İLAHİ RAHMETİN COŞTUĞU AYLAR
Üç aylar olarak bilinen bu mevsimin girmesi ile birlikte Müslümanların ruhlarını bambaşka bir hava kaplar. Çünkü bu aylar ilahi rahmetin coştuğu aylardır. Diğer vakitler de iyilik ve ibadetlere on sevap veriliyorsa, bu aylarda gittikçe artan bir oranda k
Tarih: 7.3.2019 13:10:23 / 156okunma / 0yorum
Zekeriya Murat

    Bu aylar, duaların Allah´a arz edilmesi, pişmanlık göz yaşları ile günahların silinmesi, yapılan ibadetlere verilen sevabın katlanması bakımından büyük bir fırsattır. Bu günlerde nefis muhasebesi yapılmalı, ana sermayemiz olan ömrümüzü nerede tükettiğimiz gözden geçirilmeli, amel defterimize nelerin yazıldığı mahşer günü kurulacak büyük mahkemenin tek hakimi yüce Allah´ın hakkımızda nasıl bir hüküm vereceği düşünülmelidir. Çünkü Yüce Rabbimizin ikram ettiği bu dünya hayatını ibadetle değerlendirmeyenler o gün pişman olacaklarını ve “Keşke bu hayatım için bir şeyler yapıp gönderseydim” diyeceklerini, Kuran-ı Kerim bize haber veriyor.

   İdrak edeceğimiz üç aylar ve mübarek geceler, öncelikle Rabbimize karşı, ondan sonra ailemize, milletimize ve ülkemize karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmalı, hatalarımızdan ve günahlarımızdan tövbe etmemize vesile olmalıdır.

    Ayrıca büyüklerin gönülleri alınmalı eş ve dostlarımızın hatırları sorulmalı, garipler aranmalı, yetimler gözetilmeli, yardıma muhtaç kimselere yardım edilmelidir. Aramızdaki kırgınlıklar, dargınlıklar, şahsi çıkar hesapları bir tarafa bırakılmalı, hoş görü, kardeşlik ve birlik içerisinde olunmalıdır.

    Bu mübarek aylarda kendimize çeki düzen vererek bu günleri en güzel şekilde idrak edelim. Allah´ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

    Türk-İslam Aleminin Regaib Kandilini kutlar, mübarek üç ayların hayırlara vesile olmasını Yüce Mevladan dilerim.

 

Anahtar Kelimeler: İLAHİ, RAHMETİN, COŞTUĞU, AYLAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
SAMSUN´DAN DOĞAN GÜNEŞ (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
Yerel aday istiyoruz! (09 Mayıs 2018 - Çarşamba)
İLAHİ RAHMETİN COŞTUĞU AYLAR (23 Mart 2018 - Cuma)
SAMSUN´DAN DOĞAN GÜNEŞ (18 Mayıs 2017 - Perşembe)
ETİMESGUT´TA REFERANDUM GÜNDEMİ (13 Nisan 2017 - Perşembe)
ÜLKÜCÜLÜK DİLDE DEĞİL ÖZDE OLMALI (30 Kasım 2015 - Pazartesi)
İdarecilerin mağrurlanması (20 Ekim 2015 - Salı)
BAŞKANLIK SİSTEMİ (13 Ekim 2015 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Güncel
Siyaset
aa
01.11.2018
Yerel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar