıs 2018 - Çarşamba)
İLAHİ RAHMETİN COŞTUĞU AYLAR (23 Mart 2018 - Cuma)
SAMSUN´DAN DOĞAN GÜNEŞ (18 Mayıs 2017 - Perşembe)
ETİMESGUT´TA REFERANDUM GÜNDEMİ (13 Nisan 2017 - Perşembe)
ÜLKÜCÜLÜK DİLDE DEĞİL ÖZDE OLMALI (30 Kasım 2015 - Pazartesi)
İdarecilerin mağrurlanması (20 Ekim 2015 - Salı)
BAŞKANLIK SİSTEMİ (13 Ekim 2015 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Güncel
Siyaset
aa
19.04.2019
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar